سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60217
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گشودن درهای ضد سرقت با قاشق چایخوری
Print This Post

دزد سیاهپوش خانه‌های قائمشهر دستگیر شد.

 به گزارش سلام دلفان، متخصص باز کردن درهای ضد سرقت خانه‌های آپارتمانی در جریان تجسس‌های ویژه پلیس قائمشهر به دام افتاد. این دزد حرفه‌ای با مهارت زیادی وقتی از خالی بودن خانه‌های آپارتمانی مطمئن می‌شد در چشم بر هم زدنی اقدام به باز کردن در ورودی آنجا کرده و اموال با ارزش را به سرقت می‌برد.

جوان تبهکار که به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارد از یک قاشق به عنوان شاه‌کلید استفاده و در فرصت زمانی بسیار کمی اقدام به گشودن هر نوع قفلی می‌کرد. بنا بر این گزارش، اقدامات پلیس قائمشهر برای به دست آوردن ردی از این دزد شب رو با دریافت گزارش‌هایی از اقدامات تبهکارانه وی در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس شکایت‌های مشابه، همه سرقت‌ها نیمه شب و در زمانی صورت گرفته بود که ساکنان خانه‌ها برای انجام کاری آپارتمان خود را ترک کرده بودند یا اینکه با اطمینان از غیر قابل نفوذ بودن درهای ضد سرقت، دیگر حفاظ فلزی نصب نکرده بودند.

یکی از صاحبخانه‌ها در این باره به پلیس گفت: چندی پیش شرایطی به وجود آمد تا با اعضای خانواده برای چند روزی به مسافرت برویم. بعد از اینکه به خانه برگشتیم از صحنه‌ای که دیدیم شوک زده شدیم. با اینکه در ورودی آپارتمان ما از نوع ضد سرقت بود گروهی ناشناس وارد آنجا شده و همه اموال با ارزش را با خود برده بودند. با توجه به اهمیت ماجرا با دستور سرهنگ «اتباعی طبری» فرمانده پلیس قائمشهر، گشت‌های ویژه پلیس برای ردیابی این دزد شب رو در سطح شهر فعال شدند.

گشودن درهای ضد سرقت با قاشق چایخوری

در حالی که دزد ناشناس در عملیات خلافکارانه خود با مهارت عمل کرده و هیچ ردی از خود بر جای نمی‌گذاشت، پلیس سرانجام او را در حال تردد در خیابان ردیابی و بازداشت کرد. بر اساس اطلاعاتی که مأموران از حضور یک مرد سیاهپوش موتورسوار در ساعت‌های پیش از وقوع سرقت‌ها در اطراف محل حادثه گزارش کرده بودند، مأموران جست و جوهای خود را در این باره متمرکز کردند.

بدین ترتیب ردیابی‌های مأموران به صورت نامحسوس در سطح شهر آغاز شد تا اینکه به سرنشین یک موتور که با مشخصات ظاهری دزد تحت تعقیب مطابقت داشت در منطقه حوالی خیابان کارگر این شهر مظنون شده و به او دستور توقف دادند. مرد سیاهپوش با دیدن پلیس بر سرعت خود افزوده و سعی کرد از دست آنان بگریزد اما در عملیات تعقیب و گریز گشت مأموران کلانتری یک قائمشهر بازداشت شد.

وقتی در بازرسی از کیف سیاه رنگی که همراه این متهم بود چراغ قوه، یک قاشق چایخوری، کلید‌های مربوط به بازکردن گاوصندوق و دستکش به دست آمد، مأموران اطمینان پیدا کردند که وی همان دزد تحت تعقیب است. این مرد 36 ساله که «علی» نام دارد، تحت بازجویی قرار گرفت اما سعی کرد با ارائه اطلاعات دروغین مسیر تحقیقات مأموران را به گمراهی بکشاند تا اینکه با دیدن مستندات و دلایل غیرقابل انکار از سوی پلیس لب به اعتراف گشوده و سرقت‌های انجام گرفته را به گردن گرفت.

وی در این باره گفت: با اطمینان از اینکه خانه‌ای خالی است نقشه سرقت از آنجا را طراحی می‌کردم. ابتدا با قاشقی که داشتم به عنوان شاه‌کلید استفاده می‌کردم، درهای ورودی را باز می‌کردم. بعد با دسته کلیدی که برای خودم درست کرده بودم گاوصندق‌ها را باز کرده و اموال با ارزش موجود در آنجا را با خود می‌بردم.

بر اساس اعلام سرهنگ محمد علی اتباعی طبری در جریان بازجویی از این دزد تاکنون یک فقره سرقت کشف شده است. به گفته این مقام ارشد پلیس قائمشهر، دزد قاشق‌زن علاوه بر قائمشهر در شهرهای اطراف نیز مرتکب سرقت شده بود که تحقیقات درباره سایر جرایم وی ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار