سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60262
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
خانه » اخبار برتر » این عالم فقید، مبلغ و مبارز سرشناس منشا خدمات ارزنده ای برای اسلام، انقلاب و مردم بود/ وقتی که مرحوم کاظمی کیف مامور ساواک را از عکس های امام پر نمود/ 12 سال در مدرسه فیضیه قم با ایشان هم مباحثه بودم
Print This Post
پیام تسلیت حجت الاسلام محمدی در پی درگذشت حجت‌الاسلام آل کاظمی

حجت الاسلام محمد محمدی درگذشت حجت‌ الاسلام علی آل کاظمی را تسلیت گفت و به بیان خاطراتی از آن مرحوم پرداخت.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام محمدمحمدی نماینده سابق مردم دلفان و سلسله در ادوار گذشته مجلس در  گفتگو با سلام دلفان، با تسلیت ارتحال حجت الاسلام و المسلمین علی آل کاظمی، به جامعه حوزوی، خانواده و شاگردان و دوستداران آن مرحوم گفت:این عالم فقید، از روحانیون و مبلغان و مبارزان سرشناس بود که چه در استان لرستان و چه در خارج از  این استان منشا خدمات ارزنده ای برای اسلام ،انقلاب و مردم بود و خدمات ارزشمندی در دوران مسئولیت نمایندگی مجلس به مردم ارائه داد و سعی کرد تا در مسیر پدر بزرگوارش صادقانه خدمت نماید.100 (1)

وی با بیان خاطره ای از مرحوم کاظمی افزود: آیت الله شیخ فرج الله کاظمی پدر مرحوم کاظمی از علمای برجسته زمان ما بودند و مردم ارادت خاصی به این خانواده داشتند، یادم میاد یک وقتی ایشان به روستای ما تشریف آوردند و همان زمان نصیحتی به ما کردند و فرمودند هرکس قبل از خواب با وضو به بستر برود همانند این است که در خواب هم نماز می خواند که بنده از آن زمان تا به حال به این نصیحت عمل می کنم.

سابقه دوستی بنده با مرحوم کاظمی به سال 1338 برمی گردد وقتی که بنده به عنوان طلبه در حوزه علمیه مشغول تحصیل بودم مرحوم ایت الله شیخ فرج الله کاظمی به خرم آباد تشریف آوردند و حجت الاسلام علی آل کاظمی را در حوزه علمیه کمالوند برای فراگیری تحصیلات حوزوی ثبت نام کردند و حجره شماره 8 مدرسه علیمه را به ما دو نفر دادند و با هم مشغول فراگیری دروس حوزوی شدیم تا اینکه بعد  از 3 سال به حوزه علمیه قم و مدرسه فیضیه منتقل شدیم و به مدت 12 سال با همدیگر به مباحثه پرداختیم، وی یکی از طلاب شاخص در حوزه بود و از خصوصیاتش می توان به صداقت کم نظیر و بردباری فوق العاده اشاره کرد.

یاد دارم در زمان طاغوت وقتی مامورین ساواک سخت گیری های  شدیدی در مدرسه فیضیه اعمال می کردند و در آن زمان که ساواک حساسیت شدیدی حتی بر اسم امام خمینی داشت مرحوم کاظمی یک مهر ساخته بودند که نام مبارک امام خمینی روی آن حک شده بود، یک روز  وقتی یکی از مامورین ساواک به جمع طلاب آمد مرحوم کاظمی با شجاعت تمام به طور مخفیانه کیف این مامور را پر از عکس های امام و بیانیه های امام کردند که به یک دردسر بزرگ برای مامور تبدیل شد که از شدت عصبانیت داشت دیوانه می شد.

 

 1. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۴

  ضمن تسلیت رحلت عالم وارسته ونویسنده توانمند حاج شیخ علی آل کاظمی به هم شهریان عزیز وقدر شناس ،باور کنیم که مرگ حق است وبه سراغ ما خواهد آمد زیاد حریص پست ومقام ونماینده شدن نباشیم مگر اینکه به سراغمان بیاید روحش شادو با ائمه اطهار محشور باد.

 2. نویسنده دیدگاه: امیر
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۱۹

  خداوند به روحانیت بخصوص روحانیت شهرمان عزت و سربلندی عطا فرماید

 3. نویسنده دیدگاه: دل سوخته
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۴۸

  روحشان شاد و یادشان گرانی باد ایشان در دور اخر حضورشان به انصراف از حضورشان در انتخابات به نفع مردم دلفان برای خودشان جز دعای خیر چیزی نخریدند پس دعا کنیم خداوند عاقبت به خیرمان کند مثل مرحوم کاظمی و حریص پست و مال دنیا نباشیم

 4. نویسنده دیدگاه: عبدلی سرابی
  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۲۶

  مردم خوب،نجیب،شرافتمند،با اصالت خاطره به یاد ماندی عالم فرهیخته استاد علی آل کاظمی رحمت الله علیه از انصراف نمایندگی مجلس شورای اسلامی از یاد نخواهند برد سلام بر این مردم قدر شناس ومتدین که زبان وقلم قاصر از آنست این همه شکوه ،معرفت مهر به نمایش بگذارد آفرین بر این مردم سلام وصلوات بر مردم شهید پرور وحاضر در صحنه دلفان قهرمان که دین خود را به مرجع تقلید حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی (ره)و فرزند خلف ووارسنه وصاحب قلم حاج شیخ علی آل کاظمی رحمت الله علیه به خوبی ادا وبه نمایش گذاشتند .

 5. نویسنده دیدگاه: وجدان وجدان وجدان ....
  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۲

  به نام وجدان _تنها محكمه اي كه نياز به قاضي ندارد_
  ضمن عرض تسليت به مناسبت ارتحال دانشمنداهل قلم و نويسنده ي تواناي دلفان حضرت حجت السلام والمسلمين آل كاظمي كه هجرت ابديش از اين دنياي فاني ضايعه اي بزرگ براي مردم دلفان و لرستان ايجاد كرد و دنيا تا ابد چنين شخصيتي را به چشم نخواهد چرا كه خاص بودن شالوده اي ناب مي خواهد و اصالتي ديرين و فضايي پاك و بي آلايش!
  اما روي سخنم با شماست حاج آقا محمدي!
  اولا در هر موردي و در هر مناسبتي شما از خاطراتي صحبت ميكنيد كه در آن كلمه ((ساواك)) زياد به چشم ميخورد ، آيا شما بعد از انقلاب بخصوص در رقابت هاي انتخاباتي هيچ خاطره اي نداريد؟
  آيا خاطراتي از هوش و استعداد نويسندگي و تأليف و ترجمه و توانايي اين دانشمند فقيد و اهل قلم و سخن نداريد ؟

 6. نویسنده دیدگاه: محمدکولیوند الشتر
  شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۰۵

  درود برحاج اقامحمدی که بااین کارش نشان داد که چقدربرای این ضایعه جانکاه ناراحت است .من این خاطره رااززبان یکی ازنزدیکان مرحوم کاظمی شنیده بودم

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۰

  درود بر حاج آقا محمدی، خاطره جالبی بود. اما متاسفانه بر خلاف آنن،پیام تسلیت آقای رضوانی …! زیرا سابقه دینداری آنها را به حدود 100 سال پیش برگردانده بود!!لازم نبود برای برجسته کردن زحمات فراوان و بینظیر آیت الله حاج شيخ فرج الله کاظمی که همگان آن را قبول دارند سوابق دینی چند قرنی مردم دلفان را زیر سؤال ببرند!!!!!

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۵

  آفرین! من هم از دیشب برای اولین بار این امر خیر را عملی کردم وبا وضو به بستر رفتم وتصمیم دارم انشاالله برای همیشه این کار را بکنم وباوضو وارد بستر خواب بشم وبر روح بلند مرحوم آیت الله شیخ فرج الله وشیخ علی واموات شیخ محمد درودوصلوات فرستادم .چقدر زیباست همیشه خوبی های همدیگر را برای مردم نقل کنیم وکینه وکدورت ها را کنار بگذاریم .

 9. نویسنده دیدگاه: مردم دلفان
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۴:۱۰

  درود بر روحانی با فضیلت مرد تقوی وعلم وادب حاج آقا محمدی دام ظله که با این کار دوستی وادب را تکمیل نمود رقابت ایشان با مرحوم کاظمی نیاز زمان بود والله حتی یک بار نشنیدیم که حاج آقا محمدی سخنی علیه مرحوم آقاعلی ره به زبان بیاورد والله بارها ایشان را ادیب وفاضل نامیدند .واز شخصیتی ملی چون حاج آقا محمدی جز این انتظار نمی رود این عمل سلام دلفان هم در درج مصاحبه با ایشان بسیار ستودنی است.خداوند همه دلسوزان نظام بویژه رهبر فرزانه انقلاب ورهرو ایشان حاج آقا محمدی را حفظ کند

 10. نویسنده دیدگاه: نکته سنج
  شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۵:۴۶

  121-264×221محمد امین رضوانی:

  انالله و انا الیه راجعون

  خبر رحلت محقق و عالم وارسته حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی چنان سنگین و جانسوز است که قطعاً مردم فهیم شهرمان را در سوگ خواهد نشاند، این ماتم جانگداز را به مردم شریف دلفان و روحانیت معظم و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نمایم.خداومد متعال روح پاک این مرد بزرگ و مرحوم حاج شیخ فرج الله کاظمی که از پایه گذاران دین و دیانت در دیار دلفان بوده اند را با سرور و سالار شهیدان محشور نماید.
  دوست عزیز موسوم به نام شما

  کجای این متن رضوانی ایراددارد؟!
  اگرمنظورتان اشاره رضوانی به پایه گذاری دین ودیانت درنوراباداست این امراشاره ای برتأثیرمرحوم آقاشیخ فرج الله برتربیت طلاب دینی وپایه گذاری فرایندتبلیغ دین دراین دیاراست واین امرنافی ان نیست که مردم دلفان قبلاًبی دین بوده اند

  لطفارنگ وبوی سیاسی به موضوع ندهید
  درحال حاضرحاج آقامحمدی وآقای رضوانی جهت زیارت درمشهدمقدس حضوردارند

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۶

   بنظر میرسد بین پایه گذاری دین و دیانت و تبلیغ و ترویج دین و دیانت تفاوت اساسی وجود دارد پایه گذاری در جایی است که امری سابقه نداشته وکسی آن را پی ریزی و شروع کند،اما عمل این دو شخصیت بزرگوار که خداوند روح مطهرشان را با پایه گذار مذهب شیعه محشور کند مصداق تبلیغ وتوسعه و ترویج دین و دینداری در دلفان است که البته منشا اثر فراوانی هم بوده اند. بهتر است در بکار بردن عبارات دقت بیشتری شود، زیرا خواننده متن که با مردم با اصالت وشریف و بک دست شیعه دلفان آشنایی ندارد فکر میکند 100 سال است مسلمان شده اند!

   • نویسنده دیدگاه: پیگیر
    شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۷

    سلام
    دوست عزیزم همه میدانیم از پایه گذاران با تنهاپایه گذارمتفاوت است وقتی گفته میشودازپایه گذاران یعنی غیرازایشان کسانی دیگرهم بوده اند وقطعاً مرحوم کاظمی اولین پایه گذاردین دردلفان نبوده ولی ازپایه گذاران بوده است
    ضمناًخدابیامرزه پدررضوانی راکه اینقدرباشرف هستندکه درپی تعریف وتمجیدرقیب سیاسی باشند

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۲۵

     پایه گذار دین اسلام پیامبر اعظم ص و پایه گذار مذهب تشیع امام جعفر صادق ع بودند، علمای عزیز شیعه از جمله آیت الله کاظمی رحمت ا…علیه مفسر،مروج ومبلغ دین بوده وهستند.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۵

   دوست عزيز! شما که بدترش کردید!واین امر نافی آن نیست که مردم دلفان قبلا بی دین بوده اند!!!!! هیچ میدانی نفی نفی یعنی اثبات؟ ! عزيزم مگر مجبوری ساده حرف بزن.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار