سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59614
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » انتصاب فرماندار سلسله به‌ عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان/ امانی بازنشست شد
Print This Post

براساس اطلاعات موثق ، در شطرنج مدیریتی استان، فرماندار سلسله به‌عنوان مدیرکل میراث فرهنگی منصوب و سرپرست میراث فرهنگی نیز بازنشست شد.

سازمان-میراث-فرهنگیبه گزارش سلام دلفان، غلام‌رضا سلیمانی از اسفندماه ۹۲ فرماندار شهرستان سلسله بود و حالا با پیگیری‌های استاندار لرستان بر صندلی سرپرست میراث فرهنگی استان تکیه می‌زند. سلیمانی قبل از اینکه به فرمانداری سلسله بیاید مدیر دفتر فنی استانداری استان مرکزی بود و به همین علت از مدیرانی است که استاندار کاملاً نسبت به رزومه کاری‌اش، شناختی نزدیک دارد.

استاندار نیز چند سالی معاون عمرانی استانداری استان مرکزی بود. به این ترتیب بعد از آن‌که چند ماه پیش فرماندار شهرستان دلفان تغییر کرد حالا فرماندار شهرستان سلسله نیز تغییر می‌کند.

اما محمدرضا امانی نیز که سرپرست میراث فرهنگی استان بود بازنشست شد. پیش از امانی نیز چند ماه عبدالرضا مهاجری‌نژاد مدیرکل میراث فرهنگی لرستان بود که دوره مدیریتی وی به یک‌سال نکشید و چند ماه پیش به علت برخی حاشیه‌ها برکنار شد.

استاندار لرستان درصدد آن است که ثبات مدیریتی در میراث فرهنگی ایجاد شود. معمولاً در چند سال اخیر چه در دولت گذشته و چه در دولت فعلی، مدیران کل میراث فرهنگی استان از بین مدیران غیربومی انتخاب می‌شده‌اند. برای نمونه، در دولت تدبیر وامید نیز عبدالرضا مهاجری‌نژاد برای مدیرکلی میراث فرهنگی استان انتخاب شد که اهل شمال بود. در دوره دولت قبل نیز  مدیرغیربومی بر منصب میراث فرهنگی استان تکیه زد.

سلیمانی از نیروهای بومی لرستان است (خانواده وی اصالتاً اهل سلسله هستند). وی در استان مرکزی خدمت کرده و چنانچه گفته شد یک سال و اندی نیز در دولت تدبیروامید/ فرماندار شهرستان سلسله بوده است.

استاندار لرستان بارها گفته است لرستان باید از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود. حالا باید دید سلیمانی آیا می‌تواند این مطالبه جدی استاندار و البته مردم را محقق کند؟ همواره گفته شده لرستان پتانسیل‌های گردشگری دارد منتها صنعت گردشگری آن‌چنان که برای مردمش درآمدزا باشد  پا نگرفته است. از مهرماه ۹۲ که بازوند به‌عنوان استاندار لرستان منصوب شد تاکنون هنوز مدیریت میراث فرهنگی استان به یک ثبات پایدار مدیریتی دست نیافته است.آیین معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان در روزهای آتی برگزار می‌شود.

 

منبع: هومیان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار