سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58139
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » چطور است داده‌های ما همه نقد است و ستانده‌های ما حواله به آینده/ برای تجلیل از توافق‌نامه مراسم عروسی برگزار نکنید
Print This Post
بهرام بیرانوند خطاب به دولتمردان؛

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به اینکه وحدت حول اوامر رهبری و منافع ملی امری واجب است گفت:‌ اجازه نمی‌دهیم تحریم‌های ظالمانه با شعبده‌بازی‌ سر جای خود بماند، اما تکالیف ایران به گونه‌ای قابل برگشت بر گرده مردم تحمیل شود.

به گزارش سلام دلفان، بهرام بیرانوند در نشست علنی امروز یکشنبه (4 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: آقای روحانی، در این روزهای حساس چندجمله‌ای خدمت حضرتعالی و جهت اطلاع ملت شریف ایران معروض می‌دارم. آقای روحانی من یک ایرانی‌ام، دقیقا به اندازه شما. از شما می‌پرسم مگر متن انگلیسی توافق، سند مقدس است که با کنایه ایرانی بودن منتقدین را مورد خدشه قرار می‌دهید. اتفاقاً آقای روحانی آن چیزی که اصلا ایرانی نیست متن توافق است، آمریکایی است، انگلیسی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد:توافق‌نامه وین واقعا انگلیسی است و از گردنه و کمین‌گاه خطرناک است حداقل کمی ایرانی‌اش می‌کردید.

وی تصریح کرد: آقای روحانی واقعیتش این است شما مرتباً عجله می‌کنید. در 100 روز اول که کار را به توافق ژنو کشاندید حریف از تعجیل شما سوءاستفاده کرد. هر آنچه خواست در آن متن کوتاه گنجانید، دیدید که لوزان اسیر ژنو بود و دیدید که فکت‌شیت آمریکایی لوزان عیناً در وین عملیاتی شد.

بیرانوند افزود: شما حقوقدان هستید اینجا نباید عجله کنید، بگذارید توافق چکش بخورد و مراحل قانونی‌اش را طی کند. من ایرانی‌ام، دغدغه جدی دارم، دولت خون‌ریز آمریکا را ام‌الفساد قرن می‌دانم. کسانی باید در عمل و گفتار خود تجدیدنظر کنند که رئیس‌جمهور خون‌ریز آمریکا را با هوش و مودب خواندند. آیا آنهایی که به اسم تعامل سازنده می‌خواهند ما را در نظام سلطه تعریف کنند، ایرانی‌ترند؟

وی ادامه داد: ما هیچ وقت برای حریف کف و هورا نمی‌کشیم، اتفاقا جرم ما همین است که فریب لبخند دشمن را نخورده‌ایم، جرم ما این است که می‌گوییم در توافقات منافع شیطان بیشتر از منافع ملت ایران رعایت نشود. راستی مگر ما یک طرف توافق نبودیم، چرا متن ایرانی نیست؟

این نماینده مجلس عنوان کرد: ما ایرانی‌ها اجازه نمی‌دهیم تحمیل‌های آمریکا از این پس توسط نهادهای بین‌المللی پیاده شود. ما ایرانی‌ها اجازه نمی‌دهیم امنیت کشورمان با بازرسی، نظارت و دسترسی دشمنان به مراکز نظامی از جمله پارچین مخدوش شود، به هر شکل و توسط هر کس.

بیرانوند گفت: اجازه نمی‌دهیم تحریم‌های ظالمانه با شعبده‌بازی‌ سر جای خود بماند، اما تکالیف ایران به گونه‌ای قابل برگشت بر گرده مردم تحمیل شود، مگر شما برای رفع تحریم‌ها مذاکره نکردید؟ چرا رفع تحریم‌ها اما و اگر و راستی‌آزمایی دارد؟

وی با اشاره به اینکه وحدت حول حبل‌المتین الهی امری است واجب. حول اوامر رهبری امریست واجب، حول منافع ملی امری است واجب. اما وحدت حول حبل التوافق چه صیغه‌ای است؟آیا انتظار دارید ثناگوی توافقی باشیم که بخش اعظم آن حاصل دیکته 1+5 است؟ آیا انتظار دارید از چیزی کورکورانه حمایت کنیم که هنوز از متن و ضمائم آشکار و پنهان آن اطلاع کافی نداریم؟از کجا بدانیم چگونه اجازه بازرسی از پارچین را داده‌اید؟ مگر خط قرمز ما نیست؟ آیا می‌توانید اثبات کنید خطوط قرمز رعایت شده است؟ آیا می‌توانید اثبات کنید این یک توافق خوب است؟

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت:  15 سال یا 25 سال یک عمر است، آن موقع شما کجا هستید پاسخگوی بدعهدی آمریکا باشید؟چطور است داده‌های ما همه نقد است و ستانده‌های ما حواله به آینده؟ آن موقع شما کجا هستید؟ تحریم‌ها کی و چگونه لغو می‌شوند؟ اگر می‌خواهید به وسیله توافق منافع ملت را حفظ کنید، صراحتاً یا با کنایه به منتقدین و دلسوزان حمله نکنید. انسداد رسانه‌ای ایجاد نکنید.با صدور بخشنامه وزارتی جلوی نقدها را نگیرید، برای تجلیل از توافق‌نامه مراسم عروسی برگزار نکنید!

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: حکیمانه و مستدل از بندبند توافق‌نامه دفاع کنید. اینکه سعی می‌کنید توافق‌نامه نقد نشود، به منطق مذاکرات و نتایج آن آسیب جدی می‌زند. همه ما ایرانی هستیم و همه ایرانیان متاثر از توافق‌ با 1+5، پس اجازه بدهید برای حفظ منافع خود و نسل‌های آینده در فضایی کارشناسی این مولود مذاکرات مورد بررسی قرار گیرد. چرا که موالید ژنو و لوزان ناقص‌الخلقه بودند

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    مرداد ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۳۱

    جواب این سوال را اعجوبه هایی مثل جنابعالی باید بدهند که این همه هزینه روی دست ملت و کشور گذاشتید، واقعا که …

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار