سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58352
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیشروی ارتش عراق به سوی قلب استان الانبار
Print This Post

نیروهای مشترک عراقی در ادامه عملیات آزادسازی استان «الانبار»، پاکسازی مناطق غربی شهر «الرمادی» را آغاز کردند و همزمان به سوی مرکز شهر پیشروی کردند.

به گزارش سلام دلفان، نیروهای ارتش عراق با کمک نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و نیروهای عشایر اهل سنت منطقه در ادامه عملیات پاکسازی استان الانبار موفق شدند بخشهای زیادی از منطقه «التامیم» واقع در جنوب شهر الرمادی از جمله بخش‌های «القادسیه1، القادسیه2، المعارض، آزادی و الشقق البیض» را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر، این نیروها در حال پاکسازی مابقی مناطق موجود در منطقه التامیم هستند و تنها بخش اندکی از منطقه در اختیار داعش است. نیروهای عراقی در ادامه این عملیات، به سمت منطقه ورزشی و ورزشگاه المپیک در شهر الرمادی پیشروی کردند.

از طرفی دیگر، منابع الحشد الشعبی به فارس گفتند که نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در حال پیشروی به سوی مرکز «الرمادی» هستند و خیابان «الحوز» و کارخانه شیشه‌سازی جنوب غرب شهر را از وجود داعش پاک کردند.

همچنین گروهی از نیروهای الحشد الشعبی با شلیک موشک «اشتر» به سمت مناطق شرقی شهر الرمادی توانستند 3 خودروی مجهز به دوشکا و تعداد زیادی از تروریستها را از پای درآورند.

این گروه با هجوم به مواضع داعش توانستند مدرسه «اندلس» و اطراف آن را که در شرق شهر الرمادی واقع شده را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

از سوی دیگر گروهی از نیروهای الحشد الشعبی با کمک نیروهای ارتش عراق «گردان طلائی» از شب گذشته مراحل پاکسازی غرب شهر الرمادی را آغاز کرده‌اند و در حال پیشروی به سمت مناطق البوکنعان، البوریشاش، البوجلیب، منطقه 5 کیلومتری و پایگاه تیپ هشتم ارتش هستند.

به گزارش فارس، نیروهای عراقی با پیشروی‌های خود در تمامی محورها بخصوص در محور جنوبی و غربی در حال تنگ تر کردن محاصره تروریستهای داعش در شهر الرمادی هستند.

ده‌ها تن از تروریست‌های داعش که در چند روز گذشته با پیشروی‌های نیروهای عراقی مجبور به فرار از شهر الرمادی شده بودند، در منطقه «بدیوی العیال» در استان الانبار و در غرب استان کربلاء تجمع کرده بودند که نیروهای گردان «علی اکبر(ع)» وابسته به الحشد الشعبی بعد از کسب اطلاعات دقیق از تحرکات و تجمعات عناصر داعش شبانه به آنها حمله کردند و موفق شدند ده‌ها تن از آنها را از پای در آورند و تعدادی را نیز به اسارت بگیرند.

تعداد زیادی از نیروهای عراقی از جمله گردان‌های صلح و علی اکبر (ع) برای جلوگیری از نفوذ عناصر تروریستی داعش به استان کربلا از طریق استان الانبار در مرز بین دو استان مستقر شده‌اند و تمامی تحرکات عناصر داعش را به دقت رصد می‌کنند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار