سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59567
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سرنوشت ۷۰ درصد از دختران فراری چه می‌شود
Print This Post

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، گفت: ۷۰درصد دختران فراری با انجام خدمات مددکاری به خانواده برمی‌گردند.

به گزارش سلام دلفان، حبیب‌الله مسعودی‌فرید، در خصوص اقداماتی که در خصوص دختران فراری انجام می‌شود، اظهار کرد: دختران فراری در بحث آسیب‌های اجتماعی برای ما موضوع بااهمیتی است.

وی ادامه داد: ما در سراسر کشور در 31 استان، خانه سلامت داریم که سالانه 500 نفر پذیرش دارند؛ پذیرش این دختران از طریق خود معرف، نیروی انتظامی، قوه قضاییه، شهرداری یا همکاران اورژانس اجتماعی است که به طور مثال این موارد را بر اثر تجربه در پایانه‌های مسافربری تشخیص می‌دهند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی همچنین گفت: این افراد باحکم قضایی در خانه‌های سلامت پذیرش می‌شوند و خروج آنها نیز به همین منوال است اما با خدمات مددکاری و بررسی شرایط خانوادگی 70درصد آنها به خانواده برمی‌گردند، این دختران به دلایل متعددی از جمله خشونت خانوادگی، اعتیاد والدین، مسائل عاطفی، عدم عزت نفس، مسائل اقتصادی و عموما به امید زندگی بهتر از خانه خود خارج می‌شوند.

وی افزود: حدود 85 درصد از این دختران تحمل استرس یا فشار روانی را ندارند و به دو دلیل «فرار از» یا «فرار به» شرایط فعلی خود در خانواده را ترک می‌کنند.

مسعودی‌فرید تصریح کرد: رویکرد ما در این موارد پیشگیرانه است که تا حد ممکن از بروز چنین پدیده‌ای جلوگیری کنیم اما اگر به هر دلیلی یک دختر از خانه خارج شد باید در 6 ساعت پس از خروج حتما از طریق مراکز بهزیستی جذب شوند تا درگیر آسیب‌ها نشوند لذا اطلاع‌رسانی در مورد خدمات اورژانس اجتماعی یا خط 123 یکی از اقداماتی است که می‌تواند کمک‌کننده باشد.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم که این دختران را به خانواده برگردانیم اما اگر به هر دلیل صلاحیت این مورد وجود نداشت اگر دختران زیر 18 سال باشند در مراکز شبه‌خانواده و اگر بالای 18 سال باشند در مراکز حرفه‌آموزی نگهداری می‌شوند تا در نهایت در تعامل با مراجع قضایی تعیین تکلیف شوند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار