سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58745
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هشدار: تخريب ساخت و سازها در حريم 30 متري جاده‌هاي لرستان + جزييات
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

اداره کل راه و شهرسازي استان لرستان خطاب به عموم مردم و دستگاه‌هاي دولتي و شركت‌هاي خصوصي و … اعلام كرد چنانچه در حريم 30 متري از كناره‌ جاده‌هاي استان لرستان، اقدام به ساخت و ساز شودسريعاً تخريب میشوند.

به گزارش سلام دلفان، روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازي استان لرستان با صدور اطلاعيه‌ايخطاب  به عموم مردم و دستگاه‌هاي دولتي و شركت‌هاي خصوصي و … اعلام كرد چنان‌چه در حريم 30 متري از كناره‌ جاده‌هاي استان لرستان، اقدام به ساخت و ساز شود، مطابق قانون، سريعاً تخريب ساخت و سازها در دستور كار قرار مي‌گيرد.

در اين اطلاعيه آمده است: علی‌رغم این که انجام هرگونه عملیات نظیر دیوارکشی‌، ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه ممنونع بوده و انجام اين گونه عمليات در شعاع 100 متری پس از حريم قانوني راه نيز منوط به اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازي مي‌‌باشد‌، متأسفانه برخی اشخاص حقيقي و حقوقي بدون هماهنگی مبادرت به ساخت و ساز غیر قانونی در این محدوده کرده و حریم قانونی راه را رعایت نمی‌کنند که در این راستا، اداره کل راه و شهرسازي به استناد قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم راه اقدام خواهد كرد‌.

علاوه بر رعایت حریم قانونی محورهای اصلی‌، رعايت حريم راه‌‌هاي فرعی و روستایی نيز الزامی می‌باشد. از منتهی‌الیه حریم قانونی راه‌، یک محدوده 30 متری به عنوان نوار با کاربری تأسیسات زیربنایی به منظور عبور خطوط لوله آب‌، گاز و نفت و همچنین شبک‌های برق و مخابرات در نظر گرفته شده که متقاضیان می‌توانند پس از مراجعه به اداره کل راه و شهرسازي و اخذ مجوز کتبی‌، نسبت به عبور تأسیسات مذکور در این محدوده اقدام نمایند‌.
چنان‌چه افراد بدون اخذ موافقت راه و شهرسازي اقدام به ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه و شعاع 100 متری پس از آن کنند‌، عوامل راهداری بر اساس قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن و با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به تخریب تأسیسات و ساختمان‌های احداث شده و رفع کلیه آثار تجاوز به حریم راه اقدام خواهند کرد‌.
 هشدار: تخريب ساخت و سازها در حريم 30 متري جاده‌هاي لرستان + جزييات
منبع: روابط عمومي راه و شهرسازي لرستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار