سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59042
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » عمق محرومیت در دهستان میربگ جنوبی دلفان نگران کننده است
Print This Post
سرپرست فرمانداری دلفان

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : عمق محرومیت در دهستان میربگ جنوبی این شهرستان نگران کننده است و مردم این منطقه با مشکلات فراوانی مواجه هستند .

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای میربگ جنوبی به خبرنگار ایرنا افزود: راه ارتباطی مناسب ، آب شرب ، آموزشی و بهداشت را از مهمترین مشکلات ساکنان روستاهای میربگ جنوبی دلفان است.
وی اظهار داشت : از 150 کیلومتر راه ارتباطی دهستان میربگ جنوبی تنها 30 کیلومتر آن آسفالت شده است و مابقی آن به صورت شوسه و مالرو است .
طولابی ادامه داد : به سبب خشکسالی های چند سال اخیر بسیاری از روستاهای منطقه میربگ شهرستان دلفان با مشکل کم آبی و بی آبی مواجه اند که این موضوع در روستای عزیزکشته این شهرستان بسیار نگران کننده است .
وی بیان داشت : در مسیر روستاهای پیرمحمد تنها یک خانه بهداشت در روستا عزیز کشته وجود دارد که نمی تواند جوابگوی 20 روستای مسیر با توجه به مسافت آنان باشد .
وی ادامه داد : روستای زیور از نعمت برق محروم هستند که امیدواریم با توجه به قول مساعد مدیران برق شهرستان دلفان عملیات برق رسانی به این روستا به زودی آغاز شود .
بخشدار مرکزی نورآباد نیز گفت : تعدادی از روستاهای این منطقه مدارس آنان به صورت کانکسی است و دانش آموزان روستای فاضل آباد میان راه مکان آموزشی ندارند و آنان مجبورند در منازل روستاییان درس بخوانند .
ابوالقاسم خسروپور با قدردانی از سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم (ص) گفت: به دستور فرمانده قرار گاه خاتم با احداث یک آموزشگاه مشکل نبود مدرسه در روستای زیور حل گردید اما دانش آموزان روستای فاضل آباد میان راه برغم دستور استاندار محترم هنوز مشکل مکان آموزشی دارند
این مسوول اظهار امیدواری کرد اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان نسبت به برچیده شدن مدارس کانکسیبا توجه به وضعیت نامناسب آنان اقدام نماید و دستور استاندار لرستان را مبنی برساخت یک مکان مناسب آموزشی برای دانش آموزان روستای فاضل آباد میان را عملی نمایند .
بخشدار مرکزی نور آباد به نبود مدرسه راهنمایی در روستاهای منطقه پیرمحمد اشاره کرد و خواستار تاسیس مدرسه راهنمایی در روستای سرمرنگ برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان شد .
وی یاد آمورشد : با آنکه روستای سرمرنگ با توجه به معماری و جاذبه های طبیهی ئ تاریخی آن به عنوان روستای هدف گردشگرب انتخاب شده است اما اداره کل میراث فرهنگی استان هیچ گونه اقدامی برای ایجادامکانات زیرساختی انجام نداده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار