سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6155
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سيدحسن نصرالله: اسراییل گور خود را کنده است
Print This Post
سید حسن نصرالله ضمن اشاره به جنگ در سوریه گفت: این مساله نشان می‌دهد که گروه‌های مخالف در لبنان نیز باید آگاه باشند و از آنچه امروز در سوریه اتفاق ...

سید حسن نصرالله ضمن اشاره به جنگ در سوریه گفت: این مساله نشان می‌دهد که گروه‌های مخالف در لبنان نیز باید آگاه باشند و از آنچه امروز در سوریه اتفاق می‌افتد درس بگیرند.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازایسنا،روزنامه الرای کویت در گزارشی بخش‌هایی از اظهارات مهم سید حسن نصرالله در خصوص سوریه و مساله فلسطین و مواضع حزب الله لبنان درباره حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه را آورده که به تازگی در جمع مسئولان این حزب ایراد کرده است.
سوریه
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در نشست‌های داخلی این حزب با اشاره به بحران سوریه گفت است: در حال حاضر هیچ گزینه مطلوب و مثبتی برای حل بحران سوریه و جنگ داخلی که در این کشور آغاز شده، وجود ندارد. در صورتی که جنگ در سوریه آغاز شود هیچ نتیجه‌ مثبتی برای طرفین درگیر سوری به دنبال نخواهد داشت.
نصرالله درباره درگیری‌های سوریه و وضعیت نفت این کشور نیز گفت: غرب تصمیم گرفت نظام سوریه را مورد تحریم اقتصادی قرار داده و مانع از واردات مایحتاج مردم این کشور به داخل سوریه و صادرات تولیدات سوریه شود اما به تازگی این دیدگاه غرب به سوی لغو ممنوعیت صادرات نفت از سوریه متمایل شده است چرا که حدود 70 درصد از ثروت‌های نفتی سوریه تحت سلطه مخالفان سوریه است و این باعث شد که کشورهای غربی آغوش خود را برای دریافت نفت سوریه از مخالفان و مبادله آن با سلاح‌هایی که تولید می‌شود باز کند. بی آنکه حتی به نتایج آن یعنی افزایش کشتارها و خونریزی‌ها در پی این مبادله بیاندیشد. این گونه اقدامات غرب در لیبی، کویت و عراق نیز اتفاق افتاد.
لبنان
سید حسن نصرالله گفته است: هشدار نسبت به خطرات جنگ در سوریه این مساله را نشان می‌دهد که گروه‌های مخالف در لبنان نیز باید آگاه باشند و از آنچه امروز در سوریه اتفاق می‌افتد درس بگیرند چرا که سرنوشت مسلمانان در لبنان در صورت سرایت جنگ طائفه‌ای از سوریه به لبنان بهتر از برادرانشان در سوریه نخواهد بود. چرا که هنوز مردم لبنان خاطرات و زخم‌های جنگ داخلی و جنگ با اسرائیل را با خود دارند.
جهان عرب، همدست غرب
حسن نصرالله گفت: کشورهای عربی و اسلامی از جمله قطر، عربستان،‌ ترکیه، امارات و گروه‌هایی از لبنان، عراق و فلسطین و کشورهای غربی چون روسیه، آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و اسرائیل و غیره همه و همه در جنگ با سوریه دست دارند. به همین دلیل است که جنگ علیه سوریه جنگ جهانی و به معنای واقعی کلمه جنگی فاجعه آمیز نامیده شده است، جنگی که یکی از نتایج آن آوارگی صدها هزار سوری در کشورهای همجوار سوریه هستند.
راه‌حل بحران سوریه
نصرالله درباره حل بحران سوریه نیز گفت: به عقیده من تنها راهکار حل و فصل بحران سوریه حضور همه طرفین درگیر بر سر میز مذاکرات و دست کشیدن از گروه‌های خارجی و نفوذ آنها است. طرفین درگیر سوریه نباید منتظر تصمیمات باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باشند. مذاکره بهترین وسیله برای متوقف کردن درگیری‌های داخلی و پایان دادن به آن است. پیش از آنکه همه از تر و خشک در این جنگ بسوزند.
اسراییل
نصرالله درباره تلاش اسرائیل برای دخالت در سوریه نیز گفت: دگرگون کردن اوضاع سوریه از طریق ایجاد جنگ گسترده هیچ نفعی برای اسرائیل ندارد چرا که اسرائیل می‌داند حزب‌الله بخش جدایی ناپذیری از پاسخ سوریه به اسرائیل است.  وی افزود: اسرائیل با طولانی‌ کردن درگیری‌ها در سوریه برای چند سال دیگر و کشته شدن مردم این کشور به دست یکدیگر منافعی را می‌بیند و این از جمله انگیزه‌هایی است که اسرائیل را به طراحی نقشه‌هایی جهت تکه تکه کردن سوریه تحت عناوین مختلف وا می‌دارد نقشه‌هایی که هدف اصلی آنها ممانعت از وجود نیروی توانمند متحد در سوریه است تا بدین وسیله قوای ضعیفی در این کشور باشد که نتواند در صورت حمله اسرائیل به اراضی سوری و مرزهای این کشور در برابر اسرائیل ایستادگی کند.
این طبیعی است که دخالت اسرائیل در سوریه از لحاظ امنیی و نظامی محدود باشد و به اقداماتی کوچک از جمله ترور شخصیت‌های سوری، نابود کردن زیرساختها و تلاش برای ضربه زدن به زرادخانه‌های نظامی منحصر شود.
نصرالله تاکید کرد: اگر اسرائیل قصدی برای ورود به لبنان از نواحی جنوبی آن داشته باشد باید بداند که قبر خود را با دست خود کنده است و برایش ثابت خواهد شد که گنبد آهنینی که با آن خودنمایی می‌کند سست‌تر از خانه عنکبوت است.حزب الله در سطح عالی و در سطوح امنیتی، نظامی و استراتژیک هماهنگی بسیار خوبی با سوریه دارد و اسرائیل گمان می‌کند اگر پایگاه‌ها و ذخایر استراتژیک لبنان را هدف قرار دهد توانسته قدرت‌های مقاومت را نابود کند اما این خطای بسیار بزرگی است. چرا که مخازن سلاح مقاومت در لبنان با همه آنچه که نیاز دارد پر است.
وی ادامه داد: اگر هواپیماهای اسرائیلی هر یک از مخازن حزب الله در لبنان را هدف قرار دهند پاسخ ما فوری و کوبنده خواهد بود، جنگ گسترده خواهد بود و هر چه پیش آید خوش آید.
فلسطین
نصرالله درباره مساله فلسطین نیز از کشورهای عربی و کشورهای ذی‌ربط با مساله فلسطین خواست تا در دیدگاهشان نسبت به سوریه و مساله فلسطین بازنگری کنند. وی گفت: اسرائیل و آمریکا می‌خواهند محور پایداری را به عنوان مقدمه‌ای برای حل و فصل مساله فلسطین به نفع خود هدف قرار دهند و سوریه به عنوان مهمترین سنگ بنای مقاومت در کانون این توطئه قرار گرفته است.
سوریه به عنوان کشوری که اشغال سرزمین‌های عربی و فلسطینی در سال 1967 را نپذیرفته هیچ گاه اجرایی شدن تبادل اراضی که به تازگی در پیشنهاد برخی کشورهای عربی به اسرائیل آمده است را نمی‌پذیرد حتی اگر تمام کشورهای عربی به این مساله تن دهند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار