سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61321
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سوزاندان چند کامیون لبنیات ایرانی در عراق +تصاویر
Print This Post
به گزارش سلام دلفان ، رضا باکری  درخصوص انهدام فرآورده‌های لبنی ایران در کشور عراق، اظهار کرد: طبق قوانین داخلی عراق در صورتی که تاریخ  مصرف محصولات لبنی وارداتی به این کشور ...

به گزارش سلام دلفان ، رضا باکری  درخصوص انهدام فرآورده‌های لبنی ایران در کشور عراق، اظهار کرد: طبق قوانین داخلی عراق در صورتی که تاریخ  مصرف محصولات لبنی وارداتی به این کشور به هر دلیلی کمتر از یک سوم تاریخ درج شده بر روی آن باشد این محصولات بدون باز گرداندن به کشور صادرکننده منهدم می‌شود.

 

وی‌ خاطرنشان کرد: بنابراین محصولات یک شرکت ایرانی نیز که با تاخیر از مرز عبور کرده و بیش از یک سوم تاریخ آن منقضی شده بود توسط ماموران اداره نظارت برمواد غذایی عراق منهدم شد.

 

دبیرانجمن صنایع لبنی ایران ادامه داد:  تشریفات گمرکی و صدور مجوز‌های لازم از دو طرف باعث شده که برنامه ریزی صادرات محصولات لبی در زمان مورد نظر صورت نگیرد و این محصولات معدوم شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص عراق و نا امنی‌های موردی که در این کشور به دلیل حضور داعش وجود دارد نیز در مواردی مقامات عراقی مرز‌های این کشور را از 4 تا 5 روز می بندند  تا دوباره امنیت لازم حاکم شود و بدون مشکل تردد صورت گیرد.

باکری گفت: روزانه حدود 40 هزار تن و در سال 420 هزار تن از محصولات لبنی ایران به عراق صادر می‌شود و اشکلات اینچنینی ناشی از عوامل غیرقابل پیش‌بینی است.

وی در پایان در باره اینکه چرا مسئولان بهداشتی ما اجاره خروج محصولات لبنی را برای خروج از کشور داده‌اند بیان کرد: به طور معمول دفتر نظارت بر موادغذایی وزارت بهداشت و کارشناسان سازمان ملی استاندارد کشور محصولات لبنی صادراتی را کنترل می‌کنند و در صورتی که بر اساس معیار‌های مورود نظر نباشد اجازه خروج نمی‌دهند اما این مصولات در زمان خروج از کشور شرایط مورد نظر را داشته و در عراق معطل شده‌اند.

گفتنی است که لبنیات ارسالی ایران به عراق به دلیل اینکه به اندازه مورد نظرمقامات بهداشتی عراق، تاریخ مصرف نداشت بدون اینکه بازگردانده شود، سوزانده شد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار