سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61635
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » دوستی در فضای مجازی؛ جنایت در جاده خاکی / زندگی در اراک، قتل در لرستان و دستگیری در خراسان
Print This Post
سرهنگ دالوند رئیس پلیس آگاهی لرستان خبر داد

زن جوان که با همدستی دوست اینترنتی‌اش همسرش را در لرستان به قتل رسانده بود و مدعی شده بود همسرش قربانی ارتباط اینترنتی با زنان شده است دستگیر شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از جام جم، روزهای پایانی مرداد امسال مرد چوپانی در جاده خمین ـ الیگودرز با جسد مردی کنار جاده خاکی روبه رو شد. او در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوع را گزارش داد. کارآگاهان جنایی با حضور در محل مشاهده کردند آثار بریدگی روی گردن مقتول وجود دارد و خودرویی نزدیک جسد رها شده است.
شناسایی هویت مقتول
همزمان با تشکیل پرونده قضایی ماموران با استعلام شماره پلاک خودرو توانستند هویت مقتول را شناسایی کنند. در این مرحله همسر او که ساکن شهر خمین بود برای تحقیقات به پلیس آگاهی فراخوانده شد. این زن در بازجویی اولیه منکر هرگونه اطلاعی از مرگ شوهرش بود و ادعا می‌کرد در تماس پلیس متوجه قتل شده است. او در ادامه تحقیقات اظهار کرد شوهرش در شبکه اجتماعی “لاین” ارتباط‌هایی داشته و همین موضوع باعث اختلاف‌هایی میان ما شده که گمان می‌کنم فردی که با او دوستی اینترنتی داشته به این جنایت دست زده است.
کارآگاهان جنایی تحقیقات خود را روی گفته‌های این زن متمرکز و با کسب سرنخ‌هایی اطلاع پیدا کردند مقتول در شبکه‌های اجتماعی عضو بوده، اما مشکل اخلاقی نداشته است. به این ترتیب کارآگاهان با این فرضیه که شاید همسر مقتول در این جنایت نقش داشته باشد، هفته گذشته او را بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
اعتراف به قتل
این زن در بازجویی اظهارات ضدونقیضی را عنوان کرد تا این که بعد از مدتی سکوتش را شکست و اعتراف کرد با همدستی مردی که ساکن مشهد است این جنایت را رقم زده است. زن جوان در اعترافاتش گفت: من با مردی در شبکه اجتماعی لاین آشنا شدم و ارتباط‌مان روزبه روز بیش‌تر می‌شد به طوری که برای دیدن او چند بار به مشهد رفتم. من اوایل به او گفته بودم مجرد هستم و از شوهرم و بچه‌هایم حرفی نزده بودم. اما زمانی که علاقه بین ما بیش‌تر شد، تصمیم گرفتم ماجرای زندگی‌ام ر ا برایش تعریف کنم. او زمانی که متوجه شد متاهل هستم خواست از شوهرم جدا شوم، اما می‌دانستم شوهرم حاضر به جدایی نیست، به همین دلیل نقشه قتل او را طراحی کردم. پیش از اجرای این نقشه از مرد مورد علاقه‌ام خواستم در شبکه اجتماعی در نقش زن ظاهر شود و با شوهرم ارتباط اینترنتی پیدا کند تا پس از قتل مسیر تحقیقات را به سمت قاتل اینترنتی تغییر دهد.
وی خاطرنشان کرد: طبق نقشه با سوار شدن به خودروی شوهرم از او خواستم مرا برای تفریح به خارج از شهر ببرد. همزمان مرد مورد علاقه ام با خودروی پرایدش ما را تعقیب می کرد و منتظر تماس من بود تا ادامه نقشه را عملی کند. در بین راه او به من پیامک زد و قرص‌های خواب‌آور را یادآوری کرد. من هم قرص‌ها را در چای ریخته و به شوهرم دادم. پس از دقایقی شوهرم نیمه هوشیار شد و خودرو را در حاشیه جاده متوقف کرد. همان موقع مرد مورد علاقه‌ام از خودرویش پیاده شد و با چوب و چاقویی که داشت ضربه‌هایی به وی زد. با اطمینان از مرگ شوهرم، مرا به نزدیکی خانه‌ام رساند و فرار کرد. در ادامه، دیگر متهم پرونده نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و  با دستور قاضی جواد حسینی، بازپرس جنایی مشهد در این شهر دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان الیگودرز منتقل شد. او هم در بازجویی به همدستی با همسر مقتول در این جنایت اعتراف کرد.
هشدار پلیس

سرهنگ قدرت‌الله دالوند رئیس پلیس آگاهی استان لرستان در این باره گفت: با اعتراف متهمان برای هر دو قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از آن‌ها ادامه دارد. ارتباط در شبکه‌هــای مجازی زنگ خطری برای خانواده‌هاست که باید آن را جدی بگیرند، ارتباط در این فضا را مدیریت کنند تا ناخواسته به دام نیافتند و با برقراری ارتباط‌هایی خارج از عرف خانواده، کانون زندگی خود و دیگر اعضای خانواده را به خطر نیندازند، به راحتی به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکرده و در محل قرار با آن‌ها حاضر نشوند. برای آگاهی بیشتر از چند و چون حادثه روایت روزنامه خراسان نیز تقدیم مخاطبان بلوطستان می شود:
دوستی در فضای مجازی؛ قتل در جاده خاکی
جوان ۲۶ ساله‌ای که پس از آشنایی با یک زن در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه، دست به جنایتی هولناک زده بود، در مشهد دستگیر و در حضور قاضی سیدجواد حسینی پرده از راز قتل برداشت.  به گزارش خراسان، متهم ۲۶ساله این پرونده جنایی که صبح پنج‌شنبه هفته گذشته در شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد توسط قاضی ویژه قتل عمد مورد بازجویی قرار گرفته بود گفت: سیزدهم دی‌ماه سال گذشته در شبکه اجتماعی “لاین” با زن جوانی آشنا شدم و بدین ترتیب ارتباطات تلفنی ما با یک‌دیگر آغاز شد. آن زن مدعی بود مجرد است و قصد ازدواج با مرا دارد.
من که شیفته اخلاق و سخنان احساسی او شده بودم ارتباطم را با او ادامه دادم به طوری که مدام با یک‌دیگر در تماس بودیم تا این که اردیبهشت امسال او به تنهایی از شهرستان خمین به مشهد آمد و ۶ روز در منزل ما بود و پس از آن دوباره به زادگاهش رفت این در حالی بود که دیگر من بدون شنیدن صدای آن زن نمی‌توانستم زندگی کنم و هیچ گاه هم فکر نمی‌کردم همه حرف‌های او دروغ‌هایی در فضای مجازی است.


وی ادامه داد: تیرماه گذشته نیز آن زن دوباره به مشهد آمد و بین ما صیغه محرمیت جاری شد تا این که بیست و یکم مرداد با خودروی پرایدم به خمین رفتم و شب‌ها را داخل چادر مسافرتی می‌خوابیدم. آن جا بود که فهمیدم آن زن نه تنها متاهل است بلکه فرزندانی ۳ قلو دارد ولی دیگر نمی‌توانستم از او جدا شوم چرا که او با حرف‌هایش مرا دلباخته خود کرده بود. در همین روزها بود که آن زن ۲۸ساله از من خواست تا همسرش را به قتل برسانم ابتدا قبول نمی‌کردم ولی بعد از آن راضی شدم و فرزندان او را به یک پارک بردیم.
از آن جا هم او و همسرش سوار پراید خودشان شدند و به طرف الیگودرز حرکت کردند. من هم با فاصله آن‌ها را تعقیب می کردم. در بین راه به آن زن پیام دادم تا قرص‌های خواب‌آور را به همسرش بخوراند. او هم قرص را داخل آبمیوه “رانی” ریخته بود. وقتی همسر آن زن به داخل یک جاده خاکی پیچید من در حالی که چماقی در دست داشتم به سمت آن‌ها رفتم ولی دیدم شوهر آن زن روی زمین افتاده است.
با دیدن این صحنه از محل فرار کردم و به مشهد بازگشتم. در این هنگام قاضی ویژه قتل عمد از وی سوال کرد اما آثار انگشت شما روی چوبدستی وجود دارد که متهم پاسخ داد از قبل دستکش‌هایی را آماده کرده بودم تا اثری از من نماند ولی در لحظه وقوع جنایت هول شدم و یادم رفت که از دستکش‌ها استفاده کنم اما از این که چه کسی سر مقتول را بریده است خبر ندارم!
نهم شهریور نیابت قضایی از شهرستان الیگودرز از طریق نمابر به قاضی ویژه قتل عمد مشهد رسید که نشان می‌داد عامل یک جنایت هولناک در الیگودرز در حالی به مشهد گریخته است که همسر خیانت‌پیشه مقتول دستگیر شده و به قتل همسرش با همدستی جوان ۲۶ ساله مشهدی اعتراف کرده است. با دریافت این نمابر بلافاصله قاضی سیدجواد حسینی با صدور دستوراتی از کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی خواست از همان نیمه شب برای ردیابی متهم فراری اقدام کنند.
در همین حال گروهی از کارآگاهان به سرپرستی کارآگاه سلطانیان وارد عمل شدند و با تحقیقات گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی رسیدند که نشان می‌داد: متهم مذکور در یک آژانس تلفنی مشغول کار است اما فقط به صورت تلفنی کار می‌کند و در محل آژانس حضور ندارد با کسب این اطلاعات کارآگاهان وی را در یک قرار صوری به دام انداختند و متهم با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی در اختیار کارآگاهان الیگودرز قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار