سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61371
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » حمله پزشک مرد به پرستار زن در بیمارستان شهید رجایی
Print This Post

دبیرکل خانه پرستار، ضمن تشریح حادثه گفت: اختلاف در پرداخت ها در این بیمارستان، تا چند صد برابر است. همین مسئله سبب شده تا پزشکان احساس فرمانروایی در بیمارستان را داشته باشند.

x3mt0kcz1duxhufvlf3

سلام دلفان – محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستاردر گفتگو با مهر، اظهارداشت: شب گذشته در یکی از بخش های بیمارستان قلب شهید رجایی، حادثه ای برای پرستار خانم شیفت شب رخ داد که جامعه پرستاری را متاثر کرد.

وی در تشریح این حادثه، گفت: به دنبال انتقال نوزاد سه ماهه از اتاق عمل به بخش آی سی یو، برای این نوزاد کد زده می شود و بر همین اساس، پزشک مربوطه می بایست به سرعت خودش را بالای سر او برساند.

شریفی مقدم با اشاره به ایست قلبی نوزاد که در نهایت منجر به فوت او شد، افزود: رزیدنت بخش به جای اینکه به بررسی وضعیت نوزاد بپردازد، به سراغ پرستار مربوطه می رود و با او درگیری فیزیکی پیدا می کند.

دبیرکل خانه پرستار ادامه داد: به دنبال وقوع این حادثه و ضرب و شتم پرستار زن توسط پزشک مرد، جامعه پرستاری به شدت از این حادثه متاثر شده و خواستار رسیدگی به این ماجرا هستند.

وی با عنوان این مطلب که بیمارستان قلب رجایی الگو و سرآمد پزشک سالاری و اختلاف طبقاتی در بین جامعه پزشکی است، افزود: متاسفانه اختلاف در پرداخت ها در این بیمارستان، تا چند صد برابر است. همین مسئله سبب شده تا پزشکان احساس فرمانروایی در بیمارستان را  داشته باشند.

شریفی مقدم با اشاره به پرداخت های غیرمتعارف و نجومی به پزشکان، تاکید کرد: رزیدنت مربوطه به جای اینکه به وضعیت نوزاد رسیدگی کند، با هتک حرمت و فحاشی به پرستار زن، کاری کرده است که ذهن و روح جامعه پرستاری جریحه دار شود و موجی از انزجار و تنفر نسبت به این حرکت، ایجاد شود.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که وقوع چنین حوادثی مسبوق به سابقه است، گفت: یک ماه قبل در یکی از بیمارستان های یزد مشابه این اتفاق رخ داد و چند ماه قبل نیز در بیمارستان شهدای تجریش تهران، یک جراح در اتاق عمل با ضربه مشت به شکم پرستار زده بود، ولی متاسفانه با فرد خاطی هیچ برخوردی نشد.

وی تاکید کرد: خانه پرستار ضمن پیگیری حادثه، در جهت دفاع از حیثیت حرفه پرستاری، خواستار برخورد سیستم های نظارتی، قضائی، انتظامی و وزارت بهداشت، با پزشک خاطی هستند.

شریفی مقدم همچنین از پرستار مضروب خواست تا موضوع را از مراجع قضائی پیگیری و دنبال کند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۳۹

  سلام احتمالا اينقد دست دست كرده كه بچه مردم مرده دكتره هم عصبي شده زدش
  شما بوديد چيكار ميكرديد؟

  • نویسنده دیدگاه: عدالت
   شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۵۳

   ظاهرا برعکس پرستار خواستار اقدام فوری و عاجل بوده ، ولی دکتر بی خیال و بی عاطفه …
   خدا خودش به فریاد مظلومان برسد .

 2. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۴۲

  خدا شاهد،هر چی زحمت به دوش پرستارای زحمت کش،دکتر فقط یه ویزیت 5دقیقه ای میکنه و میره،ولی درآمد میلیاردی داره،درصورتی که فعل اصلی مراقبت و درمان رو پرستار انجام میده با حقوق ناچیز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار