سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58268
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » آلمان: برای تخریب نیروگاه‌های هسته‌ای ایران آماده‌ایم!
Print This Post

معاون صدراعظم آلمان در اصفهان مدعی شد انرژی هسته‌ای به درد نمی‌خورد.

آلمان: برای تخریب نیروگاه‌های هسته‌ای ایران آماده‌ایم!

به گزارش سلام دلفان به نقل از جهان، زیگمار گابریل با تأکید بر اینکه من مخالف انرژی هسته‌ای هستم گفت: اگر ایران روزی بخواهد نیروگاههای هسته‌ای خود را تخریب کند، همان افراد خودمان که نخستین نیروگاه ایران را ساختند را برای خراب کردن به این کشور می‌فرستیم(!)

وی در دیدار با استاندار اصفهان در هتل عباسی اصفهان افزود: تولید برق از انرژی هسته‌ای بسیار گران قیمت است و در ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته در آلمان بر سر استفاده از انرژی هسته‌ای و مسائل زیست‌محیطی مرتبط با آن از جمله زباله‌های رادیو اکتیو دعوا است.

وی با بیان اینکه اکنون دو پروژه نیروگاه هسته‌ای در آلمان در دست اجراست اظهار کرد: این پروژه‌ها زمان بر و پرهزینه شده و بدون سوبسید دولت نمی‌توان برای آن کاری انجام داد.

وی خطاب به مسئولان ایرانی گفت: انرژی هسته‌ای را بدون ما توسعه دهید اما برای صرفه‌جویی انرژی روی ما حساب کنید.

استاندار اصفهان در پاسخ گفت: اما نخستین نیروگاه اتمی در ایران توسط آلمانی‌ها ساخته شد، که این جمله او با واکنش و خنده حاضران آلمانی همراه شد.

زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان هفته گذشته به همراه هیئتی ۶۰ نفره متشکل از دست‌اندرکاران امور اقتصادی تجاری و جمعی از مقامات سیاسی آلمان به اصفهان سفر کرد.

  1. نویسنده دیدگاه: نورابادی
    مرداد ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۵۵

    به گمانم جناب زیگمار بی شباهت به اون مثل معروف که در بین ما رواج دارد که از سر شب در ارتباط با داستان لیلی و مجنون برای زیدی تعریف شد اخر شب طرف گفت لیلی مرد بود یا زن را ایشان با این مطالبش زنده کرده است دو دهه است ما کشور را برای پاسداری از این دست اورد با دنیا به مجادله کشاندیم تازه ایشان میفرماید انرژی هسته ای هزینه زیادی بر کشو رتان تحمیل میکند حرف ایشان دارای منبع اقتصادی است یا کار شناسان ما که این همه از محاسن صنعت هسته ای از جمله بخش انرزی ان سخن بمیان میاورند را به زمان میسپاریم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار