سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60675
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » درگیری لفظی در شهرستان بروجرد منجر به قتل شد!
Print This Post

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: قاتل جوان بروجردی در کمتر از دو ساعت توسط نیروهای پلیس این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش سلام دلفان، سرهنگ “علی‌رضا دلیری” در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل در این شهرستان طي روز يك‌شنبه پیش جوان 17 ساله‎ای به دست یک جوان 18 ساله به قتل رسید.

درگیری لفظی در شهرستان بروجرد منجر به قتل شد!وی با بيان اين كه اين دو جوان اهل روستاهاي حاجي‌آباد و زرشكه شهرستان بروجرد هستند، ادامه داد: در پی وقوع یک فقره درگیری در نزدیکی آرامستان باغ رضوان این شهرستان نیروهای پلیس بلافاصله بر سر صحنه حاضر شده و منطقه را تحت پوشش خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: با توجه به وجود برخی علائم حیاتی در بدن فردی که از ناحیه قلب مورد حمله و ضربه چاقو قرار گرفته بود، بلافاصله کار انتقال وی به بیمارستان انجام شد اما به واسطه وارد آمدن ضربه به نقطه حساس بدن درگذشت.

دلیری خاطرنشان کرد: پس از آن کار پلیسی قوی انجام و در راستای شناسایی قاتل تعدادی مضمون دستگیر شدند که در نهایت کمتر از دو ساعت فرد قاتل در روستای حاجی‌آباد شناسایی و با هماهنگی نیروهای پلیس دستگیر شد.

وی یادآور شد: این قاتل 18 ساله هم اکنون در پلیس آگاهی به سر برده و در حال حاضر در اختیار پلیس قرار دارد، همچنین پرونده این فقره قتل نیز تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد با تاکید بر این که این نزاع خونین ریشه در عوامل قبلی نداشته و ناشی از هیجانات کاذب دوره جوانی است، تصریح کرد: با توجه به وجود سابقه نزاع‎های طایفه‎ای و قومی پس از وقوع قتل در استان لرستان و به تبع آن شهرستان بروجرد، پلیس منطقه را تحت پوشش خود قرار داده و تاکنون اجازه بروز تبعات پس از قتل را نداده است.

دلیری اظهار کرد: پلیس می‏‌کوشد فرهنگ نادرست انتقام، غارت، آتش زدن منازل خانواده و بستگان مقتول و تبعات نادرست اینچنینی پس از وقوع قتل را در این شهرستان برچیند و با تمام توان به مقابله با این ضدفرهنگ پرداخته است.

وی افزود: هم‌اکنون به طور همزمان دو روستای زرشکه و حاجی‌آباد که محل زندگی مقتول و قاتل بوده‏‌اند، به طور کامل تحت نظارت نیروهای پلیس قرار گرفته‏‌اند و تاکنون اجازه هرگونه درگیری و نزاع از اهالی سلب شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد با تاکید بر این که وقوع نزاع‏‌های خونی این‏چنینی ریشه در ناهنجاری‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … دارد، عنوان کرد: پلیس می‏‌کوشد در وهله نخست از وقوع اینگونه جرائم پیشگیری کند و در صورت بروز به دنبال شناسایی و دستگیری عوامل آن باشد که البته در این راستا با قدرت عمل کرده است.

دلیری یادآور شد: همه دستگاه‎های متولی به خصوص حوزه فرهنگی باید با هدف جلوگیری از بروز ناهنجاری‎های این‎چنینی وارد میدان شده و هر یک سهم و نقش خود را تا حد امکان و به بهترین نحو انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‎ها، جراید و صدا و سیما نیز باید با انعکاس این وقایع و به تصویر کشیدن آلام و رنج‎های خانواده‎های قاتل و مقتول جامعه هدف خود را از عواقب بسیار تلخ و مادام‎العمر یک لحظه جنون آگاه ساخته و نقش خود را در جلوگیری از بروز این آسیب‎های اجتماعی ایفا کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار