سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6138
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » لرستان رتبه چهارم بیکاری در کشور را دارد
Print This Post

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان گفت: استان لرستان در حال حاضر براساس سرشماری سال 90 رتبه چهارم بیکاری در کشور را دارد.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازایرنا، ˈعلی هادی چگنیˈ روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان افزود: مقوله بیکاری و بحث توسعه اشتغال را نمی توان در یک شب حل کرد بلکه باید براساس برنامه زمان بندی بلند مدت نسبت به رفع مشکلات این حوزه اقتصادی تلاش کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که زیرساخت های لازم برای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در لرستان فراهم شود می تواند امید به رفع معضل بیکاری در استان را داشت که در این راستا اقدامات خوبی از سوی استاندار لرستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون و سیاست های اصل 44 و فرمایشات مقام معظم رهبری، باید زیرساخت ها در استان فراهم شود، گفت: در این راستا باید بخش خصوصی وارد عرصه شود تا بتوان علاوه بر مشکلات اقتصادی، زمینه اشتغال جوانان در استان نیز فراهم شود.

چگنی افزود: ایجاد راه آهن ها، سدها، آزادراهها، چهار خطه کردن محورهای مواصلاتی و ایجاد صنایع مادر و بزرگ در استان گامی موثر جهت رونق اقتصادی و رفع معضل بیکاری در لرستان به شمار می رود که در دو سه سال اخیر توسط مدیریت ارشد لرستان تلاش فراوانی برای آنها صورت گرفته است.

وی ایجاد زیرساخت ها و صنایع مادر موجب ایجاد اشتغال می شود، گفت: راه اندازی پتروشیمی کوهدشت و خرم آباد نیز گامی موثر جهت رونق اقتصادی استان است.

وی در خصوص دهکده المپیک در لرستان نیز گفت: این طرح به طرح تکمیل مجتمع ورزشی تغییر نام یافت و در سال جاری برای این طرح نیز اعتباراتی در نظر گرفته شده است و به صورت ملی برای توسعه آن هزینه می شود.

وی در خصوص مشکل شرکت کشت و صنعت و پارسیلون خرم آباد نیز گفت: جلسات مختلفی برای فعالیت دوباره این طرح ها در استان صورت گرفته است و حتی برای کارخانه پارسیلون کمیسیون اقتصادی هیات دولت تشکیل جلسه داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار