سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60253
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان
Print This Post

بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش، فرهنگیانی که به دلیل بیماری توانایی تدریس ندارند در اولویت بهره‌مندی از شرایط بازنشستگی قرار می‌گیرند.

سلام دلفان: بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش، فرهنگیانی که به دلیل بیماری توانایی تدریس ندارند در اولویت بهره‌مندی از شرایط بازنشستگی قرار می‌گیرند.

موضوع بازنشستگی پیش از موعد از جمله سوالاتی است که تعدادی از فرهنگیان کشور پیگیر آن هستند که سوم شهریور ماه امسال بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: در اجرای بند «ج» تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 94 کل کشور و بخشنامه شماره 50960 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام می‌دارد، بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی با رعایت مفاد بخشنامه مذکور و سابقه خدمت موضوع قانون مذکور یعنی داشتن حداقل سابقه خدمت در موقع درخواست برای کارکنان زن 20 سال و کارکنان مرد 25 با درخواست متقاضیان و موافقت اداره کل یا سازمان مربوطه و رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط بلامانع است.

در این بخشنامه آمده است: پذیرش درخواست بازنشستگی فرهنگیان در صورتی میسر است که تحت هیچ شرایطی اختلالی در امر آموزشی دانش‌آموزان به وجود نیاورد و بازنشستگی افراد نباید موجب افزایش ساعت حق التدریس ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها در سال تحصیلی 95-94 شود؛ ضمن اینکه صرفاً افرادی در شمول این بازنشستگی قرار می‌گیرند که در حال حاضر در سامانه بکفا به صورت تمام وقت با کدهای 99 و 97 شناسایی می‌شوند.

در ادامه این بخشنامه آمده است، فرهنگیانی که به دلیل بیماری با تائید شورای پزشکی و یا هر علت دیگر، توانایی تدریس را ندارند و یا به دلیل مرخصی بدون حقوق و یا سایر موارد، امکان استفاده از خدمت آنها میسر نباشد در اولویت بهره‌مندی از شرایط بازنشستگی قرار می‌گیرند. همچنین پذیرش درخواست متقاضیان تحت هیچ شرایطی نباید از 10 درصد مجموع بازنشستگان سال جاری آن اداره کل فراتر برود.

این بخشنامه می‌افزاید:‌این بخشنامه صرفاً در خصوص مشمولان صندوق بازنشستگی کشوری قابل اجرا است و صدور ابلاغ بازنشستگی متقاضیان پس از تائید اداره کل امور اداری و تشکیلات میسر خواهد بود.

بر این اساس ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت آموزش و پرورش موظفند فهرست اسامی متقاضیان را که از محل مجوز بخشنامه ارسالی بازنشسته می‌شوند جهت ارسال به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تا تاریخ 18 شهریور 94، به اداره کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش ارسال کنند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار