سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61582
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » تسلیم شهرک صنعتی بی‌دفاع مقابل شعله‌ها/ آتش نانِ۱۰۰۰نفر را سوزاند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

به‌رغم هشدارهای مکرر رسانه‌ها درزمینهٔ کمبود امکانات اطفای حریق در شهرک صنعتی دلفان، شاهد وقوع حادثه‌ای مهیب در تنها شهرک این شهرستان بودیم، فاجعه‌ای که نان هزار نفر را سوزاند.

سلام دلفان – ساعت ۱۱ شب سه‌شنبه هفته گذشته ناحیه علی میرزایی شهرستان دلفان شاهد یک حادثه بسیار سنگین دریکی از کارخانه‌های تولیدی فعال در خود بود، حادثه‌ای که با شعله‌ور شدن آتش ویرانی را به همراه داشت شعله‌هایی که روشنایی آن تا کیلومترها دورتر از محل حادثه مشاهده می‌شد.

درنبرد آتش و خط تولید ایزوگام با توجه به اینکه مواد اصلی این صنعت از قیر، گازوئیل و … است بالاخره شعله‌های آتش در این نبرد پیروز و نظاره‌گر ویرانی می‌شود که خود مسبب آن بوده است.

آتش سوزی - دلفان

عمق این فاجعه آنجاست که خبر وقوع آتش‌سوزی پس از سوختن قسمت‌هایی از بدن نگهبان توسط وی به صاحبان کارخانه داده می‌شود که هر چه سریع‌تر به سراغ خاموش کردن شعله‌های آتش بیایید.

شدت این حادثه به‌گونه‌ای بود که سریعاٌ فرماندار دلفان در محل حادثه حضور پیدا می‌کند و به ستاد حوادث غیرمترقبه استان حاد بودن وضعیت موجود را اعلام می‌کند و با توجه به نبود مرکز آتش‌نشانی در ناحیه صنعتی و فاصله ۲۰ کیلومتری با مرکز شهر و کمبود امکانات و تجهیزات کافی از شهرستان‌های خرم‌آباد، سلسله و نهاوند از استان همدان درخواست کمک می‌شود که شاید شعله‌های این آتش در مدت‌زمان کمتری خاموش شود.

تلاش برای خاموش کردن شعله‌هایی که به جان کارخانه تولیدی پوشش بام غرب دلفان افتاده بود تا ساعت ۵ صبح ادامه داشت هرچند که دیگر کارخانه به ویرانه‌ای تبدیل‌شده است.

آتش سوزی - دلفان

یدالله مرادی صاحب شرکت پوشش بام غرب دلفان دراین‌باره می‌گوید: بارها و بارها از طریق رسانه‌ها وضعیت کمبودها و مشکلات موجود در این ناحیه صنعتی به گوش مسئولان رسید اما متأسفانه دریغ از کمترین توجهی از سوی آنان که نتیجه آن نیز ویرانی ۱۰۰درصدی کارخانه‌ای بود که چندین سال شبانه‌روز برای آن زحمت کشیدم تا در زمان کمتر از ۷ ساعت به دود تبدیل‌شده و شاهد خاکسترهای آن باشم.

وی می‌گوید: درآمد حدود ۲۰ خانواده به‌صورت مستقیم و هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم از این کارخانه به دست می‌آمد که نمی‌دانم جواب این عزیزان را چگونه بدهم تا شرمنده آنان نشوم. اما بااین‌حال راضی‌ام به رضای خدا که هرچه تقدیر کند ما تسلیم او هستیم و باجان و دل قبول می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه صبح چهارشنبه مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استان در محل حادثه حضور پیدا کردند می‌افزاید: کارخانه تولیدی پوشش بام غرب یکی از فعال‌ترین شرکت‌های غرب کشور بود که به اکثر نقاط کشور ارائه خدمت می‌کرد و چندین سال متوالی نیز به‌عنوان تولیدکننده برتر کشوری معرفی‌شده بود.

آتش سوزی - دلفان

مرادی ادامه می‌دهد: همان‌طور که می‌بینید آن‌همه عظمت و شکوه امروز به خاکستر و ویرانه‌ای تبدیل‌شده است و همین‌که در این حادثه سنگین شاهد تلفات جانی نبوده‌ایم خداوند را هزاران بار شکر گذارم.

مدیر کارخانه از خسارت ۶ میلیاردی ناشی از آتش‌سوزی خبر داد.

وی معتقد است اگر در این ناحیه صنعتی خودرو آتش‌نشانی می‌بود قبل از اینکه شعله‌های آتش شدت پیدا کند می‌توانست جلوی این حادثه را بگیرد.

وی ادامه می‌دهد: کارخانه ما که سوخت و خدا می‌داند چه مدت طول می‌کشد که دوباره رونق پیدا کند اما امیدوارم این حادثه زنگ خطری باشد برای مسئولانی که می‌توانستند امکانات و تجهیزاتی را در اختیار ناحیه‌های صنعتی قرار دهند اما نکردند.

آتش سوزی - دلفان

مرادی یادآور شد: شاید هم پس از چند روز این حادثه را فراموش کنند و انگار که هیچ مشکلی در این ناحیه صنعتی به وجود نیامده است و هیچ‌کس خسارت ندیده و کسی هم از کار بیکار نشده است که اگر این‌چنین باشد برای خودم بسیار متأسف می‌شوم که چرا ما سرمایه‌گذاران بومی هیچ‌گونه حمایتی نمی‌شویم.

فرماندار دلفان نیز عمق فاجعه را بسیار بزرگ برشمرده و می‌گوید: پس از شنیدن حادثه سریع به همه اعضای ستاد بحران شهرستان اطلاع داده شد ولی متأسفانه شاهد آتش‌سوزی این کارخانه که یکی از فعال‌ترین واحدهای تولیدی این شهرستان به شمار می‌رفت بودیم که نقش مهمی نیز در اقتصاد این شهرستان داشت.

جعفر طولانی ادامه می‌دهد: عمق فاجعه به‌گونه‌ای بود که از استان همدان و شهرستان‌های خرم‌آباد و الشتر نیز برای خاموش کردن شعله‌های آتش کمک گرفتیم و این روند تا ساعت ۵ صبح به طول انجامید.

آتش سوزی - دلفان

وی معتقد است که می‌بایست تجهیزات و امکانات بیشتری در اختیار ستاد حوادث غیرمترقبه این شهرستان محروم قرار گیرد و می‌گوید: شهرستانی با وسعت دو هزار و ۷۴۰ کیلومتر مساحت از حداقل امکانات امدادرسانی و اتش نشانی برخوردار نیست که امیدواریم مسئولان استان نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

به‌هرروی امیدواریم مسئولان استان این حادثه را به فراموشی نسپارند و با این نگاه که شهرستان دلفان یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته استان است با نگاه ویژه‌ای به آن بنگرند و امکانات و تجهیزات بیشتری را در اختیار ستاد حوادث غیرمترقبه این شهرستان برای پیشگیری و مقابله به حوادث احتمالی قرار دهند.

خبر: مصطفی معظمی گودرزی/ مهر

  1. نویسنده دیدگاه: طاها
    شهریور ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۴

    تقصیر دولت احمدی نژاده!!!

  2. نویسنده دیدگاه: مراد
    شهریور ۲۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۱۲

    چرا آقای فرماندار مصاحبه نکرد و بگه تقصیر دولت قبلی بوده !!!!!!!!!!!!! این آقای فرماندار که 8سال در زمان دولت بزرگمردونترس احمدی نژاد معاون فرماندار بوده والان شده طرفدار دولت تدبیر وامید وانتقاد از دولتهای نهم ودهم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار