سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59437
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » استاندار: اکثر مدیران استان قانون بودجه را نمی‌دانند!/ نمایندگان مجلس، بهترین ظرفیت برای دریافت بودجه هستند
Print This Post

استاندار لرستان گفت: نماینده‌های مجلس شورای اسلامی ظرفیت بسیار خوبی برای دریافت بودجه هستند.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند در جلسه پیشگیری اعتبارات ملی که با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه پی‌گیری اعتبارات سال 95، استفاده بیش‌تر از ردیف‌های شناور و همچنین اخذ روش جدید و آشنایی مدیران با ارقام کلان بودجه است.IMG09323504
وی با اشاره به این‌که خیلی از مدیران استان، قانون بودجه را نمی‌دانند، افزود: اگر امتحانی در همین جلسه بگیریم، خیلی‌ها نمی‌توانند پاسخ بدهند!
بازوند گفت: اگر کسی از مدیران می‌گوید که وقت مطالعه قانون بودجه را ندارم، پس چگونه من که استاندار هستم وقت دارم آن را مطالعه کنم؟
وی بیان داشت: مدیران استان، خلاصه بودجه‌ای که توسط مدیرکل راه شهرسازی استان تهیه‌شده است را حداقل مطالعه کنند تا با قانون بودجه آشتی و آشنایی داشته باشند.
استاندار لرستان بابیان این‌که اخذ بودجه باید قبل تقدیم لایحه به دولت باشد، تأکید کرد: اگر قرار است بودجه‌ای را برای سال 95 دریافت کنیم باید از همین امروز اقدام کنیم چرا که دریافت بودجه زمان خاصی دارد.
وی اظهار داشت: دستگاه‌هایی که در سال گذشته توانستند اعتبارات بیش‌تری را دریافت کنند، در جلسه شورای اداری از آن‌ها تقدیر خواهد شد.
بازوند با بیان این‌که نمایندگان مجلس ظرفیت خوبی برای دریافت بودجه هستند، خاطرنشان کرد: افزایش اعتبار امور آب استان از 116 میلیارد به 194 میلیارد تومان با پی‌گیری‌های انجام‌شده توسط مدیریت این سازمان و زحمات نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی بوده است.
وی با گله‌مندی از وزارت نیرو درباره نسخه‌ای که در مورد کرخه برای لرستان پیچانده‌اند، تصریح کرد: استانی که 2 درصد از مساحت این پروژه را در خود جای‌داده است با لرستانی که 32 درصد از مساحت این پروژه را شامل می‌شود باید تفاوت داشته باشد و نسخه خاصی برایش پیچیده شود.
بازوند با تشریح رشد اعتبارات امور آب استان از میانگین 52 درصد به 64 درصد، افزود: میانگین نرخ بودجه پروژه‌های ملی کشور 40 درصد است که این موضوع در لرستان 52 درصد بوده است.
استاندار لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با روند ساخت، ساختمان فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی استان انتقاد کرد و گفت: مدیر کل ارشاد باید آن را تعیین و تکلیف کند چرا که رشد 12 درصدی بعد 13 سال یک فاجعه محسوب می‌شود.
وی بابیان این‌که علت تأخیر در ساخت پروژه‌های استان عمدتاً عوامل مالی است، یادآور شد: گاهی ممکن است برای تعریف یک پروژه 3 سال طول بکشد که زمین آن خریداری شود.
بازوند اظهار داشت: درست است که اولویت با بخش خصوصی است ولی پیش‌نیاز حضور بخش خصوصی در استان، تکمیل پروژه‌های عمرانی است.
منبع: یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار