سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59716
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عامل اصلی تنش های منطقه کیست؟
Print This Post

نخست وزیر سابق عراق تأکید کرد، در صورت گشودن پرونده ترورسیم و تنشهای منطقه رد پای سعودی ها بیشتر از هر طرف دیگری مشخص است.

به گزارش سلام دلفان، “نوری مالکی” روز سه شنبه در خصوص نقش عربستان سعودی در مشکلات منطقه اظهار داشت: نقش عربستان سعودی فقط  محدود به عراق نیست، اگر پرونده تروریسم و تنش‌هایی که منطقه را فرا گرفته است بگشاییم، واضح تر و بیشتر از هر کس، ردپای سعودی‌ها را خواهیم دید.

وی افزود: در همه مشکلات سوریه، اثر انگشت سعودی ها به وضوح دیده می شود. این عربستان بود که اتحادیه عرب را به سمت حمله به سوریه با استناد به قطعنامه شورای امنیت کرد.

نخست وزیر سابق عراق همچنین فاش کرد که عربستان سعودی از ابتدای سقوط رژیم مقبور صدام به حمایت از حزب بعث پرداخت و با برخی از طرفداران این حزب در تماس است. اسناد ویکیلکس نیز از حمایت عربستان و روابط سعودی ها با بسیاری از سیاستمداران پرده برداشت و متاسفانه این افراد از کسانی هستند که در فرایند سیاسی عراق مشارکت دارند و از سوی سعودی ها پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و رسانه ای می شوند.

وی همچنین تاکید کرد که اکثر جنگ جویان و تروریست ها و انتحاری ها، از عربستان هستند و نقش این کشور در یمن نیز مشخص است و حال سؤال این است که با چه توجیهی یمن را این گونه بمباران می کنند؟

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار