سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58836
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » درخواست دانشجویان بورسیه از ائمه جمعه سراسر کشور
Print This Post

جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به ائمه جمعه خواستار شفافیت سازی و دفاع از مظلومیت جبهه علمی انقلاب در پرونده بورسیه‌ها از تریبون نماز جمعه شدند.

به گزارش سلام دلفان، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و ائمه جمعه نکاتی را درباره پرونده بورسیه‌ها اعلام کردند.
در بخشی از این نامه آمده است: یکی از چالش‌هایی که دنباله‌روهای جریان فتنه 88 با هدف از میدان خارج کردن نیروهای مومن و انقلابی از محیط دانشگاه کلید زده‌اند بحث بورسیه‌‌های دولت قبل با کلیدواژه بورسیه‌های “غیرقانونی” است. این جریان با القای تهمت‌ها و بهانه جویی‌های کذب و غیرحقوقی سعی در بدنام کردن نیروهای ارزشی و متعهد دانشگاه‌ها داشته و برنامه‌ای خطرناک را در این باره در دست اقدام دارند.

این نامه می‌افزاید: براساس دلایل متقن حقوقی تمام بورسیه‌های دولت قبل که به تایید کمیسیون اصل 90 نیز رسیده است قانونی بوده و در حیطه اختیارات قانونی و حقوقی وزارت اعطا شده‌اند. این تصدیق به تایید وزیر محترم علوم در کمیسیون اصل 90 نیز رسیده است که پس از گذشت نزدیک به 40 روز از ابلاغ قانونی آن وزرات‌علوم با به سخره گرفتن نهادهای قانونی کشور از اجرای آن استنکاف می‌ورزد.

در بخش دیگر از این نامه آمده است: این مظالم آشکار در کنار بی‌یاوری دانشجویان مظلوم بورسیه به حدی رسید که امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مدظله شخصا نسبت به مظلومیت جوانان متعهد و ارزشی موضعی قاطع را بیان فرمودند. پس از این بیان تاریخی لازم است پیروان صدیق ولایت به ولی واجب الطاعه خویش اقتدا نمایند و مواضع محکمی در دفاع از مظلومیت دانشجویان بورسیه اتخاذ نمایند. در روزهای پس از این بیانات ارزشمند رهبر حکیم انقلاب، مطالبه تحقق عدالت مد نظر معظم له در مورد جوانان مظلوم باید سرلوحه تمام نهادهای نظام و افراد موثر در جای جای میهن اسلامی قرار گیرد و بر همه سربازان ولایت لازم است نسبت به اعمال بانیان یکی از غلط‌ترین کارهای سال‌های اخیر که در وزارت علوم لانه کرده و با خیال باطل خویش نظرات و اوامر ولی فقیه را مشمول مرور زمان و فراموشی خواهند کرد، عکس‌العمل در خور شان سربازی ولایت نشان دهند.

در پایان این نامه آمده است: ما دانشجویان مظلوم بورسیه از شما به عنوان فرماندهان خط مقدم بصیرت که کارنامه‌ای شایسته در فتنه‌های مختلف در دفاع از ولایت داشته‌اید تقاضای کمک در روشنگری داریم. تریبون مقدس نماز جمعه همواره محلی برای ندای حق طلبی و دفاع از مظلومان بوده است. تاسی ائمه جمعه محترم به بیانات رهبر عظیم الشان انقلاب در دفاع از مظلومیت جبهه علمی و دانشگاهی انقلاب مطمئنا در ناکام گذاشتن عناصر فتنه‌گر در تسخیر این جبهه موثر و پر برکت خواهد بود ان شاالله.

منبع: تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: دانشجوی دکتری
    مرداد ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۲

    بورسیه های عزیز خواسته بحق و خوبی دارند و امیدواریم که ائمه محترم جمعه “”روشنگری”” کنند و نه دفاع!!!
    وقتی که برای استخدام یک منشی در مطب یک پزشک آگهی استخدام دیپلم منتشر و چندین فوق لیسانس و دکتری مراجعه می کنند بنظر شما لازم است دولت محترم از محل بیت المال چندین سال هزینه افرادی را بپردازد و آنها را بپروراند که در آینده از آنها استفاده کند؟؟؟ آیا منطقیست؟؟؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار