سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58501
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » صدور قطعنامه‌‌ای برای اعلان جنگ علیه ایران
Print This Post

یک قانونگذار آمریکایی با صدور قطعنامه‌ای خواستار اقدام نیروهای مسلح آمریکا علیه ایران، در صورت نقض توافق از سوی این کشور شد.

به گزارش سلام دلفان، یک قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای معرفی کرده که اعلان جنگ از سوی آمریکا علیه ایران را در صورت نقض سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 مجاز می‌کند.

موضوع این قطعنامه که «جان لارسون»، نماینده ایالت «کانکتیکات» به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه کرده، «صدور مجوز اقدام نیروهای مسلح آمریکا در صورت نقض تعهدات سند برجام از سوی ایران» عنوان شده است.

در بخش «برداشت کنگره» از این قطعنامه آمده است: « در هر زمان که رئیس‌جمهور معین کند برنامه  هسته‌ای ایران ناقض توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تهدیدی علیه امنیت ایالات متحده آمریکا است، رئیس‌جمهوری باید برای استفاده از تدابیر مناسبی که تنها به مداخله نظامی محدود نمی‌شود با کنگره جهت رفع آن تهدید همکاری کند.»

بند دوم قطعنامه مزبور به رئیس‌جمهور آمریکا اختیار توسل به نیروهای مسلح برای برچیدن فناوری‌های هسته‌ای ایران را می‌دهد.

در این بند آمده است: «رئیس‌جمهور در کل مجاز است برای برچیدن زیرساخت‌های هسته‌ای ایران، در صورت وجود شرایط ذیل اقدام کند:

۱ در برابر کنگره شهادت دهد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عدم پایبندی ایران به تعهدات یا وظایفش ذیل برجام را معین کرده باشند و تشخیص رئیس‌جمهور این باشد که این اقدام از سوی ایران جدی بوده و تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا قلمداد می‌شود.

۲) در برابر کنگره شهادت دهد که مفاد قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که مرتبط با اعمال تحریم علیه ایران هستند، مجدداً وفق بند ۳۷ برجام و در نتیجه عدم پایبندی ایران به تعهدات برجام به کار گرفته شده‌اند؛ و

۳) دامنه‌ها و راهبردهای استفاده از نیروهای مسلح ذیل اختیارات این بند را برای کنگره مشخص کند.»

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار