سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61015
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آماده پاسخ به هر تهدیدی هستند
Print This Post
امیر پوردستان در یادواره شهدای لرستان:

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: همه نیروهای مسلح از قدرت و کفایت رزمی بسیار بالایی برای پاسخگویی به تهدیدات برخوردار هستند.

امیر پوردستان

 به‌گزارش سلام دلفان، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ظهر امروز در یادواره 360 شهید ارتش ‌شرق استان لرستان، اظهار داشت: تمامی نیروهای مسلح از قدرت و کفایت رزمی بسیار بالایی برای پاسخگویی به تهدیدات برخوردار هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه عزت، اقتدار، صلابت و توانمندی امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون‌های پاک شهیدان است، افزود: اگر مسئولان ما با قدرت در مجامع بین‌المللی حرف حق جمهوری اسلامی ایران را می‌زنند، ثمره این خون‌های پاک است.

وی افزود: در جنگ تحمیلی هشت ساله، شرق و غرب عالم در کنار یکدیگر مقابل ایران می‌جنگیدند، اما حتی یک وجب از خاک کشور جدا نشد که این مهم به برکت رشادت، فداکاری و دلاورمردی رزمندگان اسلام و به ویژه شهدای ایران اسلامی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه جنگ تحمیلی یک نبرد ویژه بود، اظهار داشت: این نبرد ریشه در قیام تاریخی اباعبدالله‌الحسین (ع) داشت؛ همان فرهنگی که در حادثه عظیم عاشورا بود، در جنگ هشت‌ ساله ما دیده می‌شود و رزمندگان ما شاگرد مکتب امامی بودند که یکّه و تنها مقابل دشمن می‌ایستاد.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: ما در جنگ تحمیلی نه برای تصرف خاک، از بین بردن لشکر دشمن و یا قدرت‌نمایی، بلکه برای حفظ اعتقادات و باورهایمان و برای حفظ قرآن و نوامیس خود می‌جنگیدیم و رزمندگان ما در جنگ تحمیلی با بصیرت کامل وارد میدان رویارویی با دشمن شدند.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در این جنگ برای پیروزی از هر وسیله‌ای استفاده نکردند، بیان کرد: لشکریان بعثی وقتی حمله می‌کردند، به هیچ‌چیز رحم نمی‌کردند اما ما برای پیروزی از هر وسیله‌ای استفاده نکردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ما در این جنگ به‌تنهایی با دنیا می‌جنگیدیم. در جنگ تحمیلی همه ابرقدرت‌ها آمدند و در کنار همدیگر قرار گرفتند و همدیگر را حمایت کردند، یعنی هم گلوله‌های شرقی و هم گلوله‌های غربی کشور ما را هدف قرار داده بود اما رشادت و فداکاری رزمندگان ما سبب شد بتوانیم به پیروزی برسیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به آمادگی کامل نیروهای مسلح کشورمان گفت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح، به‌دقت تحرکات مرزها و خارج از آن را رصد می‌کنند و متناسب با تحلیل‌ها ظرفیت‌های متناسب برای مقابله ایجاد می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دشمنی‌های آمریکا گفت: برخی فکرمی‌کنند که دشمنی این روزها تمام‌شده ‌اما این‌گونه نیست چراکه به فرموده امام راحل آمریکا شیطان بزرگ است.

وی با اشاره به اینکه ما از استقلال و تمامیت ارضی کشورها دفاع می‌کنیم، گفت: تجزیه کشورهای منطقه، توطئه‌ای آمریکایی صهیونیستی است، امروز طرحی را که در حوزه منطقه خاورمیانه دنبال می‌کنند، تجزیه این کشورها است یعنی برنامه آن‌ها این است که عراق و سوریه را تجزیه کنند.

پوردستان با تأکید بر اینکه میان ما و آمریکایی‌ها هیچ‌گونه رابطه دوستی و تعاملی نمی‌تواند وجود داشته باشد، بیان کرد: دشمنی ما با آمریکا ریشه‌دار است و این برمی‌گردد به دوران انقلاب و پس‌ازآن که آمریکایی‌ها تلاش کردند انقلاب اسلامی به پیروزی نرسد.

وی‌ راهبرد جدید آمریکا را جنگ مذهب علیه مذهب دانست و گفت: در این راهبرد قصد دارند با به وجود آوردن گروهک‌های تروریستی همچون داعش که امروز به نیابت از آمریکا و رژیم صهیونیستی این جنایت‌ها را در عراق مرتکب می‌شود، بر منطقه مسلط کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ‌عنوان کرد: درست است که گروهک تروریستی داعش یک حرکت نظامی دارند و در حوزه جنگ سخت فعالیت می‌کنند اما هدف آن‌ها نرم است. هدف اصلی این گروهک‌ها تخریب چهره اسلام است چراکه آمریکایی‌ها تمرکز خود را روی جنگ نرم گذاشته‌اند و  می‌خواهند آینده را بسازند.

پوردستان بابیان اینکه آمریکا در حوزه جنگ سخت شکست‌خورده‌ و نمی‌تواند در این حوزه وارد شود، افزود: در حوزه جنگ نیمه‌سخت یعنی حرکت‌های اقتصادی از سال 57 ما را تحریم کردند و تهدیدها از زمان ریاست جمهوری اوباما تشدید شد که اسمش را گذاشتند تحریم‌های فلج‌کننده، درحالی که نه‌تنها کاری نتوانستند انجام دهند بلکه ملت ما بالنده‌تر و شتابنده‌تر به سمت اهداف خود حرکت کرد و اگر آمریکایی‌ها پای میز مذاکره آمدند به دلیل شکست در این جنگ اقتصادی بود.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار