سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61130
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چه رشته‌هایی بازار کار دارند؟
Print This Post

یک مقام مسئول در وزارت کار گفت: ۵۰ درصد آموزش‌ها در رشته‌های پیشرفته و نوین به اشتغال افراد و جذب در بازار کار ختم می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، پوراندخت نیرومند با تاکید بر فعاليت بيش از ۷۶۰ كارگاه آموزش فني و حرفه اي در حوزه مهارت هاي پیشرفته و فناوری های نوین، از ايجاد و استقرار كارگاه هاي آموزشي توسط بخش دولتي و خصوصي در حوزه مرتبط با مهارت هاي پيشرفته و فناوري هاي راهبردي خبر داد.

این مقام مسئول در وزارت کار بيان داشت: سرعت پیشرفت فناوری باعث شده کشورها سرمایه گذاری های کلاني را در راستاي به دست آوردن فناوری های نوین انجام دهند و در این مسیر از تربیت نیروی انسانی مورد نیاز غافل نشده اند.

وي ادامه داد: کشور آلمان به عنوان اقتصاد اول حوزه یورو بالاترین سرانه در زمینه تحقیق وتوسعه (R&D) برای دستیابی به فناوری های نوین، سرمایه گذاری زیادی كرده و این موضوع باعث هدایت ۷۰ درصد کسانی که تحصیلات دوره ابتدایی را طی نموده اند براي ورود به پلی تکنیک ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای شده است.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهارداشت: بالغ بر ۱۷ هزار و ۸۳۷ مرد و ۴ هزار و ۴۱ زن در ۳۵ گروه درسي در کارگاه های موجود کشور آموزش دیده اند. رهگیری های انجام شده نشان دهنده جذب بيش از ۵۰ درصد این افراد در واحدها و شرکت های فعال با فناوری های نوین کشور است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار