سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60950
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ارتش مصر چگونه تونل‌های غزه را به آب بست؟
Print This Post

ارتش مصر با هدایت آب دریای مدیترانه به تونل های مرزی باریکه غزه از انتقال کالا و مایحتاج ضروری برای فلسطینیان ساکن این منطقه که در محاصره رژیم صهیونیستی هستند، جلوگیری می‌کند.

به گزارش سلام دلفان، یک مسؤول امنیتی فلسطینی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت: نیروهای ارتش مصر از یک هفته پیش تاکنون شروع به هدایت آب دریای مدیترانه به تونل های مرزی این کشور با باریکه غزه و تخریب تونلها کرده اند.

این مسؤول فلسطینی که خواستار فاش نشدن نامش شد، افزود: نیروهای ارتش مصر لوله های بزرگی را از دریای مدیترانه به مرز این کشور با باریکه غزه کشیده اند تا تونل ها را به آب ببندند و تخریب کنند و مانع انتقال هر گونه کالا و موادی به غزه شوند.

وی افزود: قطر این لوله ها به 60 سانتیمتر می رسد و از دریای مدیترانه تا مرزهای مصر و باریکه غزه کشیده شده و داخل یک خندق باریک و تنگ گذاشته شده است.

مسؤول فلسطینی اعلام کرد: ارتش مصر آب فراوانی را در این لوله ها پمپاژ می کند و هر یک از این لوله ها صدها سوراخ دارد که با خروج آب از آنها خاک تونل ها سست خواهد شد و تونل ها به سرعت فرو می ریزد.

یک شهروند فلسطینی به نام ابو احمد که یکی از حفاران تونل های مرزی است، گفت: رها کردن آب در مرز مصر با باریکه غزه باعث نفوذ آب به تونل ها و تخریب آن خواهد شد.

ابواحمد افزود: معضل دیگر این است که آب دریا در سفره های زیرزمینی باریکه غزه نفوذ می کند و باعث آلوده شدن منابع آبی می شود.

وی گفت: رها شدن آب دریا در مناطق مرزی باریکه غزه همچنین باعث ایجاد تالابی گِلی و از بین رفتن اراضی زراعیِ نزدیک به مرزهای مشترک می شود.

محمد سمیر سخنگوی ارتش مصر روز 25 مه در مصاحبه با روزنامه دولتی الاهرام خاطرنشان کرد: ارتش مصر ظرف 6 ماه، 521 تونل را در مرز این کشور با غزه تخریب کرده است و یگان مهندسی ارتش نیز برای جلوگیری از حفر هر گونه تونل در آینده، به دنبال یافتن راه حلی مناسب است.

ارتش مصر از اکتبر 2014 تاکنون منطقه ای حایل را در مرز مصر با باریکه غزه ایجاد کرده که عرض این منطقه 2 کیلومتر است.

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار