سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61594
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کنایه های رحیم پورازغدی به دولت روحانی
Print This Post

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ضمن دفاع تمام قد از شعار « مرگ بر آمریکا » سیاست خارجی دولت یازدهم را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

سلام دلفان به نقل از ایسنا ، حسن رحیم پور ازغدی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به رفت و آمدهای دیپلماتیک مقامات غربی پس از توافق هسته‌ای گفت: عده ای می گویند آن‌ها الان بیشتر به ما احترام می گذارند تا زمانی که مرگ بر آمریکا بیشتر می گفتیم و غربی ها اکنون به ملاقات با ما اشتیاق دارند درحالیکه غربی ها به ملاقات با شاه خیلی بیشتر اشتیاق داشتند و رئیس جمهورهای آمریکا هر کدام رای می آوردند به ایران می آمدند و با شاه( نوکرشان) دیدار می کردند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: برخی به جای اینکه تقیه را مبارزه پیچیده و عقلانی با دشمن تعبیر کنند، به دنبال ترک مبارزه و سازش می روند و می گویند تمام مشکلات ما به خاطر مرگ بر آمریکا گفتن است.

رحیم پور ازغدی گفت: سخنان خود درباره فرمایشات امام (ره) را در زمان دیگری تکمیل خواهد کرد.

وی با اشاره به سخنانی از مرحوم آیت الله طالقانی خاطرنشان کرد: ایشان می گفت قرآن تکیه به دشمن را حرام کرده و از علایم بی‌ایمانی و نفاق شمرده است. به گفته ایشان امید داشتن به استکبار و اعتماد کردن به او هم خلاف قرآن و هم خلاف عقل است و انتظار کمک داشتن از دشمنی که هنوز می گوید دشمن شماست، مسأله ای است که عقل آن را بلاهت می‌داند.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه ادامه داد: هر کس کاری کند که تلقی شود که انقلاب اسلامی دارد به اردوگاه سازش کاران می‌پیوندد نفسانیت خود را می خواهد به نام عقلانیت قالب کند. البته اسم این را عقلانیت می گذارند در حالیکه امید به کفر و استکبار عین نفسانیت و خطا است.

رحیم پور ازغدی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت:‌ ابتدای انقلاب امام (ره) دولت موقت را سرکار گذاشت و مردم به خاطر امام (ره) به آن رای دادند. اما وقتی سرکار آمدند گفتند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جز شعارهای انقلاب نیست و امام (ره) تحت تاثیر چپ ها و کمونیست ها این شعار را داده است، این فکر از اول انقلاب بود و تا الان هم هست البته آدم هایش عوض شدند . بعضی از کسانی که در دهه شصت با اینها مبارزه می کردند خودشان همان حرف ها را صریح تر و گستاخانه تر می گویند.

وی اضافه کرد: غربی ها می خواهند فرهنگ ما را فلج کنند و فلج شدن فرهنگ از فلج شدن سیاسی ، نظامی و حتی اقتصادی خطرناک تر است زیرا وقتی فرهنگ را فلج کردند و کسانی در رسانه ها و در حکومت نفوذ کردند و به ملت تلقین کنند که نمی توانیم مشکلات را بدون نظر مثبت آمریکا و چند حکومت حل کنیم این خطرناک است، این تفکر که ما نمی توانیم و آن‌ها می توانند باعث می‌شود آن‌ها غلبه کنند، امام (ره) هم می گوید آمریکا خطرناک نیست بلکه تصمیم پذیری در برابر آمریکا خطرناک است.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: امام (ره) می گوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اما برخی می‌گویند ما نمی توانیم هیچ غلطی بکنیم. اینها بریده اند و خسته شده اند و فکر می‌کنند که کل ملت خسته شده اند، این نفسانیت است اما نامش را عقلانیت می گذارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت : حتی برخی کسانی که در انقلاب بودند گرفتار این طرز تفکر هستند. بعضی از مسئولین ما در همین ایام گفتند بعد از مذاکرات نمی شود هر حرفی را زد که اینها خطرناک هستند . اینها ریشه خط امام (ره) را دانسته یا ندانسته، خواسته یا ناخواسته می زنند. این فکر درست در نقطه مقابل و ضد خط امام (ره) است. کسانی که می گویند مواظب حرف زدنمان باشیم که یک وقت آمریکا و غرب ناراحت نشوند، این خروج از خط امام (ره) است .

رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: امام (ره) می گوید کاری کنید اینها تا آخر از شما عصبانی باشند و می گویند هر وقت دیدید صهیونیست ها و آمریکا یا انگلیس از شما تعریف می‌کنند بدانید یک غلطی کرده اید. اما بعضی ها می گویند حرف اضافی نزنید که آن‌ها ناراحت نشوند. اینها ساده لوحانه فکر می‌کنند که غربی ها می خواهند مشکل ما را حل کنند.

وی افزود: کسانی که فکرشان این طور شکل گرفته خودشان عامل نفوذ غرب در جمهوری اسلامی هستند و آگاهانه یا ناآگاهانه نتیجه کارشان انحراف جمهوری اسلامی از مسیر انقلاب امام (ره) است. امام (ره) می گوید ضرر این از ضرر غارت نفت بیشتر است.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: ادبیاتی از ابتدای انقلاب وجود داشت، زمان مرحوم بازرگان دولت موقت در برابر امام (ره) به گونه ای استدلال می کرد. زمان بنی صدر سر قضیه فتح لانه جاسوسی امام (ره) آن را انقلاب بزرگ تر از انقلاب اول دانست اما بنی صدر آن را خیانت و به ضرر منافع ملی می دانست. من دیگر اسم افراد را نمی برم اما افراد مختلفی که همشان سوابقی در مبارزات داشتند همین خط را ادامه دادند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: الان هم دو جریان فکری داریم که به جناح های چپ و راست یا اصلاح طلب و محافظه کار ربطی ندارد. در هر جریان افراد صالح و ناصالحی حضور دارند. دو جریانی که من می گویم یکی جریانی است که در حوزه سیاست خارجی معتقد است با آمریکا ، صهیونیسم، اسرائیل و انگلیس سوء تفاهم داریم و این سوء تفاهم باید حل شود. این ادبیات از دهه شصت تا همین الان به شکل های مختلف تکرار شده و اگرچه آدم هایش عوض شده اند اما حرف ها همانهاست. این حرف ها در سال های اخیر در رسانه ها گفته می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه ایران و آمریکا منافع مشترکی با یکدیگر ندارند افزود: آمریکایی ها می خواهند به ما بگویند تسلیم شوید و ما می خواهیم بگوییم تسلیم نمی شویم پس سر چه چیزی مذاکره کنیم؟ مثل اینکه بدیهیات این انقلاب دوباره در دهه چهارم زیر سوال می رود. باید خط امام (ره) را برای بازسازی این جبهه بازخوانی کرد آن هم در برابر کسانی که روزی با امام (ره) بودند و امروز به شخص امام (ره) احترام می گذارند اما امام (ره) و خط امام را قبول ندارند و شعارهای امام (ره) را مضر می‌دانند.

وی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا فقط در موضوع هسته‌ای و آن در چارچوب قانون اساسی پذیرفته شده ، یادآور شد: قانون اساسی اجازه ذلت و وابستگی نمی دهد و ما مذاکره در بقیه حوزه ها با آمریکا نخواهیم کرد.

رحیم پور ازغدی با تاکید بر اینکه همه جریانات سیاسی در انتخابات آینده باید علیه آمریکا موضع گیری کنند، گفت: اوباما چند روز پیش گفت که با امضای توافق دست نیروهای میانه رو که متمایل به آمریکا هستند را در ایران قوی تر کردیم.او می گوید ‌اگر دولت فعلی بتواند جا بیاندازد که اتفاق خوبی برای کشور رقم زده دست آن‌ها در مقابل تندروها در انتخابات قوی تر می‌شود.

وی اضافه کرد: آن‌ها در مسائل داخلی ما دخالت می‌کنند و می خواهند همه ما را به جان هم بیاندازند. وزیر امور خارجه انگلیس هم می گوید باید کاری کنیم انتخابات آینده ایران به نفع میانه رو ها تمام شود (نه افراطی ها که می گویند مرگ بر آمریکا.) یعنی می‌خواهند بگویند ملت و حکومت ایران دو دسته هستند عده ای میانه رو و آمریکایی انگلیسی هستند و عده ای افراطی هستند و حرف‌های امام (ره) را می زنند و هنوز مرگ بر انگلیس می گویند. اینها توطئه های آمریکا و انگلیس است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار