سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61238
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار وزارت خارجه به عربستان سعودی
Print This Post

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه سعودی گفت:همسایگان ما به جای این گونه سخنان باید به سیاست هایی که منطقه را به آتش کشیده خاتمه دهند.
 

سلام دلفان – مرضیه افخم روز یکشنبه در پاسخ به ایرنا در خصوص ارزیابی از اظهارات وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن افزود: همسایگان ما به جای این گونه سخنان باید به سیاست های کمک به گروه های افراطی و تروریست و ایجاد امواج آوارگان در سوریه و عراق و کشتار بی حساب مردم بی گناه یمن پایان دهند.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ مواضع واقع بینانه و سازنده در کمک به حفظ آرامش و امنیت منطقه تصریح کرد: پافشاری بر موضوعات نادرست که به مبانی تحلیلی آن نیز ایراد و ابهام جدی وارد است، جز هدر رفتن فرصت های پیش روی کشورهای منطقه و به تاخیر انداختن حل بحران های ناگوار جاری نتیجه ای ندارد.
سخنگوی وزارت امورخارجه با تکرار آمادگی ایران برای گفت و گو و همکاری اظهار داشت: ایران همواره سیاست حسن همجواری و گسترش مناسبات با کلیه کشورهای همسایه را اولویت مناسبات خارجی خود دانسته و برای تعمیق روابط دوستانه با همسایگان هیچ گونه شرط و محدودیتی قایل نبوده است .
افخم تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران های منطقه، گفت و گو و راه حل سیاسی را بهترین روش می داند و مخالف حذف دیگران و سیاست های تحمیلی است و به کشورهمسایه خود نیز توصیه می کنیم به جای بازی های خطرناک نظامی به گفت و گو روی آورد.
عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در کنفرانسی مطبوعاتی به رغم آن که مدعی شده بود خواهان ارتباط بهتر با جمهوری اسلامی ایران است، اتهامات واهی را متوجه ایران کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار