سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58293
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سهمیه پذیرش دانشجویان بومی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان 30 درصد افزايش يافت
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افزایش ۳۰ درصدی سهمیه پذیرش دانشجویان بومی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، علي فرهادي گفت: امسال برای اولین بار مجوز افزایش 30 درصدی سهمیه پذیرش دانشجویان بومی به عنوان سهمیه مناطق محروم به دانشگاه علوم پزشکی لرستان داده شده است.
وی افزود: بنابر این مجوز از ظرفیت پذیرش 46 نفر دانشجوی پزشکی در دانشگاه، 28 نفر به دانشجویان بومی اختصاص یافته است.
مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سال گذشته 3 دانشجوی رشته پزشکی در قالب سهمیه پذیرش دانشجوی بومی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان اختصاص یافته بود؛ اما خوشبختانه امسال این سهمیه به 28 نفر افزایش یافته است.
فرهادی با بیان این که در رشته داروسازی نیز برای اولین بار 30 درصد سهمیه به دانشجویان بومی اختصاص یافته است، اضافه کرد: 30 نفر دانشجوی رشته داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان پذیرفته می‌شوند که بر این اساس سهمیه 30 درصدی دانشجویان بومی 12 نفر از دانشجویانی که پذیرش می‌شوند بومی این استان خواهند بود.
وی اظهار کرد: در رشته دندان‌پزشکی نیز کماکان به مانند روال سال‌های گذشته 40 درصد سهمیه به دانشجویان بومی اختصاص یافته است و بر این اساس از بین 20 نفر دانشجویی که در این رشته پذیرش می‌شوند 7 نفر از آن‌ها دانشجوی بومی خواهند بود.
مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: امسال بالغ بر 600 نفر دانشجوی ورودی جدید در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی و رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان پذیرش می‌شوند.
فرهادی همچنین از پذیرش 11 نفر دانشجوی رشته پزشکی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد و گفت: از مهرماه نیز رشته دستیاری جراحی با ظرفیت پذیرش دو نفر دانشجو در این دانشگاه راه‌اندازی می شود.
 سهمیه پذیرش دانشجویان بومی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان 30 درصد افزايش يافت
منبع : یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار