- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

وقوع آتش‌سوزی شدید در کارخانه ایزوگام پوشش بام دلفان

به گزارش سلام دلفان، آتش سوزی مهیبی که  از دیشب حوالی ساعت 23:30 در کارخانه ایزوگام پوشش بام که یکی از واحدهای فعال تولیدی در شهرک صنعتی علی میرزائی دلفان می باشد شروع شده بود با تلاش آتش نشانان و نیروهای امدادی و مردمی در ساعت 3 بامداد مهار شد.

بدلیل ناکافی بودن امکانات آتش نشانی  شهرستان دلفان برای مهار این آتش سوزی و همچنین شدت آن، با درخواست فرماندار دلفان  آتش نشانی شهرهای خرم آباد، نهاوند و سلسله تجهیزات و نیروهای خود را جهت اطفاء آتش اعزام نمودند.

۲۰۱۵۰۹۰۹_۰۱۴۱۱۰ [1]

۲۰۱۵۰۹۰۹_۰۳۰۶۲۰ [2]

فرماندار دلفان که خود شخصا در محل آتش سوزی حاضر شده بود در گفتگو با خبرنگار سلام دلفان افزود: بمحض اطلاع از  وقوع آتش سوزی در یکی از واحدهای شهرک صنعتی علی میرزایی  که از حوالی ساعت 23:30 آتش سوزی شروع شده بود، ضمن بسیج همه امکانات شهرستان، عوامل ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان نیز در محل آتش سوزی حاضر شدند، که با مشاهده حجم گسترده  آتش سوزی و انباشت مواد آتش زا  پس از هماهنگی با ستاد حوادث غیر مترقبه استان، امکانات آتش نشانی شهرستان های دلفان، خرم آباد، سلسله و نهاوند را بسیج نمودیم همچنین تجهیزات اداره راه از جمله لودر رو در صحنه حاضر کردیم تا خوشبختانه درساعت 3 بامداد توانستیم ضمن جلوگیری از سرایت آتش به سایر مخازن نفت و گاز مستقر در واحد تولیدی آتش را مهار نماییم .

۲۰۱۵۰۹۰۹_۰۲۰۰۲۹ [3]

۲۰۱۵۰۹۰۹_۰۱۴۰۱۱ [4]

طولابی گفت: خوشبختانه در این آتش سوزی  تلفات انسانی نداشتیم فقط 4 نفر مصدوم داشتیم که  2 دونفر از آنها از کسانیکه بودند که در همان اوئل آتش سوزی سعی کرده بودند آتش را مهار کنند  که دچار سوختگی سطحی شدند  و 2 نفر هم مسمویت، که به بیمارستان اعزام شدند.

وی اظهار داشت : متاسفانه ناحیه صنعتی علیمیرزایی با 26 واحد تولیدی هیچ گونه امکانات اطفاء حریق ندارد در حالی که امکان مهار این آتش سوزی در مراحل اولیه با یک کپسول اطفاء حریق امکان پذیر بود اما نبود حتی یک کپسول اطفاء حریق موجب گردید که این آتش سوزی به شدت گسترش یابد .

۲۰۱۵۰۹۰۹_۰۱۱۷۴۲ [5]

فرماندار دلفان سپس افزود: در پایان لازم می دانم که از تمامی اعضاء ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان و هم از آتش نشانان شهرستان های دلفان، خرم آباد، نهاوند و سلسله و مردم عزیز منطقه تشکر نمائیم.

 

به گفته یدالله مرادی مدیر عامل این واحد تولیدی اتش سوزی بیش از 30 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است .