سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61644
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » آخرین عناوین » اعلام رأي كميته انضباطي اتفاقات بازی خیبر خرم آباد و آلومینیوم هرمزگان
Print This Post

کمیته انضباطی فدراسيون فوتبال ايران، رای خود را در خصوص بازيكنان و تیم‌های متخلف ظرف دو هفته گذشته ليگ دسته اول فوتبال ايران صادر کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از سایت رسمی فدراسیون، بنا بر گزارش ناظر فدراسيون و داور بازي (بيژن حيدري از همدان) در دیدار هفته سوم ليگ دسته اول فوتبال كشور كه بين دو تیم خیبر خرم‌آباد و مس رفسنجان برگزار شد، از سوی تماشاگران تیم خیبر خرم‌آباد تخلفاتی مبنی بر فحاشی و پرتاب اشیا به داخل زمین صورت گرفت.
 براین اساس باشگاه خيبر به پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
همچنین به دلیل تخلف فرزاد بهادری، بازیکن تیم خیبر خرم‌آباد مبنی بر درگیری با بازیکن تیم مقابل؛ وی دو جلسه از همراهی تیم خود محروم است و باید مبلغ 5 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
همچنين در مسابقه دو تیم خونه به خونه بابل و فجر شهید سپاسی از سری رقابت‌های لیگ دسته اول برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم خونه به خونه بابل تخلفاتی مبنی بر پرتاب اشیا و سنگ به داخل زمین رخ داد. تیم خونه به خونه بابل به دلیل تخلف تماشاگرانش به مبلغ 20 میلیون ریال طبق ماده 79 آیین‌نامه انضباطی محکوم شد.
همچنين مسابقه دو تیم شهرداری اردبیل و گیتی پسند اصفهان از سری رقابت‌های لیگ دسته اول برگزار  شد و از سوی شهرام علی‌پور مدیر عامل باشگاه شهرداری اردبیل ، تخلفاتی صورت گرفت. وی با دستور قرار موقت تا اطلاع ثانوی از حضور در تمامی مسابقات محروم است.
همچنين رأي كميته انضباطي در خصوص وقايع بازي خيبر خرم‌آباد و آلومينيوم هرمزگان از هفته پنجم تا هفته آينده اعلام مي‌شود.
عكس تيم فوتبال خيبر خرم‌آباد - شهريور 1394

حسن زاده: منتظر گزارش دیدار دو تیم خیبر خرم آباد و آلومینیوم هستیم
رئیس کمیته انضباطی درباره اتفاقات دیدار دو تیم خیبر خرم‌آباد و آلومینیوم هرمزگان گفت: هنوز هیچ گزارشی از سوی مقامات برگزار کننده این دیدار و یا داوری به دستمان نرسیده است.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: دیدار دو تیم خیبر خرم آباد و آلومینیوم هرمزگان در حالی برگزار شده که متاسفانه به دلیل پرتاب سنگ و اشیا، بازیکن تیم آلومینیوم هرمزگان دچار آسیب شده است. ما این موضوع را از طریق رسانه‌ها و انعکاس حوادث بازی مطلع شده ایم. اما هنوز از سوی مقامات برگزاری کننده این دیدار و یا داور بازی گزارشی در اختیار نداریم. ضمن این که این‌گونه رفتارها که مستقیم سلامت بازیکنان را به خطر می‌اندازد جای تاسف دارد و مطمئنا با باشگاه مربوطه برخورد خواهیم کرد.
وی ادامه داد: همان طور که در گذشته شاهد بروز چنین اتفاقاتی بودیم و تیمی مانند فولاد خوزستان را از حضور تماشاگران در بازی خانگی محروم کردیم، در این خصوص نیز پس از بررسی‌های دقیق و در اختیار داشتن گزارش بازی، تصمیم نهایی را می‌گیریم.
رئیس کمیته انضباطی گفت: در آیین‌نامه انضباطی فیفا نیز اعلام شده که پرتاب اشیا و سنگ که سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد، جرایم خاص خود را داشته و مطمئنا پس از در اختیار گرفتن گزارش داوری و نماینده فدراسیون، به بررسی این پرونده می‌پردازیم و رای را صادر خواهیم کرد.
وی در پایان افزود: خوشحالیم که این بازیکن بهبود نسبی یافته است. بدون شک اتفاقاتی از این قبیل در شأن فوتبال ایران نبوده و جدای از اینکه فرد مضروب می‌تواند به طور شخصی این موضوع را پیگیری کند، باشگاه مربوطه نیز مسئول چنین اتفاقاتی است. امیدوارم از این پس شاهد وقوع چنین اتفاقاتی نباشیم.
محمودزاده: گزارش دیدار خیبر خرم آباد و آلومینوم را بنا به دستور تاج تحویل کمیته انضباطی دادم
 مسئول رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران در خصوص دیدار خیبر خرم‌آباد و آلومینوم هرمزگان از هفته پنجم رقابت‌های لیگ دسته اول توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ، “فریبرز محمودزاده” در خصوص دیدار خیبر خرم آباد و آلومینوم هرمزگان در رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور که منجر به نیمه تمام شدن بازی شد اظهار داشت: بلافاصله بعد از تماس نماینده فدراسیون فوتبال در روز مسابقه سریعاً این موضوع را به حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اطلاع دادم و ضمنا ساعت 11:30 روز شنبه مورخ 21 شهریور 94 گزارش فوق را بنا به دستور نایب رئیس فدراسیون و ریاست سازمان لیگ فوتبال ایران به دبیرخانه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال محمد‌رضا آرویی تحویل دادم و در این خصوص منتظر رای کمیته انضباطی فدراسیون  فوتبال هستیم.
 
محمودزاده: با گریه، اتفاق را برای حسن‌زاده و بهروان تعریف کردم!
روزنامه ايران ورزشي: در اتفاقی که ظرف چند هفته جاری افتاد یک نفر از نزدیک هم نظاره گر بوده و هم از این ماجراها صدمه دیده است.
فریبرز محمودزاده ناظر فدراسیون در دو ماجرا حضور داشته. در اتفاق اولی خودش آسیب دید و در اتفاق دوم به‌عنوان ناظر ماجرا را به گونه‌ای مدیریت کردتا نفر دومی در ورزشگاه تختی خرم آباد آسیب نبیند.
محمودزاده که در شب بازی به دلیل شرایط بحرانی بازیکن در ساعت‌های اولیه دوبار با چشمانی اشک آلود با مسوولان فدراسیون صحبت کرد در مورد اتفاق افتاده اینطور می‌گوید: «وقت اضافه نیمه دوم بود. تیم خیبر خرم‌آباد هم به‌عنوان تیم میزبان یک – صفر بازی را برده بود. بازیکن کنار زمین در حالت پرتاب توپ بود که یک‌دفعه با پرتاب آجر توسط تماشاگران مضروب شدو در نهایت بازیکنان دیگر هم که ترسیده بودند به رختکن رفتند! در ساعت‌های اولیه حال بازیکن اصلا خوب نبود و آقای تیموری(منظور ايشان صائب يونسي است) به شدت ناراحت بود اما نزدیک‌های ساعت 11 شب حال او خوب شد و ما خیال‌مان راحت شد.» چند هفته پیش همین حادثه برای خود شما پیش آمد اشکال کار کجاست و چه کسی مقصر این اتفاقات است؟
ناظر بازی اینطور پاسخ می‌دهد: «نمی‌توان یک نهاد را مقصر دانست و این برمی‌گردد به روحیات منفی یکسری از افراد!»اما چطور می‌شود که تماشاگر با خیال راحت با خود آجر و سنگ به ورزشگاه می‌آورد. یعنی در هنگام ورود به ورزشگاه هیچ نظارتی انجام نمی‌شود؟
محمودزاده در پاسخ می‌گوید: «نکته همین جا است، ما تمام ورزشگاه را بازرسی کردیم تماشاگر نمی‌توانست سنگ یا آجر از ورزشگاه کنده و بر سر بازیکن بکوبد. باید دید که چطور آن‌ها توانستند این سنگ را به ورزشگاه بیاورند.» فکر نمی‌کنید این ماجرا به برخورد نادرست کمیته انضباطی با خاطیان برگردد؟ اگر چند هفته پیش برخورد قاطع‌تری با خاطیان ورزشگاه غدیر داشتند این اتفاق در خرم‌آباد نمی‌افتاد!
ناظر فدراسیون در این ارتباط می‌گوید: «من در زمانی که بازیکن آسیب دید با آقای حسن‌زاده تماس گرفتم و آنقدر تحت تاثیر ماجرا بودم که گریه می‌کردم! ایشان هم به شدت متاثر شد و قول داد برخورد جدی با خاطیان ماجرا داشته باشد.»
محمودزاده در پایان می‌گوید: «فوتبال ورزش شادی است، نباید با این اتفاقات این شادی را از این ورزش بگیریم. اگر اتفاق بدی برای آن بازیکن می‌افتاد چقدر جامعه متاثر می‌شد! باید تلاش کنیم تا دیگر از این اتفاقات در ورزشگاه‌ها نیفتد همانطور که گفتم فوتبال ورزش شادی است و نباید از این ورزش شاد یک بازی ترسناک بسازیم!.»
ضارب بازیکن آلومینیوم بازداشت و راهی زندان شد
مدیر عامل باشگاه خیبر خرم‌آباد با بیان این که شخص مصدوم کننده بازیکن تیم حریف بازداشت شده است، گفت: مسئولین آلومینیوم اتفاقات این دیدار را بزرگ جلوه داده اند.
“ولی خسروی” در گفتگو با مهر و در خصوص اتفاقات پیش آمده در دیدار خیبر خرم‌آباد و آلومینیوم هرمزگان با بیان این مطلب افزود: متاسفانه مسئولین آلومینیوم اتفاقاتی که در این دیدار رخ داده را در بوق کرنا کرده و آن را خیلی بزرگ جلوه داده اند.
وی درخصوص اتفاقی که در اواخر بازی پیش آمده، گفت: در دقیقه ۹۰ بازی بود که متاسفانه یکی از تماشاگران که سن بالایی هم داشت، سنگی را پرتاب کرد که به سر بازیکن تیم آلومینیوم صاحب یونسی برخورد کرد و سریعاً مامورین این فرد را بازداشت کرده و تا آنجا که مطلع شدم امروز او را به زندان فرستادند.
مدیرعامل باشگاه خیبرخرم آباد در ادامه افزود: به سرعت پزشک ورزشگاه خود را به او رساند تا مداوای اولیه را صورت دهد. پس از آن مربی تیم آلومینیوم که تیمش یک بر صفر هم عقب بود بدون اجازه ناظر بازی، تیم را از زمین خارج کرد و اجازه نداد دقایق پایانی به پایان برسد.
خسروی در ادامه تاکید کرد: من با حقدوست سرمربی آلومینیوم صحبت کردم و چون ایشان اعتقاد داشت که سه تعویضش انجام شده، حتی پیشنهاد دادم که ما هم یک یار کم می کنیم و ده به 10 بازی را ادامه می دهیم، اما او قبول نکرد و تیمش را از زمین بیرون کشید.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما یونسی را به بیمارستان برده و از ساعت ۷ شب تا ۱۱ او را تحت مداوا قرار داده و سی‌تی‌اسکن کردیم و دکتر پس از معاینه او و دیدن سی‌تی‌اسکنش گفت که او هیچ مشکلی ندارد و پس از چند روز استراحت به شرایط اولیه برمی گردد.
مدیرعامل باشگاه خیبرخرم آباد در ادامه خاطرنشان کرد: سر این بازیکن تنها 3 بخیه خورد ولی متاسفانه مسئولین باشگاه آلومینیوم این اتفاق را بسیار بزرگ جلوه دادند، اما ما فیلم کامل اتفاقات را در اختیار داریم و آن را برای کمیته انضباطی خواهیم فرستاد تا آن‌ها طبق قانون در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.
وی در خصوص خون‌های ریخته شده بر روی زمین که مسئولین آلومینیوم به آن خیلی استناد کردند، گفت: پزشکی که آن‌جا بود عنوان کرده که این فقط بتادین است و اتفاق خاصی برای بازیکن آلومینیوم نیفتاده است.
خسروی در ادامه خاطرنشان کرد: ما تا پاسی از شب هم مراقب این بازیکن بودیم و حتی آنها را بدرقه کردیم اما متاسفانه سرمربی آلومینیوم گفته مسئولین تیم خیبر ما را تنها گذاشتند و این نهایت بی‌انصافی حقدوست است. من خودم از هزینه شخصی ام مبلغ ۲۴۵ هزار تومان بابت مداوای این بازیکن دادم اما انتظار نداشتم آنها چنین رفتاری را انجام دهند.
مدیرعامل باشگاه خیبر خرم آباد در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولین با دقت تمام اتفاقات اخیر را رصد کرده و نظر نهایی خود را اعلام کنند.
صالحی: باید قانون کسر امتیاز اعمال شود
روزنامه ايران ورزشي: نباید از این اتفاق به راحتی گذشت این بار باید برخورد جدی شود اما برای این حادثه‌ها قانونگذاران چه تنبیهی را در نظر گرفته‌اند؟ این بار هم قرار است دوباره با جریمه سروته قضیه را جمع کنند؟ پاسخ این سوال را یکی از مجریان قانونگذار باید بدهد.
علی‌رضا صالحی رییس کمیته استیناف در جواب این سوال ضمن گلایه از قانون‌گذاران فدراسیون می‌گوید: «در آیین‌نامه نواقصی وجود دارد. بارها از یک سال قبل این مساله را به مسوولان فدراسیون گفته‌ایم. این نواقص ما را به‌عنوان مجریان قانونی فدراسیون رنج می‌دهد و در حقیقت ابزار درستی برای برخورد با چنین مسائلی نداریم.»
پیشنهاد شما چیست؟
صالحی در این مورد این طور می‌گوید: «من می‌گویم در این موارد باید با شدت با تماشاگر خاطی و باشگاه مورد نظر برخورد کرد. اشکال اول این‌جا است که ورزشگاه‌های ما صندلی ندارد. اگر تماشاگر روی صندلی‌های شماره دار بنشیند و ورزشگاه‌ها مجهز به دوربین شوند، فرد خاطی فورا شناسایی و دستگیر می‌شود. نکته بعدی این است که در چنین مواقعی باید از تیم مورد نظر کسر امتیاز شود. باید این مورد در آیین‌نامه آورده شود تا ما هم بتوانیم از ابزاری که در دست داریم به خوبی استفاده کنیم.»
اما در موارد مشابه نشان داده شده که این قوانین اعمال نمی‌شود.
صالحی در این مورد هم می‌گوید: «من هم همین را می‌گویم. این قانون فقط نباید روی کاغذ نوشته شودبلکه باید این قانون اعمال شود و نباید از رنگ‌ها بترسیم. شما به بحث تیم‌های بدهکار نگاه کنید، فیفا بدون معطلی کسر امتیاز می‌کند. همین عامل بازدارنده می‌شود اما اگر قانون اجرایی نشود و از رنگ‌ها بترسیم در نهایت اتفاقات بدتر هم می‌افتد.»
صالحی پیشنهاد کسر امتیاز را دارد. شاید در قدم اول برای این که شاهد چنین اتفاقاتی در ورزشگاه‌ها نباشیم این بهترین راه باشد. مسوولان انضباطی نباید به راحتی از حادثه ورزشگاه تختی خرم‌آباد بگذرند و کسر امتیاز می‌تواند بهترین راه حل برای چنین حادثه‌هایی باشد.

* با توجه به اتفاقات اخير به نظر مي‌رسد كه نيروي انتظامي و كانون هواداران باشگاه خيبر خرم‌آباد بايد در برخورد با آن عده از تماشاگرنماهايي كه سعي دارند از طريق پرتاب اشيا به داخل زمين به تيم خيبر ضربه بزنند، برخورد قاطع نمايند.
یافته

 1. نویسنده دیدگاه: حمیدرضا
  شهریور ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۰۵

  آقای صالحی رفتار تماشاگرضارب را که اصلا معلوم نیست تماشاگر خیبر بوده یا آلومینیوم راما محکوم میکنیم ولی به نظر شما نباید رفتار آقای حقدوست را که باکمال بی احترامی به ناظر وداور بازی بازیکنانش را از زمین بیرون میکشد و به مردم خون گرم لرستان توحین میکند را محکوم کرد اگر قرار به کسر امتیاز باشد خوب ازاین به بعد هر تیمی که عقب افتاد با یک سری صحنه سازی ترک بازی می کنند تا بازی باخته را ۳ بر۰ببرند نباید قوانین فوتبال یک کشور قانون مدار سلیقه ای باشد و هر کسی هر طوری که دلش خواست آن را تغییر دهد به نظر من آقای صالحی باید بجایه این نظرهای پوچ وبی نتیجه به فکر فرهنگ سازی باشد نه دشمن تراشی

 2. نویسنده دیدگاه: مرتضی
  شهریور ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۰۱

  عزیزم صحنه سازی چیه با بلوک زدی سر بازیکن رو شکستی میگی صحنه سازی شده

 3. نویسنده دیدگاه: حمید
  شهریور ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۳۲

  مرتضی راست ميگه اینم شد پذیرایی خوبه یکی از تماشاگر های آلومینیم هرمزگان سره بازیکن خیبرخرم آباد رو درحد مرگ بشکونه

 4. نویسنده دیدگاه: محمددانگر
  شهریور ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۰۴

  زورداشتیم زدیم حالا مشکلشماچیه هاااان……بازیکن سوسول بودماچیکارکنیم اگه اون میخورد توسرمن پامیشدم تازه بازیم میکردم

  • نویسنده دیدگاه: sia killer
   آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۲

   داداش من خودم لر خرم ابادم و در بازی اونجا بودم.لطفا الکی بحث نکن.اینا همه ضد خرم ابادن ولی ما هیچ از غیرتمون کم نمیشه.ما غیرتمون رو خیلی جاها نشون دادیم.لر یعنی بزرگی ملت

 5. نویسنده دیدگاه: حمید محسنی
  مهر ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۱۹

  سلام. این کار یک لر با غیرت نیست. لرهایی که همیشه و در همه صحنه های این مملکت غیرتشون رو برای کل کشور پیش کش کردن. من لر نیستم. ولی جالبترین مطلب در مورد این موضوع اظهار نظر عجیب آقای مدیر عامل در مورد خونی بود که پس از حادثه از سر آقای یونسی بشدت میریخت و ایشون گفتن بتادین هست که روی زمین ریخته…!!!!

 6. نویسنده دیدگاه: sia killer
  آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۵۶

  سلام.اونایی که میگن ما لرا بی فرهنگیم خیلی اشتباه میکنن.چون نباید به خاطر یک نفر یک قوم بزرگ را خراب کنن.لطفا بحث قومیت را وسط نیارین.باتشکر

 7. نویسنده دیدگاه: سجاد GOORG
  بهمن ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۵۱

  اقا تماشاگران تخلف کردن قبول جریمش هم 2 بازی بدونه تماشاگر و 20 میلیون جریمه و یک بازیکن 2 جلسه محروم.دیگه از این بیشتر که نباید به خاطر یه مسله کوچیک جریمه بشه.کجای دنیا این همه جریمه میکنن یک تیم رو.اخه دمتون گرم بعد این همه جریمه چرا 3 امتیاز رو کم کردید.نکنه میخوای خیبر رو حذفش کنید.اقایان فدراسیون لطفا حق خیبر رو پایمال نکنید.اگه امتیاز رو کم کنید .فردا همه تیم ها ترک زمین میکنن.عادت میشه برا همه که زمین رو ترک کنن.(لیوتم لیوه قپالی)

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار