سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61076
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » سنگین‌ترین شکست نظامی در تاریخ امارات؛ انتقال اجساد ۱۰۳ کشته از مأرب+ تصاویر
Print This Post

منابع قبیله‌ای یمن از انتقال ۱۰۳ جسد نیروهای ائتلاف سعودی علیه یمن از جمله ۲۱ جسد افسران اماراتی از فرودگاه صافر در استان مأرب یمن خبر دادند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، یک منبع قبیله‌ای بلندپایه از تخلیه 130 جسد نیروهای ائتلاف سعودی علیه یمن از فرودگاه صافر در استان مأرب خبر داد.

وی افزود: 21 جسد شناسایی شده متعلق به افسران اماراتی است که از طریق گذرگاه الودیعه در مرز یمن و عربستان منتقل شدند. این در حالی است که امارات شب گذشته از افزایش تعداد کشته های خود به 45 تن خبر داده بود.

پایگاه خبری دبکا، با اشاره به تعداد زیاد کشته های امارات تاکید کرد این تعداد از کشته‌ها طی 44 سال اخیر یعنی از زمان تشکیل ارتش این کشور بی‌سابقه بوده است.

به گفته این منبع، 30 جسد نیز متعلق به عناصر مسلح بحرینی است که ائتلاف سعودی علیه یمن در تلاش برای پنهان کردن هویت آنها است.

این منبع قبیله‌ای گفت: باقی اجساد نیز از چندین تابعیت مختلف هستند. 70 نفر دیگر نیز زخمی شدند که اکثر آنها را نیروهای اماراتی تشکیل می دهند و وضعیت بیشتر آنها بسیار وخیم است.

وی درباره میزان خسارت های وارده به تجهیزات و خودروهای نظامی نیز گفت: بیش از 40 خودروی زرهی و دو نفربر منهدم و سه بالگرد “آپاچی” نیز به آتش کشیده شد.

به گفته این منبع، مهمترین موضوع این است که موشک شلیک شده به فرودگاه صافر بزرگترین انبار سلاح‌های ائتلاف سعودی را منفجر کرد و همین امر باعث وقوع انفجارهای پی درپی بیشتر و انهدام همه تاسیسات و اتاق عملیات و سه باند فرودگاه بود که ائتلاف متجاوزان سعودی به یمن در آستانه ترمیم آنها بود تا از این فرودگاه به طور رسمی استفاده کند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی علیه یمن، یک فروند موشک بالستیک از نوع توشکا به فرودگاه صافر شلیک کردند.

متلاشی شدن هسته القاعده در صنعا

شبکه تلویزیونی المسیره یمن همچنین از کشف و متلاشی شدن یک هسته تروریستی عناصر القاعده در شهر صنعا پایتخت یمن خبر داد.

دستگاه‌های امنیتی در شهر صنعا با همکاری شهروندان یمنی توانستند یک هسته تروریستی عناصر القاعده و حزب سلفی و اخوانی الاصلاح و مزدوران سعودی را که برای عملیات ترور و حمله به پست های بازرسی و تاسیسات حیاتی و شهری و نظامی شهر صنعا نقشه می کشیدند، شناسایی و متلاشی کردند.

منابع دستگاهای امنیت ملی و سیاسی یمن به خبرگزاری رسمی یمن گفتند: این هسته تروریستی به طور کامل از سوی دستگاههای ویژه امنیتی از یک ماه پیش زیر نظر گرفته شده بود.

این منابع افزودند: نتایج بازجویی از این عناصر، نقشه آنها برای اجرای عملیات تروریستی علیه موسسات کلیدی و منافع و تاسیسات حیاتی شهر صنعا و ترور شخصیت های سیاسی و امنیتی و نظامی و شخصیت های اجتماعی با هدف برهم زدن امنیت و ثبات در جامعه را برملا کرد.

این منابع تصریح کردند: دستگاه‌های امنیتی از این هسته تروریستی بیش از 300 نارنجک و 50 صندوق انواع مهمات و 60 راکت و 20 خمپاره انداز به همراه مقادیر دیگری سلاح و کلت کشف و ضبط کردند.

وی افزود: دوربین های دید در شب و دوربین های حرارتی، گلوله های خمپاره و آر.پی.جی و دوربین های ویژه ترور از دیگر سلاح های کشف شده از این هسته تروریستی بود.

به گفته این منابع، دستگاههای امنیتی همچنین به اسناد عملیات ترور آنها دست یافتند که بزودی بعد از تکمیل تحقیقات لازم منتشر خواهد شد.

این منابع افزودند: در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از نقشه های تروریستی عناصر القاعده و مزدوران سعودی برای برهم زدن ثبات و امنیت جامعه فاش خواهد شد.

بازپس گیری برخی مناطق از نیروهای وابسته به منصور هادی

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کوه «الوعش» و تپه «الشبکه» در استان تعز را از مزدوران سعودی بازپس گرفته و شماری از آنها را کشته یا زخمی کردند.

جنگنده‌های ارتش سعودی به محله مسکونی شهران در بخش السبعین حمله کردند. آمار اولیه صبح امروز شنبه حاکی است که در این حمله دستکم پنج شهروند یمنی شهید شدند.

تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۱

    رحمت بر شیر مادرت خیلی خبر مسرت بخشی بود پیروز باد شیعه و شیعیان حوثی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار