سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6173
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » فتنه ۹۲ از جنس فتنه ۸۸ نیست،بلکه فتنه تقلب گفتمانی خواهد بود/ حلقه بسته مدیریت کشور را خواهیم شکافت/ طرح مکتب ایرانی در چارچوب برنامه دشمن بود/ معنای ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری را نمی فهمیم
Print This Post
دکتر لنکرانی در اجتماع باشکوه مردم خرم آباد:
دکتر باقری لنکرانی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری که پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت به استان لرستان سفر کرده بود در “همایش حماسه سیاسی، انتخابات۹۲″ که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ ...

دکتر باقری لنکرانی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری که پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت به استان لرستان سفر کرده بود در “همایش حماسه سیاسی، انتخابات۹۲″ که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم آباد و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد با بیان اینکه این افتخاری است که در نخستین سفر پس از ثبت نام به استان لرستان آمده ام خاطرنشان کرد مردم لرستان علی رغم مشکلاتی که داشته اند اندکی در دفاع از ولایت کوتاه نیامده اند.

DSC_0396

دکتر لنکرانی در ادامه این همایش به اهمیّت انتخابات پیش رو پرداخت و اظهار داشت چون این انتخابات نخستین انتخابات پس از فتنه ۸۸ است از اهمیِّت فوق العاده ای برخوردار است و خیلی ها به این انتخابات طمع کرده اند.

وی افزود: در این عرصه عده ای حرف های خلاف واقع می گویند مثلاً سخن از حضور ۵۰ میلیونی مردم می گویند در حالی که واجدین شرایط شرکت در انتخابات کم تر از این رقم هستند.

وی نخستین مسئله ای را که در انتخابات پیش رو از بیشترین اهمیّت برخوردار است حضور پرشور مردم قلمداد کرد و خاطرنشان کرد سخن رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور سلایق گوناگون در انتخابات به همین خاطر است.

دکتر لنکرانی در ادامه به مخاطرات احتمالی که در عرصه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری پیش رو قرار دارد اشاره کرد و نخستین آنها را حقد و کینه کسانی دانست که در فتنه ۸۸ دستشان به جایی نرسید و منتظرند تا در این انتخابات ضربه خودشان را وارد کنند.

وی با بیان اینکه فتنه انتخابات پیش رو از جنس فتنه ۸۸ نیست که در کف خیابان و با آشوب همراه باشند اظهار داشت فتنه سال ۹۲ فتنه تقلب گفتمانی است، بدین صورت که خیلی ها می خواهند گفتمان خود را که گفتمان اصیل انقلاب نیست را به عنوان گفتمان اصیل جلوه دهند.

این کاندیدای انتخابات یازدهم به سختی هایی که در راه پایداری بر آرمان ها وجود دارد اشاره کرد و گفت: در این راه ممکن است از سوی کسانی که علاج حل مشکلات را در پایین کشیدن فیتیله آرمانگرایی سال ۵۷ می دانند مورد سرزنش های متعددی قرار بگیریم.

برخی دیگر از محورهای بیانات وی از این قرار است:

– برخی ها علاج مشکلات را در کوتاه آمدن از آرمان ها می دانند حال این که ما می گوییم اتفاقاً مشکلات با پافشاری بر روی آرمان ها حل می شوند.

– حضور ما در عرصه انتخابات از روی عمل به تکلیف است البته نه رفع تکلیف؛ بلکه اعتقادمان این است که باید لوازم عمل به تکلیف را به خوبی محیا کرد.

– ما ان شاء الله در این انتخابات نشان خواهیم داد که همان نگاه مؤمنانه گره گشا است. ما نشان خواهیم داد که قدرت و ثروت در این عرصه ها جوابگو نخواهد بود.

– مهمّ ترین چیزی که در عرصه انتخابات مورد توجه مردم قرار می گیرد و حرف اوّل را می زند صداقت و شفافیت است، لذا ما مبنای کارمان را شفافیت، صراحت و انقلابی بودن قرار می دهیم.

– با همکاری تعدادی از نخبگان برنامه ای را تدوین کرده ایم و هدفمان نیز این بوده است که برای حل مشکلات مردم نگاه چاره جویانه و واقع بینانه داشته باشیم. این آمادگی را داریم که حتی اگر ما برنده انتخابات نبودیم، این برنامه را به دولت آینده بدهیم.

– شاید ائتلاف در انتخابات مجلس بتواند صورت بگیرد اما ما معنی ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری را نمی فهمیم.

توجیه بعضی ها از ائتلاف این است که چنانچه تکثر کاندیداها صورت بگیرد جریان اصلاح طلب پیروز انتخابات می شود حال اینکه این توجیه برای انتخابات سال ۷۶ قابل قبول بود امّا در انتخابات پیش رو به دلیل بحرانی که اصلاحات با آن مواجه شده است قابل قبول نیست زیرا بین بدنه اصلاحات و سران آن گسست ایجاد شده است، بنابراین حضورشان فقط برای این است که به این مسئله سر و سامانی بدهند وگرنه خودشان هم می دانند که امکان رأی آوری ندارند.

– تعجّب می کنیم از بعضی ها که در عرصه خارجی سیاستاشان تنش زدایی است امّا در بحث داخلی تنش زایی می کنند.

– مردم هوشیار و بصیر هستند و اقداماتی که با اهداف خاص صورت می گیرد را متوجه می شوند، مثلاً نشان هایی که در طول چهار سال می توان اهدا کرد را شب انتخابات اهدا می کنند یا از طرف دیگر، پروژه هایی که یکی پس از دیگری در آستانه انتخابات افتتاح می شوند.

– آفتی که با آن مواجه هستیم اصولگرایی حزبی است و راه علاج آن نیز اصولگرایی واقعی است؛ اصولگرایی که بر مبنای شایسته سالاری باشد.

– کابینه دولت یازدهم باید مؤمنانه چیده شود و شرکت سهامی نیست که به هر طیفی سهمی داده شود، زیرا افرادی که بر اساس سهم بندی به دولت آمده باشند به جای منافع مردم به فکر منافع حزب و گروه خود هستند.

– تا قبل از دولت نهم مدیران کشور از بین یک حلقه محدود مثلاً هزارنفری تعیین می شدند، با روی کار آمدن دولت نهم مقداری این حلقه باز شد و ان شاء الله در دولت یازدهم ما این حلقه را خواهیم شکافت و افتخار می کنیم که کابینه را از نخبگان استانی خواهیم بست تا کابینه کارآمدی داشته باشیم.

– به نظر بنده سکان دولت یازدهم در اختیار هرکسی باشد باید برای استان لرستان به دلیل عقب ماندگی های آن برنامه ویژه ای را تدارک ببیند.

– در بحث سیاست خارجی ما نمی خواهیم با جهان خارج قطع رابطه بکنیم اما می خواهیم روی پای خودمان بایستیم،اصل این است که دشمن احساس نکند ما ملّت ضعیفی هستیم. روابط بین المللی مطلوب روابط تعاملی است. ما الان در دنیا حضور قدرتمندانه ای داریم، نمونه آن هم جنگ هشت روزه است که در آن برای اولین بار فلسطین به پیروزی رسید و بنابراعترافاتی که دشمنان کردند این پیروزی به دلیل پشتیبانی ایران بود.

– تعجب کردیم از کسانی که از آنها توقع نبود بیداری اسلامی را توطئه آمریکا بدانند و متأسفانه به دلیل این نوع تحلیل، در این مدت که بیداری اسلامی اتفاق افتاده فرصت های بسیاری را از دست دادیم.

– طرح موضوع مکتب ایرانی دقیقاً در چارچوب برنامه دشمن بود، زیرا به فرقه گرایی دامن می زند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار