سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60808
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هوای لرستان در وضعیت ناسالم قرار گرفت/آلودگی ۳.۵ برابر حدمجاز
Print This Post
مدیر کل محیط زیست لرستان:

مدیر کل محیط زیست لرستان از قرار گیری هوای این استان در وضعیت ناسالم خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، مهرداد فتحی بیرانوند صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هوای امروز استان لرستان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون میزان آلودگی هوای لرستان ۳.۵ برابر حد مجاز است عنوان کرد: امروز رکورد دار میزان آلودگی هوا مربوط به شهرستان پلدختر است.

مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: هم اکنون ذرات معلق ۲.۵ میکرون در هوای شهر خرم آباد  ۱۳۷ میکروگرم است.

فتحی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارشهای اداره نظارت و پایش محیط زیست لرستان شهرهای استان در روز گذشته در وضعیت ناسالم قرار داشته اند عنوان کرد: میزان آلودگی هوا طی روز گذشته هفت برابر حد مجاز بوده است.

وی از ثبت رکورد آلودگی هوا در شهرستان پلدختر طی روز گذشته خبر داد و گفت: میزان آلودگی هوا طی روز گذشته در پلدختر ۱۲ برابر حد مجاز و در وضعیت بسیار خطرناک بوده است.

مدیر کل محیط زیست لرستان افزود: توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی سنگین خارج از منزل اجتناب کنند و افراد دیگر نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فتحی گفت: همچنین به ورزشکاران توصیه می شود تا زمان رفع آلودگی ناشی از گرد و غبار از فعالیتهای ورزشی در مکانهای باز به طور جدی خوداری و در سالنهای ورزشی نرمشهای خود را انجام دهند.

بنابراین گزارش استان لرستان سال ۸۸ را با ۱۰۰ روز آلوده، سال ۸۹ را با ۹۰ روز، سال ۹۰ را با ۱۰۰ روز غبارآلود، سال ۹۱ را با ۹۰ روز، سال ۹۲ را با ۸۹ روز و سال ۹۳ را با ۱۳۶ روز غبارآلود پشت سر گذاشته است تا به طور متوسط هر سال شاهد آلودگی یک سوم روزهای خود باشد./ مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار