سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61483
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » عربستان: ایران پایش را از گلیمش درازتر کرده!
Print This Post

مشاور نزدیک به پادشاه جدید سعودی در گفتگو با شبکه «ای ۲۴» گفت: تهران برای احیا عظمت سابق خود، مانورهای بی ثبات کننده راه انداخت و عراق را بهم ریخت و اکنون در حال دروی آنچه خود کاشت، است.وی ادامه داد: ایران پای خود را از گلیمش در عراق و سوریه درازتر کرده است.

به گزارش سلام دلفان، انوار اشکی، یک مشاور نزدیک به پادشاه جدید سعودی به یک شبکه اسرائیلی گفت که او به صلح با اسرائیل متعهد است.

این مقام ارشد عربستان در گفتگو با شبکه «ای ۲۴» اظهار داشت: تهران برای احیا عظمت سابق خود، مانورهای بی ثبات کننده راه انداخت و عراق را بهم ریخت و اکنون در حال دروی آنچه خود کاشت، است.

انوار اشکی که از نزدیک ترین مشاوران ملک سلمان به حساب می آید، هم اکنون مدیرکل مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه است و فردی است که عربستان و اسرائیل از طریق آن مذاکره می کنند.

وی گفت: پیشنهاد صلح شکست خورد، چراکه برنامه ای برای اجرای آن وجود نداشت، ما به نتانیاهو نیاز داریم، چراکه او مردی قدرتمند و منطقی است، او باید پیشنهاد صلح را بپذیرد.

پیشنهاد صلح ملک عبدالله یا ابتکار صلح عربی به اسرائیل اعلام می کرد که در ازای تشکیل دولت مستقل فلسطینی، ۲۲ کشور عربی این رژیم را به رسمیت خواهند شناخت.

وی با اشاره به ایران گفت: تهران در فکر احیا امپراتوری پارس است و سعی دارد به عراق و سوریه دست پیدا کرده و به مدیترانه برسد، از آن نقطه آن ها به مصر و اروپا چشم خواهند دوخت.

این مقام سعودی افزود: این یک رویا است. روش ها و متدهای ایران برای تحقق اهدافش بی ثباتی منطقه است، اما انها نمی توانند ناامنی که باعث آن شده اند را کنترل کنند.

وی ادامه داد: ایران پای خود را از گلیمش در عراق و سوریه درازتر کرده است.

مشرق

  1. نویسنده دیدگاه: محب علی
    شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۵

    پیامبر خدا صلوات الله علیه در ان حدیث معروف شان فرمود ای علی تورا دوست نمیدارد مگر حلال زاده و تورا دشمن نمیدارد مگر حرام زاده ال سعودحرام زاده اند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار