سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58818
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مرکز درماني ناباروری ظرف 6 ماه آينده در لرستان آغاز به كار مي‌كند
Print This Post
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد:

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: مجوز راه‌اندازی مرکز درمانی پژوهشی ناباروری موسسه رویان در استان لرستان اخذ شده است.

به گزارش سلام دلفان، علی‌نادر‌ دهقانی عصر دیروز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی برگزار شد، با اشاره به اخذ مجوز تاسیس مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی لرستان گفت: مجوز اولین مجتمع تحقیقات و فناوری کشور توسط جهاد دانشگاهی لرستان اخذ و فرآیند کاری آن طی شده است و امیدواریم که عملیات احداث آن آغاز شود.
انستیتو-ناباروری-اهواز-جهاد-دانشگاهی-خوزستانوی با بیان اینکه راه‌اندازی این مجتمع به عنوان فرصتی برای تبدیل پژوهش‌ها به محصولات و فناوری در اشتغال‌زایی موثر است، افزود: این مجتمع در حوزه‌های کشاورزی، مهندسی ژنتیک دام، گیاهان دارویی و بهینه‌سازی انرژی فعالیت می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اعتبار برآورد شده، برای راه‌اندازی این مجتمع را 12 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجوز راه‌اندازی مرکز درمانی پژوهشی ناباروری موسسه رویان نیز در استان اخذ شده است و امیدواریم که با عمل کردن استان به تعهدات خود این مرکز حداکثر ظرف شش ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

دهقانی ادامه داد: مجوز فعالیت مراکز رویان در دیگر استان‌ها تنها در قالب مجوز درمانی صادر شده است، اما این مرکز در لرستان در قالب درمانی پژوهشی راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی فن بازار در استان از دیگر برنامه‌های جهاد دانشگاهی است، افزود: فن بازار جهاد دانشگاهی لرستان به منظور فروش محصولات دانش‌بنیان تا پایان مردادماه راه‌اندازی می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان راه‌اندازی مراکز آموزشی تخصصی و مهارت محور را از دیگر اولویت‌های جهاد دانشگاهی برشمرد.

دهقانی به در دست بررسی بودن درخواست ارتقای شش شرکت زیر پوشش مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان به شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: آیین‌نامه ارتقاء شرکت‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان آئین سخت‌گیرانه تدوین شده است، اما با این حال امیدواریم که تا پایان سال سه شرکت زیر پوشش این مرکز به شرکت دانش‌بنیان ارتقا پیدا کنند.

*شرکت‌های دانش‌بنیان را راه‌اندازی می‌کنیم

وی افزود: در سال 89 مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان راه‌اندازی شد، دو سال این مرکز تعطیل شده و در اواخر سال 93 دوباره آغاز به کار کرده و 26 شرکت در آنجا فعالیت می‌کردند و مرکز را ظرف یک ماه به جایگاه اول آن رسانده‌ایم.

*چهار شرکت دانش‌بنیان این مرکز به عنوان کارآفرینان برتر معرفی شده‌اند

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: کارگزار اصلی صدور مجوز مرکز رشد پارک علم و فناوری کرمانشاه است، تقاضاهایی به آنجا رفته است که شش مرکز را درخواست کرده‌ایم که به دانش‌بنیان تبدیل شوند و امیدواریم تا پایان سال سه شرکت دانش‌بنیان را راه‌اندازی می‌کنیم، آیین‌نامه‌ای سخت دارد و در کرمانشاه برای صدور مجوز سخت می‌گیرند.

انتهای پیام/2304/ن/ظ1004

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار