سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6124
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 80 درصد روستاهای لرستان انتخابات برگزار می شود
Print This Post

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: در 80 درصد روستاهای استان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈحسن شریعت نژادˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان افزود: در مجموع 80 درصد روستاهای لرستان و 25 نقطه شهری استان واجد شرایط برای این انتخابات است.

وی اظهار داشت: به همین منظور 654 شعبه شهری، 240 شعبه ثابت و 400 شعبه ثابت و سیار برای برگزاری انتخابات در استان لرستان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه فرایند انتخابات براساس تقویم زمانی وزارت کشور آغاز شده است، افزود: در ستادهای انتخابات این اقدامات به طور معمول در حال انجام است و برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری هرچه بهتر این انتخابات در استان انجام شده است.

شریعت نژاد افزود: در حال حاضر نیز بحث بررسی صلاحیت کاندیداهای ثبت نام شده در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان در حال انجام است.

به گفته وی در مجموع هفت هزار و 576 نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان ثبت نام کردند که 359 نفر از آنان زن هستند.

براساس آمار 46 درصد داوطلبان ثبت نامی در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان بین 25 تا 30 سال سن دارند.

همچنین 7/19 درصد دیگر داوطلبان میانگین سنی 36 تا 40 سال، 37/15 درصد بین 41 تا 45 سال و مابقی در گروه های سنی بالای 45 سال قرار دارد.

در مجموع یک هزار و 64 نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای استان ثبت نام کرده که 76 نفر زن و 988 نفر نیز مرد هستند.

در حوزه روستایی نیز شش هزار و 512 نفر ثبت نام کرده که 283 نفر زن و شش هزار و 229 نفر را مردان تشکیل می دهند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار