سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61652
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ایران نایب قهرمان جهان شد/ شاگردان خادم در حسرت طلا +رده بندی انفرادی و تیمی
Print This Post
تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب 2 مدال نقره، 2 برنز و دو مقام پنجمی و یک نهمی و کسب 5 سهمیه المپیک با 48 امتیاز عنوان نایب قهرمانی ...

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با کسب 2 مدال نقره، 2 برنز و دو مقام پنجمی و یک نهمی و کسب 5 سهمیه المپیک با 48 امتیاز عنوان نایب قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

نتایج کامل آخرین روز کشتی آزاد قهرمانی جهان/2 طلا و یک برنز در انتظار ایران

به گزارش سلام دلفان – در پایان چهل و ششمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که روزهای 16 تا 22 شهریورماه در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار شد، تیم کشورمان با کسب 2 مدال نقره، 2 برنز و 48 امتیاز بعد از روسیه، برای هفتمین بار نایب قهرمان شد.

تیم روسیه با کسب 2 مدال طلا، یک نقره، 4 برنز و 61 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم گرجستان هم با یک طلا، ۲ برنز و 42 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. مغولستان با 2 نقره، یک برنز و 41 امتیاز چهارم و آذربایجان با یک طلا، یک نقره، یک برنز و 39 امتیاز پنجم شدند.

حسن رحیمی در 57 و حسن یزدانی در 70 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند؛ سیداحمد محمدی در 65 و علیرضا کریمی هم در 86 کیلو ایران را صاحب مدال برنز کردند. علیرضا قاسمی در 74 و عباس طحان هم در 97 کیلوگرم پنجم شدند. بهنام احسان‌پور در 61 کیلو هجدهم شد و پرویز هادی هم در 125 کیلوگرم به عنوانی بهتر از نهمی نرسید.

با توجه به اینکه شش نفر برتر هر وزن سهمیه حضور در المپیک برزیل را کسب کردند تیم ایران در اوزان 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک شد و تنها در سنگین‌وزن دست ایران از سهمیه کوتاه ماند.

تیم کشورمان در حالی عنوان نایب قهرمانی سال گذشته خود را تکرار کرد که با تیمی جوان و دگرکون شده گام به این رقابت‌ها گذاشته بود و 6 کشتی‌گیر ایران برای نخستین بار حضور در میدان جهانی بزرگسالان را تجربه می‌کردند. ایران سال گذشته با 3 مدال نقره (اسماعیل‌پور در 61، محمدی در 65 و قاسمی در 125 کیلو) و 2 برنز (رحیمی در 57 و محمدیان در 86 کیلو)‌ و 45 امتیاز نایب قهرمان شده بود. حسین‌خانی در 70، افضلی در 74 و رضا یزدانی در 97 کیلوگرم نتوانستند صاحب مدالی شوند، البته یزدانی نهم شد و 2 امتیاز کسب کرد.

این برای دومین سال متوالی است که ایران موفق به کسب مدال طلا در مسابقات جهانی نشد و در هر 5 فینال این دو سال نتیجه را به حریفان واگذار کرده است.

* رده‌بندی اوزان هشت‌گانه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:

1- ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) 2- حسن رحیمی (ایران) 3- ویکتور لبدوف (روسیه) و بخبایار اردنبات (مغولستان) 5- هاک جین جانگ (کره‌شمالی) و آرتاس سانا (قزاقستان)

61 کیلوگرم:

1- حاجی علی‌یف (آذربایجان) 2- نومین باتبولد (مغولستان) 3- ولادیمیر دوبوف (بلغارستان) و واسیل شوپتار (اوکراین) 5- ماساکازو کاموی (ژاپن) و باجرانگ (هند)… 18- بهنام احسان‌پور (ایران)

65 کیلوگرم:

1 – فرانک چامیزو (ایتالیا) 2- اختیار نوروزوف (ازبکستان) 3- سیداحمد محمدی (ایران) و  سوسلان رامونوف (روسیه) 5- طغرل عسگروف (آذربایجان) و گانزوریک (مغولستان)

70 کیلوگرم:

1- ماگومدرسول گاجی ماگومدوف (روسیه) 2- حسن یزدانی (ایران) 3- جیمز گرین (آمریکا) و یاکوب گور (ترکیه) 5- میروسلاو کایروف (لهستان) و عظمت نوریکوف (بلاروس)

74 کیلوگرم:

1- جردن باروس (آمریکا)‌ 2- اونوربات پوروجاو (مغولستان) 3- انور گدویف (روسیه) و نارسینگ یاداو (هند) 5- علیرضا قاسمی (ایران) و زلیم خان خاجی‌یف (فرانسه)

86 کیلوگرم:

1- عبدالرشید سعداله‌یف (روسیه) 2- سلیم یاشار (ترکیه) 3- علیرضا کریمی (ایران) و ساندرو امیناشویلی (گرجستان) 5- میهایل گانف (بلغارستان) و ماگومدگاجی خاتی‌یف (آذربایجان)

97 کیلوگرم:

1- کِیل اسنایدر (آمریکا)‌ 2- عبدالسلام گادیسوف (روسیه) 3- پاولو اولینیک (اوکراین) و ختاگ گازیموف (آذربایجان) 5- عباس طحان (ایران) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)

125 کیلوگرم:

1- طاها آکگول (ترکیه) 2- جمال‌الدین ماگومدوف (آذربایجان) 3- بلال ماخوف (روسیه) و گنو پتریاشویلی (گرجستان) 5- لوان بریانیدزه (ارمنستان) و چولونبات جارگالسایخان (مغولستان)… 9- پرویز هادی (ایران)

*‌ رده‌بندی تیمی رقابت‌ها به شرح زیر است:

1- روسیه 61 امتیاز 2- ایران 48 امتیاز 3- گرجستان 42 امتیاز 4- مغولستان 41 امتیاز 5- آذربایجان 39 امتیاز 6- ترکیه 33 امتیاز


به گزارش مشرق، تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران از دوازده سهمیه المپیک توزیع شده در ر‌قا‌بتهای جهانی لاس وگاس هشت سهمیه به دست آوردند.

** نتایج کشتی گیران فرنگی و آزاد در ر‌قا‌بتهای جهانی به ترتیب زیر است:* کشتی فرنگی:

59 کیلوگرم: حمید سوریان (دیسکالیفه شد)

66 کیلوگرم: مهدی زیدوند (رتبه 34)

71 کیلوگرم: افشین بیابانگرد (رتبه 14)- وزن غیر المپیکی

75 کیلوگرم: سعید عبدولی (پنجم) – سهمیه المپیک گرفت

80 کیلوگرم: یوسف قادریان (مدال برنز)- وزن غیر المپیکی

85 کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی (مدال برنز)- سهمیه المپیک گرفت

98 کیلوگرم: قاسم رضایی (مدال نقره)- سهمیه المپیک گرفت

130 کیلوگرم: مهدی علیاری (رتبه 26)

* کشتی آزاد:

57 کیلوگرم: حسن رحیمی (مدال نقره)- سهمیه المپیک گرفت

61 کیلوگرم: بهنام احسانپور (رتبه 18)- وزن غیر المپیکی

65 کیلوگرم: سید احمد محمدی (مدال برنز)- سهمیه المپیک گرفت

70 کیلوگرم: حسن یزدانی (مدال نقره) – وزن غیر المپیکی

74 کیلوگرم: علیرضا قاسمی (پنجم)- سهمیه المپیک گرفت

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی (مدال برنز)- سهمیه المپیک گرفت

97 کیلوگرم: عباس طحان (پنجم)- سهمیه المپیک گرفت

125 کیلوگرم: پرویز هادی (نهم)

طبق برنامه اعلامی اتحادیه جهانی کشورها برای کسب سهمیه المپیک سه فرصت دیگر دارند که می توانند در مسابقات قاره ای (فینالیست ها)، مسابقات گزینشی مغولستان (3 نفر برتر) و مسابقات گزینشی ترکیه (فینالیست ها) شرکت نمایند.

برنامه مسابقات گزینشی که تیم های ایران می توانند در آن شرکت کنند، به شرح زیر است:

27 تا 29 اسفند ماه 1394: مسابقات گزینشی آسیایی آستانه قزاقستان

2 تا 4 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی اولان باتور مغولستان

16 تا 18 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی استانبول ترکیه

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار