سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61393
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کل کل عباسی و زیبا کلام برسر مدرک تحصیلی
Print This Post

عباسی خطاب به صادق زیباکلام گفت: اگر بر حقانیت مدرک دکترایت واقفی یک سخنرانی یک ساعته به زبان انگلیسی در دانشگاه انجام بده.

کل کل عباسی و زیبا کلام برسر مدرک تحصیلی

به گزارش سلام دلفان، حسن عباسی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل استراتژیک عصر امروز با حضور در بیست و نهمین نشست دانشجویی جنبش عدالت خواه اظهار داشت: درباره دین به طور عام و اسلام به طور اخص یک کارکرد داریم مفسرین می گویند اسلام یک کارکرد بیشتر ندارد و آن قسط است.

وی ادامه داد: شاخص اصلی که بخواهیم براساس آن تشخیص دهیم یک جامعه دینی است یا خیر قسط است که این مسئله به همه حوزه ها باز می گردد مفسرین می گویند عوام جامعه باید برای برپایی قسط قیام کنند این در حالی است که هر کس در هر سطحی که باشد آنجا مرکز عالم است و باید برای اقامه قسط تلاش کند.

** خروجی جنبش عدالت خواه باید در اقامه قسط تلقی شود

عباسی تصریح کرد: اما در مورد خواص قرآن فرموده قوام بالقسط که خروجی جنبش عدالت خواه باید در اقامه قسط تلقی شود و اگر تمام مردم به اقامه قسط در جامعه اقدام کنند جزئی از جنبش عدالت خواه ملی خواهند بود.

استاد دانشگاه تاکید کرد: باید حیطه عمل خواص جامعه قوام بالقسط باشد که البته تقریبا ۹۹ درصد مدیران جمهوری اسلامی قوام به قسط نیستند؛ قوام به قسط بودن صرفا به دست پاکی نیست بلکه در مبانی نرم افزاری خود را نشان می دهد.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان این که پس از ۳۷ سال از گذشت انقلاب شکوهمند اسلامی همواره شاهد هستیم که در جامعه چندان به قوام به قسط موفق نبوده ایم افزود: امروز جمعیت کشور نسبت به گذشته دو برابر شده اما چه کسی می تواند ادعا کند که در میان ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو رشته ای را در دانشگاه ها بومی سازی کرده ایم.

وی اظهار داشت: درسال ۱۹۹۱ در شهر آکرا در کشور غنا سازمان ملل اجلاسی را برای تبیین خسارت های قاره آفریقا طی سال های گذشته برگزار کرد در این اجلاس به این نتیجه رسیدند که ۷۷۷ هزار میلیارد دلار از منابع قاره آفریقا غارت شده است.

**۱۸۵ تریلیون دلار خسارتی است که انگلیسی ها به آفریقا زدند

عباسی ادامه داد: ۱۸۵ تریلیون دلار خسارتی است که انگلیسی ها به آفریقا زدند این در حالی است که مساحت انگلیس به اندازه سیستان و بلوچستان ایران است اما جمعیتش تقریبا به اندازه کشورمان است این در حالی است که در ۳۰۰ سال گذشته تعداد بسیار زیادی از این کشور مهاجرت کرده و در دیگر کشورها زندگی می کنند براین اساس دو سوم جمعیت کانادا ۹۵ درصد جمعیت استرالیا و ۹۸ درصد جمعیت نیوزلند را انگلیسی ها تشکیل می دهند.

** انگلیس ۱۴ هزار میلیارد دلار به جمهوری اسلامی خسارت وارد کرده است

استاد دانشگاه ادامه داد: انگلیس ۱۴ هزار میلیارد دلار به جمهوری اسلامی خسارت وارد کرده است یکی از نمونه های آن را می توان جنگ جهانی اول و ایجاد قحطی و هفت هشت میلیون نفر کشته از این قحطی دانست که انگلیسی ها مصوب آن بودند.

کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: طالبی یکی از کارگردان های سینما فیلمی را به تازگی در خصوص این خسارت و مطالبه عدالت ساخته است.

وی اظهار داشت: خسارت جنگ جهانی اول و قحطی مصنوعی و نابود کردن تعدادی از جمعیت ایران تنها بخشی از این خسارت انگلیسی ها در قبال کشورمان است نمونه دیگر آن را می توان ملی شدن صنعت نفت دانست هم چنین خباثت های دوره اخیر انگلیسی ها هم چون ۲۰ نوع مذاکره با کشورمان برای اینکه تا ۲۵ سال آینده ایران را از حق استفاده از انرژی اتمی منع کنند نمونه های دیگری از این خسارت ها است.

** امروز لندن برای برخی به قبیله تبدیل شده است

عباسی با بیان اینکه امروز لندن برای برخی به قبیله تبدیل شده است تصریح کرد: امروز می بینیم برخی استادان دانشگاه تهران که فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلیس هستند هنوز بلد نیستند به زبان انگلیسی حرف بزنند تعدادی از این افراد در مجلس و برخی در دولت و برخی دیگر در دانشگاه های کشور حضور دارند.

استاد دانشگاه تصریح کرد: این افراد همین اساتیدی هستند که امروز به مردم به خاطر ایستادگی در مواضع هسته ای شان متلک می اندازند در حالی که باید شاکله وزارت خارجه باید طوری باشد که از افرادی که زبان انگلیسی بلدند اما می بینیم این افراد چه طور یک جمله سه چهار کلمه ای تحت عنوان توافق را چه قدر غلط فهمیدند و به برجام ترجمه کردند.

کارشناس مسائل استراتژیک تاکید کرد: این در حالی است که نه در وزارت خارجه نه در دولت و نه در دولت باسوادها و نه حتی یک استاد دانشگاه به ترجمه اشتباه آن ها اعتراضی نکردند.

وی تصریح کرد: در متن توافق نامه از کلمه پلن و نه پروگرم آمده است بنابراین ترجمه فارسی آن می شود طرح جامع مشترک اقدام نه طرح اقدام مشترک این ها خیلی با یکدیگر فرق دارند فرق بین طرح با برنامه از زمین تا آسمان است این در حالی است که در جامعه دانشگاهی کشور هیچ کس نگفت این طرح است نه برنامه این مشترک اقدام است نه اقدام مشترک کسانی که تخصصشان تمیز طرح از برنامه است حتی صراحت نداشتند بگویند که وزارت خارجه ای ها اشتباه این متن را ترجمه کردند.

عباسی تصریح کرد: در شرایطی که دانشمندان اتمی را در کف خیابان با سیستم های اطلاعاتی غرب ترور کردند استاد مملکت با کمال وقاهت که در انگلیس درس خوانده و امروز حتی بلد نیست انگلیسی حرف بزند و من این را به شما قول می دهم اعلام می کند که چرا در ده سال گذشته مدام اعلام کردید که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و امروز می گویند این تندروها هستند که به دنبال هسته ای بودند و گرنه مسئله هسته ای سودی برای ما ندارد این فرد حتی با خودش فکر نمی کند که غربی ها آمدند و دانشمندان مملکت را در سطح خیابان ترور کردند.

استاد دانشگاه اظهار داشت: این فرد با وقاهت چهره ضد ملی خود را نشان می دهد باید بگوییم این فرد مانع ننگ دانشگاه تهران است اگر می خواهیم عوامل وابسته به غرب را بشناسیم باید به دنبال همین افراد باشیم.

کارشناس مسائل استراتژیک افزود: این فرد زمانی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی بود تلاش کرد که دانشگاه ها را اسلامی کند اما امروز خودش را یک لیبرال و مدرنیته می داند آن ها فکر می کنند اگر هر حرفی بزنند جوابشان را نمی دهیم آخر تو در حد و قواره ای نیستی که جوابت را بدهند. افتخار دانشگاه تهران باید امروز استادی در رشته علوم سیاسی باشد که کور است و نمی بیند چه بر سر ملت آورده اند حالا یک دکترای شلخته از انگلیس گرفته اما حتی زبان انگلیسی را هم نمی تواند بفهمد.

وی افزود: رئیس جمهور مملکت نیز در انگلیس دکترای حقوق می گیرد و درس می خواند و امروز حتی بلد نیست که انگلیسی صحبت کند و می گوید ما به انرژی هسته ای احتیاجی نداریم استاد دانشگاه در انگلیس درس می خواند آن وقت بلد نیست انگلیسی صحبت کند، دیگر خود فروشی و وابستگی هم حدی دارد دیگر این خودفروشی برای مردم محرز شده است.

عباسی اظهار داشت: افتخار دانشگاه شهید بهشتی این است که استاد این دانشگاه کراوات و افسار بندگی تمدن غرب را به گردنش می زند و در اجلاس دافوس حتی حاضر نمی شود که بگوید از دانشگاه شهید بهشتی آمده ام این فرد مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رئیس جمهور است و در این اجلاس می گوید که خواستار روابط بین الملل دانشگاه ملی هستم؛ ای جوان عدالت خواه حواست باشد در دانشگاهی که درس می خوانی نظریه عدالت در نمی آید.

استاد دانشگاه تاکید کرد: در سیاست خارجی برخی با وقاهت سفارت روباه پیر را باز کردند و تصور کردند که مرگ بر انگلیس، آمریکا و اسرائیل تمام می شود این افراد فراموش کردند و کور خواندند ما این مسئله را از مهدکودک ها نهادینه می کنیم حتی ۱۴ تریلون دلار را جوان های مملکت از حلقوم این خبیث بیرون می کشند.

کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: این افراد با خود چه فکری کرده اند خفت بر دانشگاه تهران که استادش امروز در دهان مردم می زند و می گوید چرا ده سال اظهار کردید انرژی هسته ای حق ماست این افراد فکر کردند چه خبر است امروز ارباب هایشان آمده اند و این ها زبانشان به بیرون افتاده است و دارند له له می کنند خفت و خاری برای مدیران جمهوری اسلامی همین بس که برخلاف نص صریح نظام و شخص رهبری و قانون اساسی حرف هایی را می زنند و یک نفر هم در دولت به آن ها اعتراض نمی کند

عباسی افزود: عدالت خواهی یعنی تحقق قسط خواص یعنی استادان و مدیران باید قوام به قسط باشند امروز از استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران قوام به قسط می بینید؟ این فرد داشته های ملتش را به سخره می گیرد و مزخرفات غربی ها را در کله مردم فرو می کند آن وقت حقوق یامفت می گیرند؛ تویی که دکترایت را از انگلیس گرفته ای هر وقت آمدی و یک سخنرانی را به زبان انگلیسی انجام دادی و از دولت گلوساکسن گرا دفاع کردی آن موقع ما نمی گوییم که وزیر خارجه زبان انگلیسی نمی داند و متن توافق را اشتباهی ترجمه کرده است حتی رئیس جمهوری که در انگلیس دکترا گرفته او هم نمی داند کلمه ترجمه شده برجام نیست.

استاد دانشگاه با بیان اینکه در دولت باسوادها آدم باسوادی در این زمینه نداریم اظهار داشت: این استاد دانشگاه امروز مجیز گوی غرب شده و دو سه بار مزخرفاتی را گفته تا بی آبرویش برای همه مشخص شود خطاب به این فرد می گویم که به تک تک دانشگاه ها می روم به هر جا که سخنرانی داشت اعلام می کنم که امروز یک سخنرانی را به زبان انگلیسی انجام دهد تا معلوم شود کسانی که در انگلیس مدرک دکترا گرفته اند چیز دیگری جز مدرک در آنجا گرفته اند.

کارشناس مسائل استراتژیک تاکید کرد: این را گفتم که بدانی تو که کوچکترین فرد آنها هستی گنده تر از تو هم که مسافر دافوس است آن فرد در دانشگاه شهید بهشتی نتوانست سرش را بلند کند شما هیچ چیز از خودتان ندارید یک مشت مترجم که دانشگاه را دارالترجمه کرده اند شما فکر کرده اید اگر در مجمع تشخیص مصلحت نظام دو تا مشاوره کیلویی انجام دادید امثال عباسی هم برای تئوری های شما له له می زنند.

عباسی ادامه داد: فارغ التحصیلان دکترای دانشگاه های انگلیس که در جمهوری اسلامی مسئولیت دارند بیایند به زبان انگلیسی یک سخنرانی انجام دهند.

** چگونه از آرمیتای تازه به سن تکلیف رسیده و علیرضایی که کودک است خجالت نمی کشی

استاد دانشگاه خطاب به زیباکلام اظهار داشت: این ها را گفتم تا به گوش آقای زیباکلام برسد که مزخرفاتی که درباره اسرائیل، رضاخان گفتید سر جای خودش بود اما الان ملتی که در خیابان ها برای ایستادگی بر مواضع بر حقشان در خیابان ها تجمع کرده اند را تندرو خطاب کرده ای تو چگونه از آرمیتای تازه به سن تکلیف رسیده و علیرضایی که کودک است خجالت نمی کشی.

** واویلا بر دولتی که تئوریسن آن می شود صادق زیبا کلام

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: اربابان جنابعالی آمدند و دانشمندان ما را شهید کردند؛ اگر خون این شهدا و ده ها هزار سانتریفیوژ نبود امثال ظریف را امروز کسی پای میز مذاکره قبول می کرد؟ در دانشگاه تهران کسی نیست جواب این استادها را بدهد مگر امثال ما مرده ایم؟ این مملکت و انقلاب را شما حس نکرده اید محصول تجربه شما یک مشت مزخرفاتی است که آن هم از قبل ترجمه کرده و آورده اید و واویلا بر دولتی که تئوریسن آن می شود صادق زیبا کلام، اربابان امثال زیباکلام ۷۷۷ تریلون دلار در آفریقا و ۴ تریلون دلار از این مملکت غارت کردند حالا فرش قرمز زیر پای اجنبی پهن می کنند و بدون اینکه از این ملت عذرخواهی کنند آن را در این مملکت وارد می کنند. عزت ملت را پای میز مذاکره از بین بردی حالا آماده ای چه می گویی آقای زیباکلام.

عباسی ادامه داد: آقای زیبا کلام برو به گنده ات در دولت بگو بیاید و یک ساعت به زبان انگلیسی سخنرانی کند. درجه بی اعتباری دکترای شما کجا خودش را نشان می دهد آنجایی که هیچ کدام از شما نمی توانید به انگلیسی صحبت کنید.

استاد دانشگاه تصریح کرد: آبروی دانشگاه تهران، استاد فارغ التحصیل در دانشگاه های انگلیس است که در صحنه بلبل زبانی می کند و امروز در هیئت علمی دانشگاه وارد شده است. امروز باید آن افرادی که در سخنرانی هایشان می گفتند بورسیه و مع البورسیه یک سخنرانی به زبان انگلیسی انجام بدهند شمایی که دیگران را دیروز در بحث بورسیه به سخره گرفته اید کدام یک از شما به جز وزیر خارجه که آن هم در آمریکا تحصیل کرده اما فرق پلن و پروگرم را نمی داند می تواند به زبان انگلیسی سخن بگوید.

کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: شما که ملت را تندرو خطاب کردید وقتی رهبرپای منافع ملت و انرژی هسته ای و عزت می ایستد تندروست؟ کسی که جلوی چشم فرزندش شهید می شود تندرو نام دارد؟ تویی که برات شهدات معنا ندارد اگر شرف داری از علیرضا و آرمیتا خجالت بکش.

عباسی تاکید کرد: اقتصاد آمریکا و اروپا از هم پاشیده شده آن وقت در مملکت را روی آنها باز کردند شش ماه دیگر هم می گذرد و روسیاهی آن به زغال می ماند اگر قرار بود این مناسبات تاثیر داشته باشد یونان امروز به خاک هلاکت نمی نشست. انگلیس دچار مصیبت نمی شد و اسرائیل و فرانسه و آلمان دچار مصیبت اقتصادی نمی شدند.

استاد دانشگاه ادامه داد: بعضی ها خیلی هوا برشان داشته اربابان شما همان هایی هستند که سوریه را به یک تل خاک تبدیل کردند عراق را تا نصفه ویران کردند و امروز یمن را بمباران می کنند این افراد مدعی دمکرات هستند.

کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: اگر امروز نمی آیند و چنین رفتاری را با مملکتمان انجام نمی دهند به دلیل اقتدار دستگاه اطلاعاتی کشور است امروز فضای امن و ارام درست می کنند که کار علمی و اقتصادی انجام دهند آن وقت عده ای راه می افتند و هست و نیست و باور مردم را زیر سوال می برند.

عباسی گفت: آقای زیبا کلام تو یک نفر را جلو انداخته اند که ضایعت کنند.این استادی که امروز تراز هستند بیایند و یک نظریه پایه از خودشان اعلام کنند امااگر ندارند و تکیه بر کرسی استادی زده اند باید بدانند که حقوقی که می گیرند کشک هست و حرام افراد پرو و پرمدعا کار خودشان را در دانشگاه رها کرده و در حیطه های دیگر این گونه عمل می کنند این افراد امروز مجیز گوی دولت هستند در حالی که زبان انگلیسی نمی دانند.

استاد دانشگاه تصریح کرد: اکنون وارد مرحله مباهله شده ایم در مدت ۳۶ سال ملت مقاومت نکرده بودند که ده ها هزار سانتریفیوژ و غنی سازی ۲۰ درصد محدود شود آقای زیباکلام امروز حزب الله لبنان با پیروزی در نبرد ۳۳ روزه با سلاح ایرانی و حماس با نبرد ۲۲، ۸، ۵۹ روزه با سلاح ایرانی در دهان اربابانش زد.

کارشناس مسائل استراتژیک تاکید کرد: ما تا بساط رژیم صهیونیستی که تو مجیز گوی این رژیم پشت تریبون ها هستی را در فلسطین جمع نکنیم دست از کار برنمی داریم.

** در انگلیس چه ساخت و پاختی انجام دادید که مدرک دکترا را دادند

وی افزود: اگر بخواهیم دل مردم را خالی کنیم با تو و گنده ترجدال احسنت می کنیم بنابراین اگر دکترایتان حقانیت دارد یک ساعت انگلیسی سخنرانی کنید و گرنه دانشگاه تهران می ماند و استادی که سواد درست ودرمانی ندارد که یک نظریه را از خودش ارائه دهد در انگلیس چه ساخت و پاختی انجام دادید که مدرک دکترا را دادند.

عباسی تصریح کرد: شما که ادعای دمکراسی دارید اما خون شهدای هسته ای را پایمال می کنید و صدها و هزاران تجمع مردم برای احقاق حقوقشان را به سخره می گیرید باید پاسخ بدهید که این چه وضعیتی است آیا توهین به توده مردم هنر است این دولت اگر ماهها و سال های بعدی بشنود که رای مردم را تزیینی می خواهد حق اعتراض ندارد

استاد دانشگاه تاکید کرد: در شهریور سال ۷۵ در ماه های آخر دوره ریاست جمهوری هاشمی دست و پای برخی به لرزه افتاده بود که چرا پایان کار دولت نزدیک است وزیر ارشاد همیشه در حجله اصلاحات که در آن زمان معاون پارلمانی رئیس جمهور بود و الان در انگلیس است یک متنی را درباره مادام العمر شدن ریاست جمهوری هاشمی نوشت.

کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: افراد متعددی در حمایت از این طرح از جمله رئیس جمهور فعلی سخن گفتند که آیا باید قانون اساسی را برای این که ریاست جمهوری هاشمی مادام العمر شود تغییر دهیم یا خیر. این افراد که امروز دم از دمکراسی می زنند باید پاسخ دهند که رفتارشان چگونه با دمکراسی غرابت ندارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این افراد چگونه دمکراسی خواه هستند که تلاش برای مادام العمر کردن دولت هاشمی را در کارنامه خود دارند این موارد بدتنگایی است برای دوستان جمهوری طلب و دمکراسی خواه، زیباکلام به دانشجویان دانشگاه تهران پاسخ دهد که این افراد چگونه دم از دمکراسی می زنند این در حالی است که اردکانی رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی جامعه ایرانی را یک جامعه دو قطبی دانسته و اعلام کرده یک عده شعار مرگ بر آمریکا سر دادند و عده دیگر شعار زنده باد دمکراسی.

منبع : خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار