سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59979
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پروژه هایی که همزمان با هفته دولت در نورآباد افتتاح و به بهره برداری رسید
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

به مناسبت هفته دولت چندین طرح در نورآباد کلنگ زنی و افتتاح گردید.

دو طرح برق رسانی در شهرستان دلفان به بهره برداری رسید

با حضور شاهرخی معاون سیاسی استاندار لرستان و جمعی از اعضای شورای اداری  دو طرح برق رسانی در شهرستان دلفان به بهره برداری رسید.

فخرالدین حسن پوریان مدیر توزیع برق شهرستان دلفان روزسه شنبه در حاشیه این مراسم و گفتگو با خبرنگار دلفان امروز گفت :کابل خودنگهدار در چند سال گذشته به شدت مورد استقبال و استفاده گسترده در شبکه های برق قرار گرفته است. قیمت بالای مس در بازار سیاه و خرید این فلز به قیمت های بالا، سرقت سیم های مسی را تشدید کرده است. سارقان با به خطر انداختن جان خود اقدام به قیچی کردن سیم ها و کابل های مسی کرده که مشکلات فراوانی را برای شبکه های توزیع نیروی برق  در پی دارد که بهره برداری از این طرح می توان از این مشکل پیشگیری کرد.

 

وی افزود:کاهش خاموشی و سرقت ها و زیبایی در مبلمان شهری و همچنین بهبود کیفیت ولتاژ از اهداف این طرح های می باشد.

برای تبدیل ۵۰ کیلیومتر از کابل ها به  کابل خودنگهدار اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان و همچنین در طرح دیگری برای اجرای طرح شبکه فشار ضعیف مسی ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی در پایان به محاسن کابل خود نگهدار اشاره کرد و گفت :از دیگر مشکلات عمده اکثر شرکتهای توزیع برق‌، احداث شبکه در محلات قدیمی شهرها، در مناطق پر درخت و بطور کلی مسیرها و معابر کم عرض می‌باشد. این مشکل از جمله مشکلاتی است که تامین برق مطمئن، سرویس دهی منظم و کم خطر را با اشکال مواجه می‌سازد.

سالن سینما دیجیتال شهر نورآباد به بهره برداری رسید

با حضور شاهرخی معاون سیاسی استاندار لرستان و جمعی از اعضای شورای اداری سالن دو منظوره سینمایی-تجمعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره برداری رسید.

خدارحم بابایی مدیر جدید فرهنگ و ارشاد شهرستان دلفان در حاشیه این مراسم و گفتگو با خبرنگار دلفان امروز گفت:این سالن با مبلغی بالغ بر بیش از ۵۰۰ میلیون تومان تجهیز شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.

وی افزود :ظرفیت آن ۲۵۴ صندلی می باشد که می تواند منشاء خدماتی برای اصحاب فرهنگ شهرستان دلفان شمرده شود.

بابایی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان دلفان فاقد سینما می باشد، انشاا.. در آینده ای نزدیک و با مساعد مسئولین استانی خواهیم توانست از این سالن بعنوان سینما دیجیتال جهت اکران فیلم های سینمایی استفاده کرد.

لازم به ذکر است که تنها سینمای شهرستان دلفان که در سال ۱۳۷۳ افتتاح شد و به مدت ۲ سال در کاربری سینما بود اکنون به مدت ۱۹ سال است که تعطیل می باشد.

نبود فضای فرهنگی و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت همواره به عنوان یکی از دغدغه های جوانان شهرستان دلفان مطرح بوده و پس از تعطیلی سینما سعید، یکی از مهمترین مکان ها برای سپری کردن اوقات فراغت در شهرستان دلفان نیز تعطیل شد که امیدواریم با بهره برداری از این سالن بتوان یکی از خلع های  فراوان موجود در مبحث فرهنگ دلفان  را پر کرد.

کلنگ زنی مخزن شماره ۴ آب شهر نورآباد با ظرفیت پیش بینی شده  ۵۰۰۰ متر مکعب

نادر بهرامی رئیس  اداره امور آب و فاضلاب شهرستان دلفان در حاشیه مراسم کلنگ زنی مخزن شماره ۴ آب شهر نورآباد  که با حضور معاون سیاسی استاندار انجام گرفت،اظهار داشت:مخزن شماره۴ شهر نورآباد با ارتفاع ۱۸۰۰ متر از سطح دریا و با ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب که هدف اصلی آن تامین فشار برای ساختمان های موجود در طرح های مسکن مهر ، فاز ها۴ فرهنگیان و کوی نیروی انتظامی می باشد و بنا به پیش بینی های صورت گرفته و همچنین در صورت تامین اعتبار ما خواهیم توانست این پروژه را ۱۲ ماهه به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: با بهره برداری از این مخزن ظرفیت ذخیره آب شرب شهر نورآباد به ۲۰۰۰ متر مکعب خواهد رسید که با توجه به اینکه هم اکنون بیش از ۱۸۵۰۰ انشعاب آب در شهر واگذار شده است و نرم استاندارد کشوری برای هر انشعاب ۱ متر مکعب ذخیره خواهد بود ما به نرم۱/۱ خواهیم رسید که این میزان بالغ بر نرم استاندارد است.

نادری در پایان گفت: اعتبار تخصیص یافته به این پروژه ۲ میلیارد تومان می باشد که برآورد های صورت گرفته حکایت از هزینه ۴ میلیاردی برای ساخت این منبع دارد.

هشت طرح گازرسانی در دلفان به بهره برداری رسید

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان از به بهره برداری رسیدن هشت طرح گازرسانی روستایی در این شهرستان خبر داد .

جعفر طولابی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری این طرح ها گفت : در هفته دولت روستاهای مرادآباد میرآخور ، نصرت آباد سفلی و علیا ، سردارآباد ، صحبت آباد ، محمدشاه و رمضان آباد از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند .
به گفته وی ، برای گازرسانی به این روستاها 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .
این مسوول اظهار داشت : با بهره برداری از این طرح ها 300 خانوار از نعمت گازطبیعی بهره مند شدند و تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی به 55 روستا افزایش یافت .
وی همچنین اظهار داشت : عملیات گاز رسانی به سه روستای دیگر شهرستان دلفان به پایان رسیده و به زودی این طرح ها نیز به بهره برداری خواهند رسید .
سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان اظهار داشت : تعداد زیاد روستاها ، سخت گذر بودن و پراکندگی روستاها از مهمترین مشکلات گازرسانی روستایی در شهرستان دلفان عنوان کرد و بیان داشت : با این حال در سه سال گذشته اقدامات چشمگیری در گازرسانی روستایی به شهرستان دلفان صورت گرفته که قابل تقدیر است .
طولابی اظهار داشت : 103 روستای شهرستان دلفان در برنامه کاری شرکت گاز استان لرستان قرار دارد که با بهره برداری از آنان ضریب گازرسانی روستایی این شهرستان به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت .
شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت و 444 روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است .

25طرح عمران روستایی دربخش مرکزی نورآبادبه بهره برداری رسید

 بخشدار مرکزی نورآباد دلفان از به بهره برداری رسیدن 25 طرح عمران روستایی در هفته دولت در این بخش خبر داد.

ابوالقاسم خسروپور افزود: این طرح ها شامل یک طرح راه روستایی ، برق رسانی به روستاها ، یک باب خانه بهداشت ، گازرسانی به هشت روستا و چهارده طرح دهیاری می باشد .
به گفته وی برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن این طرح ها 20 میلیارد ریال هزینه شده است .
وی همچنین از آغاز عملیات ساختمان دهیاری روستای دمباغ مرکز دهستان میربگ جنوبی در شهرستان دلفان خبر داد و گفت : برای احداث این ساختمان 500 میلیون ریال از محل اعتبار دهیاریها هزینه می شود .
شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت و 444 روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

منبع: ایرنا/ دلفان امروز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار