سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61481
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گاف مسئولان هم سوریان را نجات نداد
Print This Post

قهرمان المپیک لندن از اشتباهی که کمیته‌ بر‌نامه‌ریزی مسابقات جهانی کشتی انجام داد هم نتوانست استفاده کند تا حذف او به یکی از اتفاقات مهم رقابتهای لاس وگاس تبدیل شود.

به گزارش سلام دلفان، در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهانی حمید سوریان یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال طلا بود، اما با دو پیروزی و دو شکست از دور مسابقات کنار رفت.

یکی از مهم‌تر‌ین اتفاقاتی که در کشتی‌های سوریان رخ داد، دیسکالیفه شدن این کشتی‌گیر در ر‌قا‌بت با روشن بایراموف از آذربایجان به دلیل ضربه زدن با سر بود که البته برخی کارشناسان این تصمیم داوران را سخت‌گیرانه می‌دانند و معتقدند حق سوریان پایمال شده است.

به گفته احد پازاج سرمربی تیم ملی، در حالی که طبق قوانین زمانی که کشتی‌گیر دیسکالیفه می‌شود باید از جدول ر‌قا‌بتها کنار گذاشته شود، اما کمیته‌ بر‌نامه‌ریزی مسابقات با اشتباهی که انجام داد سوریان را در جدول شانس مجدد نگه داشت. از آنجا که روشن بایراموف توانست به فینال برسد، سوریان با این گاف کمیته‌ بر‌نامه‌ریزی فرصت این را پیدا کرد که در گروه بازنده‌ها برای کسب سهمیه المپیک و مدال برنز تلاش کند.

قهرمان المپیک اما از این فرصت نتوانست استفاده کند و با نتیجه‌ شش بر پنج مقابل نماینده کره شمالی شکست خورد تا به مدال و سهمیه المپیک نرسد.

ایران در اوزانی که سهمیه نگرفته حالا باید به مسابقات گزینشی المپیک برود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار