سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61727
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عقب نشینی داعش از الحویجه
Print This Post

عقب نشینی تروریست های داعش از الحویجه بعد از قطع خطوط ارتباطی تروریست ها و سفر سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق به لندن از جمله تحولات مربوط به عراق است.

به گزارش سلام دلفان، منابع عربی نوشت: فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد جنگنده های اف ۱۶ مواضع و خطوط ارتباطی تروریست های داعش در شهرستان الحویجه را بمباران کرده و آنها را مجبور به عقب نشینی به سمت الشرقاط و موصل کردند.

بر این اساس جنگنده های اف ۱۶ ضمن بمباران خطوط ارتباطی تروریست های داعش در الحویجه، پل صدر النهر در شمال شرق الحویجه را به طور کامل منهدم کردند. این در حالی است که نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای مردمی و عشایر عملیات نظامی خود را به منظور آزادسازی مناطق تحت کنترل تروریست های داعش ادامه می دهند.

در همین حال جنگنده های نیروهای هوایی عراق و ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز پایگاه های داعش را در مناطق مختلف بمباران می کنند.

خبر دیگر اینکه سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق هزمان با سفر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به اردن، به منظور رایزنی در مورد مبارزه با تروریست های داعش در عراق و سوریه به لندن سفر کرده است.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: سفر الجبوری بعد از رایزنی ها با مسئولان بلندپایه در تهران انجام گرفت و هدف اصلی این سفرها گفتگو در زمینه مبارزه و نابودی گروهک داعش در عراق و سوریه است.

از سوی دیگر نیروهای مردمی موسوم به «الحشد الشعبی» عراق تاکید کردند که فرماندهان بعثی عراق زیر ساخت های گروهک تروریستی داعش را تشکیل می دهند. ثامر التمیمی معاون رئیس نیروهای مردمی عراق گفت: رهبران بعثی امروز زیر ساخت های گروهک تروریستی داعش را تشکیل می دهند ولی جایگاهی در رهبری این گروهک ندارند.

وی با بیان اینکه تکلیف الانبار و فلوجه در سال جاری مشخص خواهد شد، افزود: حملات هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در سطح مطلوب نیست.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار