سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59276
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیشنهاد مجلس برای حل مشکل مربیان‌پیش‌دبستانی
Print This Post

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمایندگان مجلس از وزارت آموزش و پرورش درخواست کردند تا دربحث آزمون استخدامی آموزش و پرورش وگزینش نیروها، مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را با یکدیگر مقایسه کرده و با داوطلبان آزاد مقایسه نکند.

 

به گزارش سلام دلفان، جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان آموزش و پرورش در خصوص برخی ابهامات درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اظهار داشت: بحث استخدام  5 هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با حضور معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این وزارتخانه در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شد و نمایندگان سؤالات خود را در این زمینه مطرح کردند.

وی افزود: یکی از سوالات نمایندگان در خصوص هزینه بالای دریافتی برای این آزمون بود چرا که هم اکنون متقاضیان برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید مبلغ 48 هزار تومان پرداخت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مشکلات مربیان پیش دبستانی نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که توسط نمایندگان مجلس مطرح شد. سوابق خدمتی مربیان پیش دبستانی باید به سقف سنتی آنها اضافه شود.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید ویژه مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی برگزار می‌شد اما هم اکنون داوطلبان آزاد نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند بنابراین نمایندگان مجلس از وزارت آموزش و پرورش تقاضا کردند تا در بحث آزمون و گزینش مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را با یکدیگر مقایسه کرده و آنها را با داوطلبان آزاد مقایسه نکنند.

وی گفت: مربیان پیش دبستانی نیزکه بیمه نیستند باید سابقه کار آنها نیز لحاظ شده و به سقف سنی اضافه شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: پاسخ‌های معاون توسع مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در این زمینه قانع کننده نبود بنابراین نمایندگان مجلس خواستار آن شدند که تا موارد مطرح شده در بحث آزمون و گزینش مربیان پیش دبستاین و نیروهای شرکتی لحاظ شود.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار