سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61058
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۷۰ روستای شهرستان دلفان فاقد لوله‌کشی آب شرب است
Print This Post
سرپرست فرمانداری دلفان مطرح کرد؛

۱۷۰ روستای شهرستان دلفان فاقد لوله‌کشی آب شرب است.

81723913-70102289به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی بابیان اینکه 440 روستا در سطح شهرستان دلفان وجود دارد، اظهار داشت: منابع آبی روستاهای شهرستان دلفان به دلیل خشکسالی سال‌های اخیر با مشکل مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه 170 روستای شهرستان دلفان فاقد لوله‌کشی آب شرب است، افزود: بیش از 260 روستا دارای لوله‌کشی آب است که از این تعداد 188 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب قرارگرفته است.

فرماندار دلفان  عنوان کرد: با توجه به بحث خشکسالی در حال حاضر تمام روستاهای دلفان با کمبود آب مواجه‌اند و بخش عمده‌ای از منابع آب روستاها خشک‌شده است.

وی بابیان اینکه منابع آب حدود 50 روستا از شهرستان دلفان خشک‌شده است، بیان کرد: کمبود شدید منابع آب در برخی از روستاهای این شهرستان سبب شد تا آب شرب 40 روستا جیره‌بندی شود.

طولابی  بابیان اینکه 10 روستای شهرستان دلفان به‌وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شود، تصریح کرد: در زمینه آب‌رسانی به روستاهای این شهرستان 12 پروژه در قالب مجتمع آب‌رسانی در دست اقدام است که بخشی از این پروژه‌ها به دلیل مشکل بودجه متوقف‌شده‌اند که در صورت تکمیل و راه‌اندازی آن‌ها 75 روستا آب‌رسانی می‌شود.بحران آب دلفان 5

وی بابیان اینکه حدود هشت میلیارد تومان برای تکمیل و راه‌اندازی مجتمع‌های آب‌رسانی دلفان لازم است، گفت: به توجه به وضعیت کم‌آبی روستاهای دلفان لازم است مسئولان توجه ویژه‌ای به حوزه آب این شهرستان داشته باشند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار