سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 5968
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روحانیون و مرجعیت دینی، همواره پناهگاه و امین مردم بوده اند
Print This Post

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به سفر آیت الله نوری همدانی به لرستان، گفت: پیوند مردم با روحانیون و مرجعیت دینی در ایران اسلامی، سابقه ای دیرینه و تاریخی دارد چراکه مردم روحانیون را همواره پناهگاه و امین خود می دانند.

به گزارش سلام دلفان به نقل ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسیداحمد میرعمادیˈ روز دوشنبه در نشست خبری تشریح سفر آیت الله نوری همدانی به استان، افزود: تقویت پیوند میان مردم و مرجعیت یکی از مهم ترین اهداف و دستاوردهای سفر ایشان به استان لرستان است.

وی تصریح کرد: آیت الله نوری همدانی در طول 5 روز اقامت خود در لرستان، علاوه بر مسوولان، روحانیون، نخبگان و دانشگاهیان با جمعی از مردم استان نیز دیدار خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه مردم ایران همواره به مرجعیت و روحانیت اعتماد داشته اند، افزود: یکی از سنت های خوب و پسندیده حوزه های علمیه، اهتمام مراجع و بزرگان برای حضور در مناطق مختلف کشور است که موجب تقویت ایمان و دینداری مردم می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت آیت الله نوری همدانی، این مرجع تقلید را عالمی ولایی و انقلابی دانست و افزود: بیان هرگونه رهنمودی از سوی ایشان، تاثیر مضاعفی بر مردم خواهد داشت.

امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، گفت: با توجه به مواضع روشن این مرجع تقلید در حمایت از ولایت فقیه، به طور قطع توصیه های ایشان در خصوص مسایل سیاسی، علاوه بر بصیرت افزایی، زمینه ساز خلق حماسه سیاسی خواهد شد.

آیت الله نوری همدانی عصرروز دوشنبه  در یک برنامه 5 روزه به لرستان سفر خواهد کرد، حضور در گلزار شهدا، دیدار با علما و روحانیون ، خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران ؛ نیروهای مسلح، دانشگاهیان، فرهنگیان، نخبگان و ورزشکاران از جمله برنامه های این سفر پنج روزه است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار