سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58631
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » خرید آپارتمان در اروپا با استفاده از سود تسهیلات پارک علم و فناوری لرستان!
Print This Post
عضو هیات علمی دانشگاه در جلسه با استاندار لرستان:

یک شرکت دانش‌بنیان که مواد اولیه را از چین وارد می‌کند، همه‌ي سود حاصل خود را که حاصل تسهیلات و تلاش نیروی کار استان لرستان است، در یک کشور اروپایی صرف خرید آپارتمان و ویلا می‌کند.

عليرضا غياثوندبه گزارش سلام دلفان، “علي‌رضا غیاثوند” در جلسه استاندار لرستان با فناوران مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی استان لرستان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: یک شرکت دانش‌بنیان که مواد اولیه را از چین وارد می‌کند همه سود حاصل خود را که حاصل تسهیلات و تلاش نیروی کار استان لرستان است را برده و در یک کشور اروپایی آپارتمان و ویلا می‌خرد؛ لذا به پارک علم و فناوری استان توصیه می‌کنیم به جای حمایت از شرکت‌های این‌چنینی، از جوانان دارای ایده و خلاقیت استان حمایت کند.
وی افزود: متاسفانه مانند بسیاری از برنامه‌ریزی‌های دیگر، شرکت‌ها و مراکز دولتی به اسم راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه در حال وارد شدن به پارک علم و فناوری و گرفتن امکانات هستند، در حالی که این شرکت‌ها بر اساس همان تفکر و فناوری قدیمی فعالیت می‌کنند و با این حال این روند هیچ حاصلی را برای استان ندارد.
عضو هیات علمی دانشگاه لرستان با بيان اين كه هنوز مفهوم دقیق توسعه بر اساس علم و دانش را بسیاری از مسئولین و مجریان درک نکرده‌اند، افزود: سال‌ها به اشتباه شعار ارتباط صنعت و دانشگاه دادیم، در حالی که صنعت کنونی ما تا حدود زیادی مونتاژی بوده و ریشه فناوری آن در خارج از کشور قرار دارد و در واقع از لحاظ تولید وابسته به خارج هستیم.
غیاثوند ادامه داد: در واقع معنی درست ارتباط صنعت و دانشگاه صنعتی کردن همان فعالیت‌های ریز و درشتی است که در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها یا مراکز تحقیقای و توسط جوانان با انگیزه و پر‌انرژی صورت می‌گیرد.
منبع : یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار