سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59087
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سریال دنباله‌دار آتش‌سوزی در جنگل های دلفان/ مهار آتش با بیل دستی
Print This Post
برای سومین بار در سال جاری رخ داد؛

شب گذشته هفت هکتار از اراضی جنگلی منطقه ده یوسفیان شهرستان دلفان طعمه حریق شد که نیروهای شرکت کننده با استفاده از وسایل ابتدایی به سختی موفق به مهار آتش شدند .

به گزارش سلام دلفان، ابوالقاسم خسروپور بخشدار مرکزی نورآباد گفت: پس از دریافت گزارش های مردمی مبنی بر آتش سوزی در منطقه جنگلی ده یوسفیان و چم چال شهرستان دلفان نیروهای منابع طبیعی ، هلال احمر ، دهیاران ، شوراهای منطقه، بسیجیان و اهالی منطقه به موقع وارد عمل شدند و به رغم وزش باد از گسرش آن جلوگیری کردند .delfanemrooz139404200 (10)به گفته وی ، در جریان این آتش سوزی هفت هکتار از اراضی جنگلی شهرستان دلفان طعمه حریق شد.
این مسئول خاطر نشان کرد : شهرستان دلفان بیش از 88 هکتار جنگل وجود دارد که متاسفانه اداره منابع طبیعی از داشتن امکانات اولیه اطفاء حریق محروم است و این امر مشکلاتی در مهار حوادث غیرمترقبه بوجود آورده است .
خسروپور بیان داشت : این حادثه که در یک منطقه سخت گذر اتفاق افتاده بود نیروهای شرکت کننده با استفاده از وسایل ابتدایی چون بیل دستی به سختی موفق به مهار آتش شدند .
وی اظهار داشت : اداره منابع طبیعی شهرستان دلفان حتی از داشتن موتور سیکلت نیز محروم است و در جریان آتش سوزی این منطقه، اهالی با موتورسیکلت های شخصی خود نیروها را به محل حادثه می رساندند.
لازم به ذکر است در یک ماه اخیر نیز ۴۱ هکتار از زمین های کشاورزی و ۶/۱۹ هکتار مربوط به  ارتفاعات سرکشتی منطقه تنگ پری و دره ی توت ها شهرستان دلفان طعمه حریق شد.
این در حالی است که طولابی سرپرست فرمانداری دلفان خواستار سیستم اطفاء حریق هوایی، افزایش جنگلبانان و ایستگاه های اتش نشانی در دلفان شده بود.delfanemrooz139404200 (17)

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار