سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61413
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴۱ نظر
خانه » یادداشت » چرا باید از بازنشر یک مصاحبه ناراحت شد؟
Print This Post
یادداشت وارده؛

مرحوم علی آل کاظمی انسان بزرگی بود. انسان های بزرگ، انسان های بدون اندیشه ای نیستند و پس از ترک حیات، درباره ی آراء و اندیشه های آنان سخن ها گفته و نوشته خواهد شد.

سلام دلفان – مرحوم علی آل کاظمی انسان بزرگی بود. انسان های بزرگ، انسان های بدون اندیشه ای نیستند و پس از ترک حیات، درباره ی آراء و اندیشه های آنان سخن ها گفته و نوشته خواهد شد. در این میان، امّا نکته مهمّ این است که این افکار و اندیشه ها همانگونه که بوده است، روایت شود نه آنگونه که ما می پسندیم یا دیگری می پسندد.
ضرورت این روشنگری و واکاوی افکار، در مورد عزیز تازه سفر کرده‌ی مردم دلفان، قدری بیشتر است. علّت- یا یکی از علل- آن است که جامعه دلفان، دیر زمانی نیست که صاحب رسانه شده است و بخش اعظم و یا بهتر است گفته شود تمامی عمر سیاسی مرحوم کاظمی در فضایی سپری شد که خبری از تبادل آراء و افکار و اعلام دیدگاه ها و ایده های افرد، در رسانه های جمعی نبود. لذا، طبیعتاً محصول چنین فضایی این می شود که تصورات صحیح، روشن و کاملی درباره افکار و اندیشه های افراد در چنین جامعه ای وجود نداشته باشد و درباره تفکرات افراد، هرکسی چیزی بگوید.
بنابراین با این نگاه که مرحوم آل کاظمی یکی از سرمایه های دیار دلفان محسوب می شود، ضروری است که حاصل تفکرات و اندیشه های او، همانگونه که بوده و بدون تحریف به جامعه معرفی شود. این اقدام، هم خدمتی است به جامعه دلفان، هم خدمتی به آن مرحوم.
اما بازنشر یک مصاحبه از زنده یاد آل کاظمی، که دقیقاً با همین نگاه صورت گرفته است، واکنش های متفاوتی به همراه داشته. درخصوص واکنش های مثبت این بازنشر، چیز خاصی نمی توان گفت، چون امری طبیعی است. امّا واکنش های بعضاً منفی و البته معدودی که صورت گرفته، قدری غیرطبیعی به نظر می رسد. بنابراین جا دارد در این خصوص قدری سخن بگوییم و شرح دهیم که قضیه چیست و ماجرای این بازنشر و واکنش های آن از چه قرار است.
ماجرا خیلی ساده است. اتفاقی در این مملکت رخ داده به نام «فتنه». این رخداد آنقدر خطرناک و خانمان سوز بوده که رهبر مملکت، آن را «کِشاننده ی مملکت به لبه پرتگاه» توصیف فرموده است. در خصوص این رخداد تلخ و منفی، جریانات سیاسی دلفان، متفق القول آن را مردود می شمارند و از آن اعلام برائت می جویند. حداقل این است که نگارنده تاکنون، اصلاح طلب یا اصولگرایی را در دلفان سراغ ندارد که اعلام کرده باشد حامی فتنه یا سران آن است. وجه دیگر قضیه این است که یکی از رسانه های شهرستان- سلام دلفان- نظر منفی مرحوم آل کاظمی را در خصوص آن اتفاق خانمان سوز و هولناک منتشر کرده است و نشان داده است که مرحوم آل کاظمی، درخصوص این اتفاق منفی، نظر منفی داشته اند. عمل این سایت، عملی مثبت برای آن مرحوم محسوب می شود. به عبارتی می توان گفت: «انتشار مواضع منفی یک فرد در خصوص واقعه ای منفی، یعنی اقدامی مثبت درخصوص آن فرد». به عنوان مثال: وقتی می گوییم فلانی بسیار اهل کار حسنه است، با این حرفمان اقدام مثبتی درخصوص آن فرد انجام داده ایم. همچنین وقتی می گوییم فلان فرد، اهل گناه نیست، در واقع نظر منفی او را درخصوص یک کار منفی به دیگران منتقل کرده ایم و کار ما، کاری مثبت درخصوص آن فرد است. فتنه نیز یک گناه است؛ گناهی کبیره. گناهی در مقیاس یک جامعه و در نسبت با حکومت نوپای اسلامی. بنابراین وقتی گفته می شود مرحوم آل کاظمی، از این گناه کبیره اعلام بیزاری و تنفر کرده است، ما باید ناراحت باشیم یا خوشحال؟ چرا باید درخصوص این اقدام رسانه های شهرستان، ابرو در هم کشید و ناراحت شد؟
تنها کسانی باید از این قضیه، خاطرشان مکدر شود که اولاً؛ خود حامی آن اتفاق منفی(فتنه) باشند، ثانیاً نیت کرده باشند که مرحوم کاظمی را نیز منتسب به فتنه قلمداد کنند و در میان مردم اینگونه القاء کنند که ایشان حامی فتنه بوده است! این یعنی خیانت در حق مرحوم آل کاظمی. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد نگارنده، چنین فرد یا افرادی را در شهرستان سراغ ندارد که خدای ناکرده قصد چنین خیانتی را به مرحوم آل کاظمی داشته باشند و اتفاقاً تعجب و حیرتی که وجود دارد نیز دقیقاً به همین خاطر است.
زمزمه‌ی عجیب دیگری نیز که بعضاً شنیده می شود این است که بازنشر چنین مصاحبه ای، به همدلی و یکپارچگی مردم دلفان و عزادارن مرحوم آل کاظمی آسیب می زند! کسانی که به دنبال چنین القایی هستند، درواقع اینگونه فرض کرده اند که مردم دلفان، یکدست حامی فتنه هستند! و حال که مصاحبه ای درخصوص اعلام برائت آن مرحوم از فتنه منتشر شده، در بین آنها دودستگی و تفرقه ایجاد می شود! آیا این استدلال، خنده دار و توهین به مردم ولایتمدار دلفان نیست؟!
حال اینکه بازنشر این مصاحبه اتفاقاً در راستای اتحاد و همدلی مردم دلفان است؛ زیرا آنان متفق القول به فتنه حساسیت دارند و هیچ وقت آن را فراموش نخواهند کرد. به عبارتی، کسانی که به بازنشر چنین مصاحبه ای واکنش منفی نشان می دهند، آنان هستند که درخلاف جهت وحدت و همدلی مردم حرکت می کنند.
اما از عزیزانی که به بازنشر این مصاحبه واکنش منفی نشان داده اند، باید این سؤال را پرسید که اولا: چنانچه دوستدار مرحوم کاظمی هستید، چرا به جای تشکر از رسانه ها که با این اقدام، به مرحوم آل کاظمی خدمت کرده اند، آن ها را مورد سرزنش قرار می دهید؟
ثانیاً: علّت مخالفت با بازنشر چنین مصاحبه ای چیست و برای مردم دلفان به طور واضح و شفاف توضیح داده شود که ناراحتی آنان دقیقاً از چه چیزی است؟

پی نوشت: نگارنده که خود روزگاری توفیق همکاری با عزیزان رسانه ای شهرستان را داشته- و اکنون این توفیق را ندارد- وظیفه خود دانسته که در دفاع از حقانیت رسالت این عزیزان در معرفی افکار مرحوم آل کاظمی، این سطور را به نگارش درآورد. امید که جانب انصاف و صداقت رعایت شده باشد.
احد شیرزاد

 1. نویسنده دیدگاه: سلام
  شهریور ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۰۹

  آل کاظمی نیاز به تعریف و تمجید شماها نداره
  شما فتنه نکنید بقیه پیش کش

  • نویسنده دیدگاه: کارشناس اصلاح طلب
   شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۱۰

   بنده به شما قول شرف میدهم با این اتفاقاتی که دراداره اموزش وپروش رخ میدهد و اقایان بر علیه هم فکر و غیر هم فکر میتازند این طیف حداقل در ادره اموزش و پرورش دولت مستعجل است چند ماه دیگر که انتخابات برگزار شود همه چیز مشخص میشود متاسفانه یه یک عده افراطی خیلی ناشیانه دارند قافیه را به طیف مقابل میبازند این خط—- این هم نشان @

  • نویسنده دیدگاه: علی
   شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۴

   همه به یاد دارند اولین شخصیت لرستانی که در انتخابات دور اول از خاتمی دفاع کرد و در خرم اباد برای ایشان سخنرانی کرد مرحوم ال کاظمی بود وسلام

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۱۸

  اتفاقا نگارنده نجابت خود را نشان داده والا درهمین شهرستان تعدادی معلوم الحال طرفدارفتنه میخواستن از این اتفاق (درگذشت ال کاظمی) مصادره به مطلوب کنن امامردم ولایتمدار و حامیان واقعی روحانیت مبارز وبابصیرت باحضوروهمراهی درمراسمات نقش افرینی ریاکارانه انان را نقش براب کردند

 3. نویسنده دیدگاه: فرهنگی گمنام
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۰۸

  علی ال کاظمی ؛با اخلاق و منش و علم و عمل و گذشت و سایر خصایص نیکو ؛چنان در دلهای مردم (حتی انانکه یک بار هم به او رای ندادند)رخنه کرده است که نیازی به تعریف و تمجید افراد چند چهره ندارد .چرا شماهایی که از احمدی نژاد حمایت کردید که در مقابل حکم رهبر معظم مقاومت کردند و جریان انحرافی و ان همه فساد را به بار اوردند باز هم خاموش نمیشوید؟نگارنده ی محترم اگر صداقت داشتید چرا متن این مصاحبه را زمانی که حاج آقا را به ناحق رد صلاحیت کردند منتشر نکردی؟ان وقت سیاست حکم میکرد که به ایشان لطمه بزنید!!و حالا که دار فانی را وداع نموده اند به حمایت از ایشان و کمک به همفکرانت و البته برای رسیدن به مطامع شومتان اقدام به نشر مصاحبه نموده اید.محض اطلاع همفکر شما (معاون اموزشی قبلی اداره ) به خاطر سیاسی کاری از توزیع پیکهای نوروزی دانش اموزان که توضیح مختصری در مورد ایت اله حاج شیخ فرج اله کاظمی در ان چاپ شده بود امتناع ورزید و انها را جمع اوری کرد!!!حالا شماها کاسه ی داغتر از اش شده اید وافکار ایشان را نمایان میکنی؟ تو که این گونه این شخصیت را می شناختی ؛چند بار به افکار و اندیشه ها و برنامه های ایشان رای دادی تا بتوان پذیرفت که در نوشته ات صداقت داری؟تو کسانی را به عنوان حامیان فتنه معرفی میکنی که عزیز ترین فرزندانشان را تقدیم انقلاب کرده اند.ملی نمیدانم خودت چه قدمی در این راه برداشته ای؟مردم خوب قضاوت می کنند .به نظر شما اشخاصی که چندین دوره با دستکاری ارای مردم ؛مانع راهیابی این شخصیت به مجلس شدند اصحاب فتنه اند یا کسانی که به واسطه ی شناخت عمیق از ایشان با رای خود از وی حمایت کردند؟امید وارم که در پس نوشته هایت اهداف سیاسی یک مجموعه خاص؛ مستتر نباشد و همواره خداوند تعالی و خدمت به خلق خدا را فراموش نکنی.

  • نویسنده دیدگاه: علی
   مهر ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۴۶

   باسلام
   من خودم از مرحوم آل کاظمی در این موارد سوال پرسیدم و مستقیما از ایشان شنیدم که با موسوی مخالفت میکرد.

 4. نویسنده دیدگاه: محسن
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۲۳

  دور از انصاف وایمان است به دیگران لقب فتنه بدهیم یک کم انصاف روز با ز خواستی هم هست جایگاه این عالم وارسته بالاتر از سخن شماست که خود را آلوده وگنکار می کنی افترا وغیبت دیگران حتی در لفا فه برکت را خواهد برد خواهشمندم مدیر سایت به این پیامهای سیاسی اهمیت ندهد ومدیون می باشید، منعکس نکنید ،به خدا به پیر به پیغمبر هیچ کس معلوم الحال نیست از بی ایمانی است که دیگران را بدون سند ومدرک فتنه لقب می زنیدشما ها چه کاره اید که واقعا” عرض خود می برید.

 5. نویسنده دیدگاه: کاسب
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۲۶

  یاد دارم وقتی که این مرحوم در انتخابات دوره هفتم ریاست جمهوری با نوشتن متنی از ناطق نوری حمایت کرده بودند، این حمایت موجب ایجاد خشم گسترده ای نسبت به آن مرحوم از طرف این طیف و به خصوص خویشاوندان خود شد، به طوری که موجب قهر سیاسی بسیاری از آنها با ایشان شد ، و اگر فرصت برای آنها مهیا بود ، ایشان را کنار می گذاشتند، آنها همین افراد بودند و هستند که نگاه کاسب کارانه به جایگاه سیاسی و شخصیت حقیقی و حقوقی مرحوم آل کاظمی داشتند و مراسم تشیع جنازه ی آن عزیز سفر کرده بهترین بازار گرمی برای کاسبی سیاسی آنان شد، غافل از اینکه در اینگونه مراسم مردم چتر سیاسی را از سر خود بر می دارند.

 6. نویسنده دیدگاه: علی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۷

  با سلام
  لطفا علی آل کاظمی را این آقایانی که فقط میشه گفت با آن مرحوم هم فامیلی هستند مقایسه نکنید
  این مرحوم خیلی از این آقایان … رو که الان دارای پست و منصب هستند رو قبول نداشت
  اگه حرف منو قبول ندارید برید و تحقیق کنید که این آقایان در اوج قدرت آن مرحوم چه پستی داشتند
  اینها مخوان خودشونو به آن مرحوم نچسبونن
  این آقایون دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از آقای … نیابت خودشونو به مردم دلفان ثابت کردن
  ولی توی مراسم تشییع چنان …درمی آورد
  آقای مسول سایت تورابه شرفت قسم این نظر رو حذف نکن

 7. نویسنده دیدگاه: علی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۵

  مرحوم آل کاظمی از روحانیونی بود که علی وار زیست و در نهایت مظلومیت رحلت فرمود. او ضمن اعتقاد به اصل نظام و رعایت خطوط قرمز مرتبط با منافع ملی، طرفدار حق و حقیقت بود. وشما دلواپسان طرفدار احمدی نژاد و تازه به دوران رسیده های به اصطلاح انقلابی بر او جفا کردید و مادام که او در بین ما بود با کثیف ترین شیوه ها، اصرار بر بی صلاحیتی او داشتید حال آنکه آل کاظمی نزد خدا و مردم دارای صلاحیت بود.

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۹

  در غیاب آن سفر کرده پارسا وعارف زیبنده نیست این گونه صحبت شود اقوام وخانواده ایشان راضی نیستند گذشته باز خوانی شود چرا که افراطیون مایلند به این کار .

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۹

  واقعا زحمات بی دریغ دست اندرکاران سایت سلام دلفان قابل تقدیر فراوان است وتاختن و متهم کردن کردن ایشان توسط برخی از افراد که خود را منتسب به مرحوم کاظمی رحمت ا…علیه معرفی میکنند نهایت ناسپاسی است. من خود بعنوان یک شهروند نورآبادی ازدست اندرکاران این سایت صمیمانه سپاسگزارم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. مرحوم کاظمی یک روحانی مستقل بود وبخاطر همین مشی استقلال طلبانه مورد خشم گروهی از باصطلاح اصلاح طلبان افراطی بودند! همانگونه که برخی رقبا نسبت به ایشان کینه داشتند! خیلی از مسائل هم متاسفانه ریشه در مسائل محلی داشت، امید است این تشییع باشکوه که اطلاع رسانی سایت سلام دلفان هم در آن دارای نقشی چشمگیر بود منشا وحدت و برادری هرچه بیشتر مردم عزیز دلفان باشد که قطعا روح آن بزرگوار را شاد خواهد کرد.

 10. نویسنده دیدگاه: مرید شا ولی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۰۲

  همین ناطق نوری که شما داعیه طرفداری اش داری مورد بغض وکینه احمدی نژاد واصول گرایان قرار گرفت واما آن روحانی سفر کرده خط امام از اوایل وتا به حال مورد حمایت ودلدادگی این گروه که صاحبان اصلی انقلابند قرار گرفت حتی یک لحظه به خاطر صداقت ایمان عدالت سواد مدیریت از ایشان فاصله نگرفتندوتا آخرین لحظات پایش ایستادند وافتخار هم می کنیم که اصلاح طلبیم.

  • نویسنده دیدگاه: کاسب
   شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۳۹

   ناطق نوری ، در آن زمان کاندید اصولگرایان بود، نه ناطق مغضوب احمدی نژاد

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۵

  آقای کاظمی شخصیتی وارسته و اخلاق مدار داشتند و در خیلی از جهت گیری های ایشان به خاطر مصالح نظام شهرستان و مردم بود. که نمونه آنرا میتوان در کناره گیری ایشان در دور قبلی انتخابات دید. حال که این سایت سعی در انتشار افکار ایشان را دارند چرا فقط در جهت خاصی عقاید ایشان مطرح می شود چرا از سایر مواضع و جهت گیری های ایشان مطلبی بیان نمیشود تا خوانندگان برداشت سیاسی کاری و اهداف مغرضانه از عملکرد این سایت نداشته باشند. برخورد اینچنینی رسانه در شهرستان جز به دلسرد نمودن قشر فرهیخته و خروج آنان در دراز مدت از شهرستان نمیشود

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۵۵

   باسلام، پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان آمادگی دارد سخنان و بیانات مرحوم مغفور حضرت حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی را با ارائه مستندات منتشر نماید.

 12. نویسنده دیدگاه: مو لا برکستان نسب
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۷

  سوال اینجاست چرا از با نشر دزدیدن وجا به جایی رای مردم که حق الناس است که در سال 86 اتفاق افتاد صحبتی به میان نمی آید خداوند نیا مرزد وعفو نکند برای کسانی که مثل آب خوردن رای مردم را ضایع کردند والان به دروغ وریا داعیه دار علما شدندو خود را پاک می کنند وصورت مسئله را پاک میکنند .

 13. نویسنده دیدگاه: مستقل
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۰

  خواهشا ازاین حضور مردم سوءاستفاده نکنید بیشتر مردم دلفان چه طرفداران شیخ محمدی وچه طرفداران آل کاظمی (چون دراین شهر کسایی که ادعای اصلاح طلب واصولگرا میکنند معنی این دو کلمه را نمیدانند چون دراین شهر این دو روحانی نماد چب وراست بودند وچه بسا ریس جمهور نمیدان د که دلفان در کدام نقطه ایران قرار دارد پس خواهشا اصلاح طلب .اصلاح طلب نکنید)به خاطر احترام به علم وروحانیت دراین مراسم حضور یافتند.کسی به خاطر …. و…. دراین مراسم شرکت نکرد چون این افراد همیشه باعث شکست انتخاباتی بودند . اینها زمانی که به منصب میرسن بسیار مغرور وکارهای ساده مردم روهم انجام نمیدهند . ودر زمان انتخابات همیشه ازخانه فرار میکنند که مبادا کسی ازخونشون حتی چای بنوشد

  9

 14. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۱۶

  در جواب مطلب فرهنگی گمنام باید بگویم که معاون اموزش قبلی از دوستان اقای احمد کاظمی بودن ومن خودم در اداره خدمت می کردم وان مطلبی که شما نوشته ایددروغ است وحتی مدیر وقت اداره مخالف بود نه معاون اداره وبا هم تا مدتی حرف نمیزدند ایشان از شهدای زنده هستند وانسانی اخلاقی خیلی برایت متاسفا

 15. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۶:۲۵

  اولا که فتنه گناه نیست، ابتلاء و امتحان بوده و در مسیر بلوغ سیاسی یک دولت، ملت امری گریز ناپذیر و صد البته درس آموز است. در این مورد خاص نیز ابتلاء به بیماری قانون گریزی و مثله کردن قانون به پای امیال و منافع شخصی و گروهی و جناحی، عمری به درازای قانون و قانون گذاری در این مملکت دارد.
  ثانیاٌ نگارنده مقاله و تمامی همفکران ایشان با فرار به جلو و سوء استفاده از تمامی ابزارهای اطلاع رسانی برای رفع اتهام قانون گریزی از خویش در فتنه 88، بیش از شش سال است که پیوسته و بی وقفه و صد البته ناجوانمردانه و بیهوده سعی دارند نامداران محصور و سر افراز را به عنوان سران فتنه به افکار عمومی قالب کنند، که در واقع جزو سرمایه های بی بدیل سیاسی کشور هستند، و به جرات می توان گفت که بی تردید حضور مسوولانه و شجاعانه این عزیزان از عوامل مهم و تعیین کننده ی عبور سرافرازانه کشور از فتنه 88 بوده است.
  ثالثا نهاد انتخابات هم مانند هر پروژه دیگری مجری و ناظری دارد، به جهت آنکه اگر مجری سهواٌ یا عمداٌ دچار لغزش و خطا و خدای ناکرده قانون گریزی شد برای داوری و حق ستانی به ناظر مراجعه شود.
  اما در انتخابات 88 سوای دخالت غیرقانونی و تحریک کننده …..در امر انتخابات، مجری و ناظر هر دو بنا را بر قانون گریزی و لگد مال کردن رای مردم به عنوان حق الناس گذاشته بودند، به تبع مردم نیز به این تخلف آشکار از قانون اعتراض کردند، که این اعتراض خود جوش قهراٌ و به طور ناخواسته به عوارضی آلوده شد، نا گفته پیداست که در این بحث نیز بر هشیاری و آگاهی ملت در دفاع از حقوق خویش نمی توان خرده گرفت، چرا که حرمت امامزاده به متولی است.
  حال پس از آن وقایع تلخ و دردناک و صد البته بسی آموزنده که نتیجه طبیعی هر فتنه و ابتلاء ا یست، از نگارنده مقاله و تمامی همفکران ایشان باید پرسید که آیا تضییع حقوق مادی و معنوی یک ملت به مدت شش سال برای فرار شما از پاسخگویی در قبال تضییع حق الناس کافی نبود، تا به این اعمال شنیع و غیر انسانی نیز دامن آلوده کنید، در واقع باید به ایشان و همه همفکران ایشان باید متذکر شد که این تذهبون …

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۰۴

   بازی با کلمات انقدر شنیع ومشمیزکننده شده که متوهمانه وبدوراز هرگوونه عقل ومنطقی فتنه رامبرای ازگناه قلمدادوبنظرایشان سایرمحرمات هم چنین جایگاهی دارندچراکه یک نوع ابتلاست وانسان درمسیررشدجسمانی ناگریزاز انجام انهاست.خیانتکاران مزدوری که بنابه اقرارصریح سران دنیای کفراین فتنه راباارتزاق انان نوکری وسرسپردگی کردندالبته که درنظردنیاپرستان و شیاطین بایدنامداران محصور!!!!!!!!!!!!! نامیدکه بادریافت کدرمزعملیات ازاجانب به ماهااشوب وکشته وزخمی شدن هموطنانش خم ابرونکند.مجری وناظروقانون رانامحرم بدانندوبراساس یک سناریوی ازقبل طراحی شده وقبل از هرگونه طی مسیرقانونی پارافراترحتی وجدان وانصاف گذاشته وخودرابرنده معرفی کنندازمنظراینان قانون یعنی بی قانونی البته که پاسخگویی دراین فضا ی نامحدودمیسرنیست فقط ازهزاران نکته به نیت واقعی این جماعت مریض اشاره می شودکه درهمان فتنه باشعار////انتخابا بهانه است اصل نظام نشانه است و مرگ براصل ولایت فقیه /////راحق الناس-تضییع حقوق و……کذایی راجهت انحراف وفریب افکارعوام به زبان اوردن عین خیانت وتزویراست.این تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۱۱

    “جمله فتنه گناه نیست” در پاسخ به عین جمله جنابعالی، که نوشته اید: “فتنه گناه کبیره است”، نوشته شد، به استناد آیات کلمه فتنه 60 بار در قرآن به کار گرفته شده که در کمتر از1/4 موارد به معنای آزمایش است، گاه به معنای آزمایش و گاه به معنای اسباب آزمایش به کار رفته است.
    از سوی دیگر واژه “فتنه” در فرهنگ زبان فارسی کاربردی فراوان دارد و به معنای امتحان کردن، آزمودن و … است. علاوه بر این اصل وازه “فتنه” به معنای گداختن طلا در آتش است که به منظور جدا کردن خالصی ها از نا خالصیهاست. اما جنابعالی متاسفانه با طرح یک مسئله غیر علمی با عنوان گناه کبیره بودن فتنه و خلط آن با سایر محرمات، با مغلطه بحث را منحرف نموده اید.
    البته هدف بنده از پاسخگویی به مطلب شما من باب هشدار بود که بیش از این تن و جان شیرین خود و انرژی ارزشمند کشور را به خاطر منافع پست کاسبان فتنه نیازرده و به هدر ندهید.
    در پایان از باب روشن شدن بیشتر موضوع بهتر است از محضر بزرگان بهره مند شویم.
    طبق تعریف جرجانی، فتنه چیزی است که توسط ان خوب یا بد بودن انسان آشکار می شود.
    شهید مطهری میفرمایند : کلمه فتنه همان مفهوم امتحان و آزمایش را دارد، البته فتنه را از این جهت ” فتنه ” گویند که چیزی را به خود مشغول می کند و امتحان بودنش به همین است.
    و به اعتقاد آیت الله مکارم شیرازی : به هر گونه امتحان و آزمایشی که برای آزمودن میزان اخلاص انسانها انجام می گیرد فتنه اطلاق می شود.

 16. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۳

  آقای که خود رو کاسب معرفی کردی فقط من این نکته رو به اطلاع شما برسانم در دوره انتخابات ناطق نوری و خاتمی به زور تعدادی از اشخاص خاصی که اسم نبریم بهتره موجب شدند که مرحوم ال کاظمی طرفداری خود رو از ناطق نوری اعلام کنن وگرنه خط و مسیر مرحوم ال کاظمی به صراحت مشخص و معلوم بود

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۱

   ببخشيد! یعنی واقعا آن شخصیت که همه از عظمت و استقلال او یاد کردند، این اندازه متزلزل بوده است؟!!! من چنین ادعایی دا نمیپذیرم، این بدترین نوع دفاع از آن مرحوم است.

 17. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۰۳

  ما به چپ وراست واصلاح طلب و اصولکرا کاری نداریم و در سیاست هم دخالت چندانی نمی خواهیم داشته باشیم اما نکته اینجاست که مرحوم ال کاظمی واقعا می خواست عمرانی به خاک اجدادی خود خدمت کنن و باعث بیشرفت روز افروزن آن شود و از هر خدمتی کوتاهی نمیکرد و دنبال کار شخصی مردم نبود و با اوردن طرخهای بزرگ و تاسیس شرکتها می خواست باعث اشتغال تعداد بیشتر جوانان و پیشرفت شهر شوند
  و ما هم امیدواریم که کسانی که حق مرحوم ال کاظمی رو ضایع و حق این مظلم تاریخ نوراباد رو خوردند به سزای اعمال بخود در این دنیا و آخرت برسن که خدا میداند که مرحوم ال کاظمی به دشمن خود هم با مدارو هم مهربان بود
  که این شهر رو خیلی دوست داشت

  دشمن ما را سعادت یار باد در جهان از عمر برخوردار باد
  هر که خاری مینهد در راه ما خار ما در راه او گلذارباد

 18. نویسنده دیدگاه: محک
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۶

  با تشکر از زحمت شما . ما نه از شما که از تفکری ناراحتیم که :
  1- در انتخابات 88 جمعیت کثیری از مردم به نامزدهای مختلف تایید صلاحیت شده رای دادند. تا اینجا کسی خبطی نکرده بود. اما تفکری که شما جان گرفته و مروج آنید، تمام هنرتان این شد که به جای جذب حداکثری به تمام رقبایتان تهمت فتنه بزنند. این تفکر است که ناراحت کننده است.
  2- از میان تمام کاندیداها از آل کاظمی چنین سوالی را پرسیدید؟.این سوالتان کاملا هدف دار بود.
  3-در کنار بسیاری از مردم شریف دلفان و سلسله، هماره خویشاوندان ایشان حامیشان بودند. همان تفکر مذموم پس از عمری مبارزه و سرکوب اندیشه های آن عالم بزرگوار که حتی منجر به تلاش خائنانه برای گم نام کردن آیت الله کاظمی نیز شد،حال می کوشدتا پس از رحلت آل کاظمی به انحاء مختلف اقوام ایشان را جدا و بی ارتباط بداند. یک بار با نوشتن “آل کاظم” و تهمت تلاش این خانواده برای سوء استفاده از مراسم…

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۱۷

   با سلام، سلام دلفان از تمامی دواطلبان انتخابات مجلس نهم، سوالات مشترکی پرسید که در آرشیو سایت موجود می باشد.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۵۱

   دوست عزیز! 1.فتنه درجایی بکار برده میشود که حق و باطل با هم قاطی شده و تشخیص حق از باطل مشکل شود، این واژه کاملا منطبق بر حوادث سال 88 است. سران فتنه هم هیچگاه مواضع خود را از آشوب طلبان با آن همه جنایت جدا نکردند! 2.یک خبرنگار به اقتضای رسالت خبرنگاریش مجاز است از افراد سئوال کند،با توجه به جایگاه آن شخصیت محترم ،موضع شفاف ایشان برای جامعه حائز اهمیت است. 3. چرا درمورد بکاربردن عبارت آل کاظم بجای کاظمی اینقدر سخت گیری میکنید ونسبت به آن نگاه بدبینانه داشته وآن را توطئه ای برای ایجاد فاصله بین او وخانواده اش میدانید!که بسیار بعید است. اگر چنین برداشتی داشته باشیم که البته اشتباه است! خود آن مرحوم هم باید مشمول این قضیه شود!چون کاظمی را تبدیل به آل کاظم کردند!

 19. نویسنده دیدگاه: خردادی
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۸

  بارها از نزدیک با مرحوم آل کاظمی در ارتباط بودم و نظر ایشان را پرسیدم نظر و رای نمایندگان ادوار استان لرستان کاملا مشخص بود و ایشان از… چون احمدی نژاد حمایت نکرده اند. فتنه نیز فقط یک تحریف واقعیت بود فتنه احمدی نژاد بود که ملتی او را نخواستند و …فتنه دولتی بود که پول نفت را صرف واردات ….

  • نویسنده دیدگاه: متاسف
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۳۵

   اتش زدن مساجد،رقص و پایکوبی عاشورا بر هم زدن نظم عمومی اشوب تخریب اموال عمومی ، قتل عام مردم حزب الله ،حمایت بگانگان از سران اشوب ،فتنه نبود ،خیمه دشمنان پشت دروازه های و مرزهای مملکت، حمایت تمام قد صهیونیست ها از سران فتنه،. واقعا توصیه میکنم برو دو واحد خداشناسی و خودشناسی بخون در خودت شک کن بزرگوار

 20. نویسنده دیدگاه: دلفانی منصف
  شهریور ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۰۵

  مرحوم آیت الله کاظمی (ره) صاحب نظر و انسانی فرهیخته بود وسابقه ندارد ایشان به هیچ وجه من الوجوه به خاطر رای آوری خواسته نا حقی را اجابت کند چه بسا همه شنیده ایم دیگران برای رسیدن به مجلس وفتح صندلی نمایندگی مجلس قول هایی می داند که وجود خارجی نداشت نمونه اش ایجاد وتاسیس پالایشگاه در نور آباد نور آبادی که بعد از 37 سال جادههای مواصلاتیش چهار خطه نشده اند بیمارستان مجهز وقابل قبولی ندارد کدام کارخانه تصفیه خانه شهرمان بعد از 15 سال 18 ٪ بیشتر پیشرفت ندارد بعید نمی دانستیم با توانمندی که در آن مرحوم سفره کرده سرغ داشتیم اگر یک دوره دیگر نماینده مجلس می شد کارها وطرح های بر زمین مانده ورها شده به سر انجام مقصود می رسیند با این وجود همه چیز می گذرد وعملکرد هاست که جا می ماند خوشا به حال ایشان که به دنبال پست مقام مال ومنال نبود ودر دوره مجلس نهم برای وحدت وانسجام از نمایندگی مجلس انصراف داد در حالی که ایشان این دانشمند فرهیخته وصاحب ذوق شایسته بود وهمگی مهر تایید می زدند اما ایشان طوری دیگر فکر می کرد که حتی در خیال ما نمی گنجد روحش شاد قرین رحمت الهی باد.

 21. نویسنده دیدگاه: بی طرف
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۵۱

  دست بردارین.نمک برزخم دل نپاشین

 22. نویسنده دیدگاه: حبیب
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۷

  هر روز که بگذرد حقا نیت ، عدالت، پارسایی، درایت ومدیریت،شجاعت، آن سفر کرده پا ک نیت وبا اخلاق وبا فضیلت فرزند برومند آن نادره دوران حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ فرج الله کاظمی رضوان الله تعالی علیه آشکار تر وروشن تر خواهد شد حیف وصد حیف آن طور که شایسته وبایسته جایگاه ایشان بود به درستی از ایشان چه از نظر علمی چه از نظر فضیلت اخلاقی چه از نظر کار شناسی استفاده آن چنانی شد باید غبطه بخوریم چرا ایشان شش سال بیشتر نماینده شهرمان نشد چه عواملی باعث شد که مردم نجیب وقدر شناس دلفان از ایشان بهره مند نشدند وکسانی که فرسنگها از نظر مراتب علمی با ایشان فاصله داشتند از نظر ظاهری جلو افتاند وسرنوشت خیل عظیم جوانان شهرمان به باد فنا ونیستی رفت که نتیجه اش بیکاری ،فقر، نبود کارخانه وتوسعه همه جانبه در شهرمان می باشد که با آن دست وپنجه نرم می .

 23. نویسنده دیدگاه: محمد رسول
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۲

  اگر هر کدام از شهرستان های کشور شخصیتی مانند شیخ علی آل کاظمی با پشتوانه ی عظیم علمی و خانوادگی و معنوی و مبارزه در قبل و بعد از انقلاب داشت مطمین باشید آنچنان از آن نعمت خدادادی استفاده میکرد آنچنان پای درس علم و عرفان او می نشست آنچنان از اخلاق و معنویتش سیراب میشد آنچنان آثار او را به جامعه معرفی میکرد آنچنان از اندیشه های بلندش در راه رفع محرومیت مردم بهره می جست که شهر و دیارش امروز مدینه ی فاضله بود… ما قدر آن نعمت بزرگ را ندانستیم و خدا هم به در ادوار مختلف ما را امتحان کرد و سرنوشت مان را طبق حدیث معروف امام صادق ع خود به دست اشرار سپردیم ؟ اگر جز این نیست وضع فقر و فساد و اعتیاد سرسام آور آن شهرستان و تعداد آمار زندانیان موادمخدری و سرقت زندان های کشور را که عمدتا” نورآبادی اند را چگونه توجیه میکنید ؟ مرحوم آل کاظمی دو دوره نماینده مجلس بود حقوقش را به فقرا میداد. 15 سال امام جمعه بود دیناری به نفع شخصی برداشت نکرد. عمرش را در تالیف و تدوین کتاب و تفسیر و تربیت طلاب گذراند. در برابر این همه ظلم در روز روشن بردباری پیشه کرد. در دوره اول نمایندگی بنز ضد گلوله اش را در بازار فروخت و وجه حاصل از آن را صرف جاده های روستایی بخش کاکاوند کرد. ما و شما همه چیز را خوب میدانیم و میدانیم که در دوره زنده بودنش چون خود را فراموش کردیم از او هم یاد نکردیم دلداریش ندادیم حتی یک بار هم همین سایت سلسله درس های اخلاق آن بزرگ مرد را به اشتراک نگذاشت تا چه رسد به دیدگاههای سیاسی ؟؟؟ به نظر میرسد پرداختن به این موضوعات اجحاف دیگری است بر خود و ظلمی است بر منطقه و ستمی است بر آن روح بزرگ و سترگ …. از مدیر محترم سایت و دست اندرکاران محترم توقع دارد از پرداختن به این موضوعات که وحدت و یکپارچگی مردم را هدف قرار میدهد خودداری ورزیده و دردهای مردم را مرهم باشند …

 24. نویسنده دیدگاه: محمد رسول
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۰

  در یک کلمه استاد علی آل کاظمی به تعبیر بزرگان لقمه ی بسیار بزرگی بود برای شهرستان دلفان. ما قرنها او را نشناخته و نخواهیم شناخت. ما در خود گم و فرو رفته ایم.ما استحقاق مان بیش از این نیست که هستیم. خدا خود بینا و داناست. بهتر است قدری هم از سیاست دور و خدا را قاضی قرار دهیم تا بفهمیم در حق ملت و خود بیراهه را انتخاب کرده ایم

 25. نویسنده دیدگاه: حمید
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۷

  مدیر محترم سایت لطفا دیدگاه منو حذف نکنید در این شرایط سیاست بازی کار درستی نیست و امانتدار باشید اجازه ندهید عده ای بدون در نظر داشتن خدا و وجدان و شرافت مردم بر ارزش های معنوی و فرهنگی آن بزرگمرد بی پروا بتازند . یقین بدانید قرنها زمان میبرد تا شخصیتی در دلفان پا جای پای علی آل کاظمی بگذارد

 26. نویسنده دیدگاه: کاسب می گه
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۵

  باسلام جناب …چرانوشته بنده را چاب نکردی شما هم بااین گل چینی البته گلچین که نه هرچه خط مش خودتونه چاب نموده ا ید مشخص شما هم با اونایید مطبوعات باید ازاد باشدوسلام مردم نمیتونن دوخط خوب وانتقاد بنویسند اون وقت بگید……./؟

 27. نویسنده دیدگاه: شهروند
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۸

  شماجناب محمدی ازسردبیر سیمره جناب رستمی یادبگیرید تمام

 28. نویسنده دیدگاه: حبیب
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۳۶

  بنده به سهم خود مراتب تقدیر وتشکر را از مدیر سایت دلفان که بدرستی کامنت هایم را در رسا وصف آن عالم پارسا ومتقی وروشن ضمیر و در آشنا ودر یک کلام بنده مخلص خدا آیت الله حاج شیخ علی آل کاظمی (ره) منعکس نمود دارم انشا اله ماجور وسلامت باشید.

 29. نویسنده دیدگاه: ابراهیمی
  شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۰۰

  سلام بر تمامی اعضا و مدیران سایت وزین سلام دلفان. به نظر اینجانب انتشار مصاحبه و بدتر از آن مقاله سراسر وهن نویسنده در شرایط فعلی آن هم قبل از مراسم چهلم آن عزیز سفر کرده جز آشوب و ایجاد تفرقه و سوق دادن مردم به ارتکاب گناه اندیشه خوانی دیگران و برچسب فتنه و فتنه انگیزی چیز دیگری را تعقیب نمیکند ؟ نویسنده محترم و مدیران سایت بهتر بود دغدغه های این عالم وارسته در رابطه با محرومیت وصف ناپذیر لرستان خاصه سلسله و دلفان و هم چنین تقوی و دیانت ذاتی علامه بزرگ حاج شیخ علی آل کاظمی را هم میدیدند و در طول حیات مبارک شان از نزدیک با وضعیت زندگی و شخصیت علمی و معنوی ایشان آشنا می شدند نصایح پدرانه وی را نصب العین قرار میدادند . علی آل کاظمی خود مدیر سایت هم بود پایگاه شخصی وی جز دعوت به حق و یاد شهدا و ایثارگران و ایجاد وحدت و دوری از نفاق افکنی چیز دیگری در آن مشاهده نمیشد. مناسب میدانم مدیران سایت فایلی را تحت عناوین بررسی شخصیت معنوی وعلمی و سیاسی آن مرحوم به روی مردم باز و به دین شکل دین خود را ادا کنند هم چنین با اعمال و رفتار خود مردم را از ارتکاب گناه باز دارند مضافا” قدرشناس ایشان باشند هر چند آن اقیانوس ژرف به تعریف و تمجید نیازی نداشته و ندارد. بیاییم حداقل گذشته ی نه چندان سفید خود را در ادای دین به آن عالم بزرگ به آیندگان روشن کنیم و از خداوند به خاطر ناسپاسی مان استغفار کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار