سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61297
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نیروی زمینی قطر وارد خاک یمن شد
Print This Post

شبکه خبری الجزیره قطر دقایقی پیش از تجاوز نیروی زمینی این کشور به خاک یمن خبر داد.

نيروهاي قطري وارد خاک يمن شدند

سلام دلفان به نقل از الجزیره، یک گروه از نیروهای قطری با سلاح های سنگین و نیمه سنگین و موشک های دفاعی و سیستم های پیشرفته ارتباطی از سمت مرز الودیعه وارد خاک یمن شدند و به سمت مأرب در حرکتند.

نیروهای قطری که تعداد آنها به هزار نظامی می رسد مجهز به سلاح و دویست زره پوش هستند.

فعالان شبکه های اجتماعی تصاویر ورود نیروهای قطری و خودروهای زره پوش آنها را به شهر “الخرج” در شرق عربستان و عزیمت این افراد به جنوب یمن را منتشر کردند.

به گفته منابع آگاه گسیل نیروهای متجاوز به خاک یمن در پاسخ به حمله انقلابیون به انبار تسلیحات استان مارب که به کشته و زخمی شدن ده ها سرباز ائتلاف منجر شد، صورت گرفته است.

شورای همکاری خلیج فارس متشکل از شش کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس در یک توافقی که با فشار سران آل سعود بدست آمد و البته دولت عمان مخالفت کرد، تصمیم گرفتند خاک یمن را هدف تجاوز زمینی خود قرار دهند.

به اعتقاد کارشناسان مسایل بین الملل این تصمیم عربستان با این هدف اتخاذ شده است که بتواند در مذاکرات اتی بتواند برگ برنده ای برای خود داشته باشد و برخی شهرها از جمله عدن را در سیطره خود داشته باشد تا مهره خود از جمله منصور هادی را به قدرت بازگرداند.

این توافق بعد از آن بدست آمد که برخی کشورها از جمله پاکستان به درخواست سران عربستان برای پیوستن به تجاوز علیه خاک یمن پاسخ منفی دادند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار