سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59479
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » ترمیم کابینه بازوند در آستانه سالگرد استقرار دولت تدبیرو امید
Print This Post
بررسی تغیرات احتمالی در ادارات کل و فرمانداری های لرستان

در حالی که روزهای زیادی تا آغاز هفته دولت زمان باقی نمانده است اخبار کاملا موثق از تغییرات مدیریتی در بدنه مدیریت و برخی فرمانداریهای استان لرستان حکایت دارد.

به گزارش سلام دلفان، تغیرات مدیریتی لرستان در دستور کار مدیر ارشد دولت در استان قرار گرفته است.

در آستانه دومین سالگرد استقرار دولت تدبیر و امید و در حالی که کمتر از بیست روز تا آغاز هفته دولت زمان باقی مانده است اخبار کاملا موثق از تغییرات مدیریتی در بدنه مدیریت و برخی فرمانداریهای استان لرستان حکایت دارد.
به نظر می رسد گرچه ضعف مدیریت در برخی دستگاهها و فرمانداریهای لرستان برای استاندار به عنوان نماینده ارشد دولت در لرستان چند صباحی است که مشهود شده است اما از آنجا که انتخابات مجلس شورای اسلامی و دستیابی به کرسی های مجلس دهم برای دولت تدبیر و امید امری بسیار حیاتی محسوب می شود ،تغیرات احتمالی در این راستا ارزیابی می شود.
تغییرات احتمالی در حوزه برخی فرمانداران و مدیران سیاسی و اجتماعی و اقتصادی استان لرستان انجام خواهد شد.۳-۱۰۲۴x472

عزیزپور همچنان در کشاکش عزل و ابقا

بر همین اساس یکی از مدیران کلی که عملکردش مورد قبول مدیریت ارشد دولت در لرستان نیست و احتمالا برکنار خواهد شد ،علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان است که استاندار لرستان گویی رغبتی به ادامه مدیریت او ندارد و به دنبال انتخاب گزینه‌ی جدیدی از بین گزینه‌های مطرح برای سپردن سکان ورزش و جوانان لرستان می‌گردد.

عادت همیشگی استاندار لرستان

برخی بر این باورند که هوشنگ بازوند هر وقت از عملکرد مدیری ناراضی است ابتدا به ساکن او را در یک جلسه عمومی و در حضور رسانه ایی ها به باد انتقاد گرفته و با آمار و ارقام سعی می کند ضعف مدیریت او را اثبات کند و پس از چندی نیز با مطالعه وضعیت آن مدیر دست به انتخاب چند گزینه کرده و نهایتا یک یا دو گزینه را به وزارتخانه رسما معرفی می کند و گزینه ایی نیز انتخاب می شود که استاندار شخصا روی او نظر داشته باشد.
استاندار لرستان به گفته یک منبع کاملا موثق از انتصاب عزیزپور کاملا پشیمان است و گویا در یکی دو محفل کاملا خصوصی می گوید: مدیر خوبی را در حوزه ورزش “رضا محمدی اصل: برداشتیم و مدیری را جایگزین کردیم که با گذشت یکسال هنوز نمی تواند خودش را اثبات کند.
عزیز پور در حالی شایعه برکناری اش درزمستان گذشته نقل محافل بود که از حیث سیاسی مدیری کاملا همسو با دولت تدبیر و امید بوده و به واسطه تحصیلات دانشگاهی اش در زمره مدیران باسواد لرستان محسوب می شود، عزیزپور گرچه با نارضایتی استاندار مواجه شده و همین نارضایتی هر روز اخبار متعددی را در خصوص احتمال برکناری اش مطرح می کند اما در مسیر مدیریت خود با مشکلات عدیده ایی از جمله کمبود اعتبارات و پایین آمدن اعتبارات عمرانی در حوزه ورزش در قیاس با سالیان گذشته مواجه است و این در حالیست که توقعات و مطالبات سیاسی در یک حوزه کاملا تخصصی و آسیب پذیر از دیگر مشکلات علی یاور عزیزپور بشمار می رود.
عزیزپور در جلسه‌ی ساماندهی امور جوانان لرستان که دیماه ۹۳در استانداری لرستان تشکیل شد مورد انتقاد شدید استاندار قرار گرفت و با مهلت چندماهه استاندار لرستان برای بهبود شرایط روبرو گردید و به نظر می رسد اگر انتساب وی به دولت تدبیر برای او امتیازی محسوب نشود باید در روزهای آتی جای خود را به یکی از مدیران حوزه استانداری و یا یکی از رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرهای استان بدهد.
گرچه احتمال معرفی یکی از اعضای کنونی شورای شهر خرم آباد و یکی از معاونین کنونی عزیزپور نیز بجای وی محتمل به نظر می رسد. علی‌یاور عزیزپورفرد مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از ۲ مهر ۱۳۹۳ اهل سلسله لرستان به عنوان مدیرکل فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس سازمان صنعت و معدن هم رفتنی است

قدرت اله ولدی مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت یکی دیگر از مدیران کلی است که به دلیل انتقادات برخی سیاسیون اصلاح طلب و حامیان دولت از انتصاب او به عنوان مدیرکل یک دستگاه بسیار مهم ،هوشنگ بازوند زیر فشار است و این در حالیست که عملکرد ولدی هم چندان مورد پذیرش استاندار نیست تا مجموعه ایی از شرایط دست به دست هم بدهد و احتمال برکناری ولد و معرفی یحیی و جودکی بعنوان گزینه های احتمالی مدیر کلی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در روزهای آتی قوت گیرد.
قدرت‌الله ولدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اهل چگنی است که از ۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۳ فعالیت خود را در این سازمان مهم به عنوان رئیس شروع کرده است.

میراث فرهنگی بی ثبات و صندلی لرزان

یکی دیگر از مدیران کل که رفتنش حتمی شده و در آینده بسیار نزدیک با صندلی مدیریت خود وداع می کند ،محمدرضا امانی سرپرست کنونی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری لرستان است که به احتمال خیلی زیاد پس از پنج ماه جانشینی مهاجری نژاد جای خود را به یکی از فرمانداران نزدیک به بازوند خواهد داد.
میراث فرهنگی از ادارات کل لرزان و بی ثبات لرستان در چند سال اخیر است که سه چهار مدیرکل طی دو سه سال گذشته آمده و رفته اند اما هیچ یک نتوانسته اند در این سمت ماندگار شوندو به نظر می رسد حکایت تغیرات این بار متفاوت تر از تغیرات گذشته بوده و غلامرضا سلیمانی از مدیران سابق استان مرکزی و فرماندار کنونی سلسله بعنوان مدیرکل جدید معرفی خواهد شد.

شهرام ملکی و تلاش حامیان دولت در راستای تغیر او

مدیرکل راه و شهرسازی که در زمره مدیران باثبات و شاخص لرستان است یکی دیگر از مدیرانی است که لایه های سیاسی اصلاح طلب و حامیان دولت خواهان برکناری او هستند و حضورش در دولت های گذشته و طول عمر مدیریتی اش از عواملی است که این طیف را بر آن داشته تا بازوند را مجاب به عزل شهرام ملکی کنند.
وضعیت مطلوب فعالیتهای عمرانی لرستان در حوزه راه و عملکرد مثبت شهرام ملکی و همچنین رضایت وزارت راه و شهرسازی از عملکرد وی از جمله عواملی است که تغیر وی را تقریبا سخت کرده و در حالی که شایعات برکناری وی در بین مجموعه فعالان سیاسی اصلاح طلب و حامیان دولت به گوش می رسد اما باید این تغیر را منتفی دانست مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

مدیران کلی که در آستانه تغیر هستند

حمزه لویی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان ، خاکی پور مدیرکل بنیاد مسکن ،مهرداد بهاروندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان نیز از جمله مدیران کلی هستند که همگی آنها در دولت احمدی نژاد نیز فعالیت کرده و احتمالا با توجه به رایزنی های صورت گرفته استانداری با وزارت خانه های متبوع شان باید از هم اکنون منتظر تغیرات در حوزه های مدیریتی تحت نظر شان باشیم.

از نجفی به عنوان گزینه مدیرکلی منابع طبیعی یاد می شود و احتمالا بهاروند به واسطه آتش سوزی های پی در پی که بهانه خوبی برای عزلش بشمار می رود از مدیرکلی منابع طبیعی کنار برود.

احتمال تغییر در حوزه فرمانداران

در حوزه نمایندگان سیاسی دولت در لرستان نیز با توجه به احتمال حضور سلیمانی در میراث فرهنگی باید منتظر معرفی فرماندار جدید سلسله در آستانه انتخابات دهم مجلس باشیم و به نظر می رسد استاندار لرستان گزینه نهایی خود را به وزارت کشور معرفی کرده و اگر اتفاق خاصی نیافتد و حضور سلیمانی در میراث فرهنگی لرستان منتفی نشود ، قدرت اله فلاح نژاد به عنوان فرماندار جدید الشتر معرفی خواهد شد.
یکی دیگر از فرمانداران لرستان نیز که از نظر استاندار لرستان و تیم ارزیابی استانداری عملکردش قابل قبول ارزیابی نشده در روزهای آتی جای خود را به گزینه جدیدی خواهد داد که باید جایگزینی فرمانداری شود که عملکردش از هر حیث و از همه جوانب اعم از منتقدین دولت،حامیان دولت،اصلاح طلبان و مجموعه تصمیم گیران استانداری در راس آنها هوشنگ بازوند مورد قبول نبوده و کار بسیار سختی را در پیش خواهد داشت.
این فرماندار رایزنی های متعددی را با برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب لرستان برای ابقا در سمت فرمانداری انجام داده اما به نظر می رسد این رایزنی های ناموفق بوده و علیرغم رایزنی فعالان سیاسی مقیم تهران برای جلوگیری از تغیرش ،تغیر او محتمل تر از دو سه ماه گذشته خواهد بود.

منبع: بلوطستان

 1. نویسنده دیدگاه: غلام حسن حق نیا
  مرداد ۲۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۱۴

  یکی از ضعفهای تیم مدیریتی استاندار لرستان بودن قدرت ولد در راس سازمان صنعت معدن وتجارت لرستان می باشد چرا که ایشان در چند سال پیش نیز گرداننده همین سازمان بود که به علت نا توانایی بیش از از انتظار برکنار گردید نا گفته نما ند ایشان از کارکنان….. استانداری لرستان می باشد که در دولت دکتر روحانی باز هم با فشار وپشتیبانی استانداری ومخالفت سرسخت حامیان دکتر روحانی مجددا” طاله وبخت خود را به نمایش گذاشت ورئیس …. این سازمان شد که بعد از شانزده ماه دل سوزیهای اصلاح طلبان وهمراهان روحانی گار گر افتاد وبا خواست مهندس بازوند که طالب رشد وشکوفایی واشتغال زادیی استانمان می باشد بر کنار خواهد شد ایشان یکی از نیروهای اصول گرا می باشد که نمی بایست نیروی آزموده شده بار دیگر خود را بیازماید با لاخره جلو ضرر هر چه زودتر گرفته شود به نفع است واز کارکردهای منفی ایشان استفاده از مدیران اصول گرای افراطی نا توان در شهرستانهای تابعه بود که خوشبختانه باز هم با مخالفت سرخت اصلاح طلبان وستادهای دکتر روحانی مواجه شد ولکن به علت داشتن لابی وپارتی قوی جواب نداد که خوشبختانه با صبر وپی گیری عزیران بعد از ماها مثمر ثمر واقع کردید که تجربهای مفید وکار ساز باشد برای آینده این استان.

 2. نویسنده دیدگاه: صنعتگر
  مرداد ۲۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۲۹

  من صنعتگر وکارخانه دار رها شده بدون پشتیبان از رفتن این مدیر خوشحال وخرسندیم انشا اله با تدبیر تصمیم بعدی گرفته شود نه باز هم مدیر اصول گرا تکرای خیلی به مذاق خوش نمی آید .

 3. نویسنده دیدگاه: بهادر لرستان
  مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۶

  جناب استاندار بي تدبيرو نا اميد .اينقدر دنبال عزل و نصبي كه وظيفه خودتو فراموش كردي.راحتر بگو مديران الشتري كه طرفدار آقاي ملكشاهي راد هستن ميخوام عوض كنم وظيفه كيلويي چند بچسب به عزل و نصب ……سلام دلفان براكم شهامت داشته باش اينو تاييد كن

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۵۲

  این روزها خبرهای موثق حاکی است در راستای ترمیم مدیریت استان فرماندار سلسله به عنوان مدیر میراث فرهنگی وگردش گری -آقای نجفی منا بع طبیعی استان -آقای یحیی محمدی ویا جودکی به عنوان رئیس جدید سازمان صنعت معدن وتجارت ودر نهایت آقای فلاح نژاد به عنوان فرماندار الشتر انتخاب خواهند شد انشا اله مدیران جدید وتازه نفس ازجنس دولت تدبیر وامید دکتر روخانی باشند ودر اجرای سیاستهای ایشان گام بردارند

 5. نویسنده دیدگاه: موحد
  مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۱۳

  هم شهری عزیز وگرامی تبارک الله خبرت واقعا”موثق وصحت داشت بهاروند عزل ونجفی مدیر منابع طبیعی وآبخیز داری شدتاییدیه خبرت حاکی است در این هفته سایر گزینها معرفی ومنصوب می شوند نهایتا” از استاندار پی گیر وسخت کوش اجا لتا” باید تقدیر وتشکر کرد.

 6. نویسنده دیدگاه: امیر یو سفوند
  مرداد ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۰۳

  در آستانه هفته دولت انتصابات استان به خوبی پیش می رود مدیر میراث فرهنگی انتخاب شد مبارک باشد قدرت ولدی به زودی زود سازمان صنعت معدن وتجارت را ترک خواهد کرد وجایگزینش نیروی ماهر وکار کشته خواهد بود خدا را شکر با درایت وهوشیاری استاندار کار دان وسا طت ها ورایزنیهای غیر متعارف نتیجه نداد وانشا اله شاهد نشاط وتحرک در مدیریت استان وشهرستانها باشیم.

 7. نویسنده دیدگاه: الشترهای بی کس
  شهریور ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۴۴

  جناب آقای استاندار خودت عزیز پور را آوردی و حالا میخوای عزلش کنی این که نشد مدیریت لطفا از این کارها نکید استان با این کارها نابود شده تا جایی من میدونم شما دنبال گزینه های برای انتخاب مدیرکل هستی که با شما رفیق هستن چون عزیزپور الشتری هست میخوای عزلش کنی یک بروجردی بود عزلش نمیکردی درسته؟ لطفا اینو پیامو بزارید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار