سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61904
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
خانه » اخبار برتر » از درد بیماری محمدمتین تا رنج بیمارداری مادرش/ واکسنی که کودک 2 ماهه دلفانی را فلج کرد+ فراخوان کمک
Print This Post
مادری در انتظار راه رفتن کودکش...

محمد متین پرویزی کودک 3 ساله نورآبادی بر اثر تزریق واکسن در دو ماهگی فلج شد و اکنون خانواده‌اش برای هزینه‌های درمان او با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، مدتی پیش با خبر شدیم که در یکی از روستاهای شهرستان دلفان (چراغ) کودکی بر اثر تزریق واکسن دو ماهگی دچار تشنج و اسپاسم عضلانی شده است، اتفاقی که به خودی خود قلب هر انسانی را متاثر می کند. اما این تمام ماجرا نیست….DSC00327

پس از پیگیری های مکرر ملاقاتی را با خانواده ی این پسر بچه ترتیب دادیم.

طبق گفته ی پدر محمد متین بعد از تزریق واکسن، کودکش دچار تشنج های مکرر شده است.

پس از گذشت 3 سال از این اتفاق دردناک خانواده پرویزی علاوه بر رنج مریض داری درد های دیگری هم دارند دردهایی که قلب هر انسان آگاه و نوع دوستی را به لرزه در درمی آورد.

حالا دیگر پدر محمد متین از ادامه درمان فرزندش عاجز مانده است به گونه ای که کوچکترین کورسوی امیدی را برای بهبود فرزندش نمی یابد.

در ماه های اول و پس از مراجعه به پزشکان مختلف در شهرهای دور و نزدیک بارقه ی امید در دل خانواده ی پرویزی شکل می گیرد.DSC00320

اما پس از ادامه طول درمان و بالا رفتن هزینه های پزشکی، دیگر بنیه ی مالی پدر جوابگوی هزینه های سرسام آور درمان محمد متین نمی شود به طوری که زیر دین دوست و آشنا می رود و حتی طلاهای همسرش، منزل و اسباب و اثاثیه منزل را نیز برای درمان محمد متین به فروش می رساند.

هزینه های رفت و آمد و آزمایش های مخصوص پزشکی که برخی از آنها به خارج از کشور انتقال می یابند و هیچ ارگان و بیمه ایی حاضر به تقبل هزینه ی آنها نیست از یک سو و حال محمدمتین که روز به روز رو به وخیم ترشدن می شود از سوی دیگر، اوضاع را برای خانواده ی پرویزی بد و بدتر کرده است به طوری که پسر بزرگ خانواده 5 نفره پرویزی برای کمک خرجی پدر کارگرش ترک تحصیل کرده و برای کارگری به تهران رفته است.

پدر محمد متین می گوید: تا این زمان بیش از هفتاد میلیون تومان هزینه کرده است که فاکتور تمامی آنها را نیز دارد. اما هیچ ارگانی تا کنون حاضر به پرداخت هزینه های درمانی این کودک معصوم نشده است و فقط بهزیستی محمد متین را تحت پوشش خود قرار داده که ماهانه 53000تومان به حساب او واریز می کند که این مبلغ حتی گوشه ایی از هزینه های سرسام آور درمانی اورا نیز در بر نمی گیرد.

پدر محمد متین در جواب خبرنگار ما که از او پرسید چرا از اداره ی بهداشت روستا مشکل بوجود آمده را پیگیری نکرده اید گفت: ما از ارتباط تزریق و بیماری محمد متین مطمئن نبودیم چون این واکسن به کودکان دیگر نیز تزریق شده بود و مشکلی بوجود نیامده بود.

حالا دیگر تمام این اما و اگرها هیچ باری از روی شانه های این خانواده ی رنجدیده کم نخواهد کرد چرا که پدرش می گوید چند روز پیش حتی توانایی دریافت نسخه 172000 تومانی فرزندش را هم نداشته است، نسخه ای که داروهای آن برای محمدمتین ضروری است و از تشنج هر روزه او جلوگیری می کند.DSC00317

در طول تمام مدتی که پای درد دلهای خانواده ی صبور و فداکار پرویزی نشستیم مادر محمد متین فقط اشک می ریخت و برای کودک معصومش دعا می خواند و می گفت: محمد متین تاکنون نصف عمرش را در بیمارستان بستری بوده که هزینه‌های درمانش را به سختی تهیه‌ کرده‌ایم و پسر دیگرم هم که باید به تحصیل ادامه میداد اکنون مشغول کارگری در تهران است که نمیدانم چه آینده ای در انتظار اوست.

DSC00323
مادر محمد متین می گوید: در ماه های اول که به پزشک مراجعه کردیم به ما گفتند که نمونه آزمایش های محمد متین باید به کشور آلمان فرستاه شود و برای بهبودی به خارج از کشور منتقل شود، با فروش طلا و لوازم منزل تواتنستیم هزینه آزمایشات محمد متین در کشور آلمان را فراهم نماییم اما دفعات بعد به دلیل مشکلات فراوان مالی نتوانستیم هزینه های بهبودش را فراهم کنیم تا جایی که چند وقتی است حتی داروهای ضروری پسرم که باید هروز مصرف کند تا از تشنج روزانه او جلوگیری کند را نداریم و محمد متین من هر روز دچار تشنج می شود و پپیش چشمانم دست و پا میزند.

DSC00308DSC00315

بعد از این چشم محمد متین به دست های مهربان شماست.

همچنین از مسئولان محترم امید می رود که در مسیر درمان محمدمتین کوتاهی هایی که تا این زمان بوده است را جبران کرده و هم به وظیفه ی انسانی و قانونی خود و هم به فرمایش رهبری که فرمودند: “هیچ خانواده ای جز رنج مریض داری هیچ رنج دیگری نباید داشته باشند”  بیش از پیش جامه ی عمل بپوشانند.

شماره حساب و کارت سرپرست خانواده جهت کمک:

شماره حساب بانک ملت بنام ضرغام پرویزی چراغی:  3413196694

 شماره ملت کارت بنام ضرغام پرویزی چراغی: 8236-0479-3379-6104

 

همچنین کسانی که به هر نحوی می خواهند به این خانواده دردمند کمک کنند می توانند با ارسال متن به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۷۰۲۰۰  آمادگی خود را  اعلام کنند تا اقدامات مقتضی انجام شود.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۴

  سلام و رحمت الله کار شما بسیار قابل تقدیر است اگر میسر است شماره روی کارت بانکی این سرپرست محترم را در سایتتان درج بفرمایید برخی افراد حالا به هر دلیل ممکن است بخواهند به صورت ناشناس کمک کنند یا اینکه افرادی بخواهند در حد مبالغ پایینتر مثلا دویست هزار تومن کمک کنند رویشان نشود پیامک بدهند اینجوری افراد بیشتری در این امر خیر سهیم میشوند

  • نویسنده دیدگاه: علی
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۸

   … فقط تا توانستم اشک ریختم و اشک ریختم و اشک ریختم ، چه بسیارند محمدمتین های این جامعه و …

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۱۵

  افرین رسالت شما همینه پوشش اخبار و مشکلات شهرستان خط فکریم با شما کاملا در تضاده ولی این حرکتتون رو شدیدا می پسندم

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۰۸

   شماره کارت ان اقا ر درج بفرمایید با پیامک که نمیشه با درج شماره کارت بنده فرضا با همین اینترنتی که در اختیار دارم میتونم مبلغی انتقال دهم تشکر از شما اجرکم عندالله

 3. نویسنده دیدگاه: یک هم شهری
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۱۰

  تشکر بابت درج شماره کارت خداوند به حق اهلبیت پیامبر علیهم السلام شمارا موید کند

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۸

  خدایا به حق صاحب زمان قسمت میدم محمد متین را زودتر شفا بدی ….

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۶

  درود خدا بر شما زحمشکشان سلام دلفان
  باور کنید کار اخلاقی و خدا پسندانه شما در انعکاس خبر باعث انقلابی در درونم شده و نظرم نسبت به شما تغییر کرد

  انشاالله روزی خبر بهبود این کودک معصوم ورفع مشکل این خانواده رو از همین سایت شاهد باشیم

 6. نویسنده دیدگاه: منصور
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۶

  سلام….
  به همه آن های که اسمشان را نمی دانم ولی مسئولیتی در این شهر دارم سلام می کنم.
  دوستان وبرادران تصویر این کودک دل هر دردمندی را آتش می زند. آقایان مسئول فکر کنید این کودک بی گناه فرزند شماست.
  این بچه معصوم جگر کوشه شماست. اگر برای این کودک کاری نکنید روز قیامت باید پاسخگو باشید.
  کسانی که می توانید کمک کنید کمک کنید که این بچه مداوا شود.
  بخاطر خدا مرد باشید.

 7. نویسنده دیدگاه: hamed
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۵۹

  الهم اشف کل مریض

  دوستان لینک این خبر در گروه های فضای مجازی نشر دهید با تشکر.

 8. نویسنده دیدگاه: نوری
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۰۸

  با سلام و احترام
  خدا میداند با خواندن خبر و دیدن چهره معصوم این کودک عزیز از راه دور دلم به درد آمد و در سکوت خودم اشک ریختم و اشک ریختم.چه کنم که جز دعا به درگاه حضرت دوست و تقدیم کمکی هرچند ناقابل کار دیگری از دستم بر نمی آید .از زحمت کشان سلام دلفان هم تقدیر مینمایم که باعث کمک همنوعان و همشهریان به این کودک معصوم میشوید.تشکر .

 9. نویسنده دیدگاه: میری
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۶

  آیا میدانید فقط بخا طر دریافت واکسن است که بچه های مردم فلج نمی شوند این یک نوع بعد آموزی است ممکن است این مسئله باعث شود که مردم از زدن واکسن به فرزندانشان خوداری کنند که این مسئله اتفا قا باعث فلج میشود تا الان می گفتند به بچه ها واکسن بزنید تا فلج نشوند اقای خبر نگار اول از افراد خبره تحقیق کنید لطفا

  • نویسنده دیدگاه: حامد
   شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۹

   باسلام اقای میری بله من مطمنم به دلیل واکسن بوده که زندگی چندین نفرو نابود کرده. در ضمن مطمن باش هیچ خبرنگاری غیر از صداقت و تحقیق چیزه دیگری منتشر نخواهد کرد.
   موفق باشید.

 10. نویسنده دیدگاه: حسینی
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۵۱

  باسلام خداتمام بیماران راشفابدهد.وازسایت سلام دلفان بابت این کارخداپسندانه تشکرمی کنم .

 11. نویسنده دیدگاه: يك همكلاسي
  شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۰۲

  خيلي ناراحت شدم وقتي تصوير ضرغام و ديدم ايشون همكلاسي من در دوره راهنمايي بوده الان مبلغ كمي فرستادم ولي ضرغام جان اميدت بخدا باشه

 12. نویسنده دیدگاه: بیگانه
  شهریور ۳۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۵۴

  اگر میخواهید برای این کودک کمک مالی بگیرید اشکالی ندارد اما چرا با منحرف کردن افکار عمومی این کار را مکینید این کار درستی نیست این کودک دچار بیماری هافمن میباشد اگر می خواهید در این مورد اطلاعاتی کسب کنید به اینترنت مراجعه کنید اقای خبرنگار منتظر عواقب این دوروغ اباشید .

 13. نویسنده دیدگاه: ایرانی
  شهریور ۳۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۲۶

  تشکر از سایت سلام دلفان جهت انعکاس مشکلات مردم…انشالله بزودی شفا پیدا کنه این کودک معصوم1

 14. نویسنده دیدگاه: غمکده
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۰

  سلامٌ عَلی مَن اِتَّبَعَ الهُدی.
  وای بر من و امثال من که از افرادی اینچنینی غافلیم.
  من چند سال روحانی چراغ بودم این شخص آدمی بسیار مودب و عزیز و خوبیه.تا بتونم براش سعی میکنم کمک جمع کنم.
  لبیک یا اباصالح المهدی (عج)

 15. نویسنده دیدگاه: سکوت مرگبار
  آبان ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۲

  خدا شفایش بده ناراحت شدممم. شماره کارتتو بنویس

 16. نویسنده دیدگاه: سکوت مرگبار
  آبان ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۶

  سلام کاربر گرامی بنام بیگانه یا بیماری هافمن یا هر چیز دیگه حالا شما چرا اینقدر ناراحتییییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟

 17. نویسنده دیدگاه: محمد
  آذر ۳۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۴۵

  قرار نیست دنبال مقصر بگردیم چون وظیفه مجاری قانونی است که مقصر اصلی رامعرفتی کنند ما فقط کمک کنیم(مثلا مسئولین مقصر بسته بودن درمانگاه شبانه روزی برخوردار بعد از اجراشدن طرح بسیار عالی سلامت از طرف دولت را مشخص کردن ودیگر کسی برای پزشک عمومی در غیر ساعات اداری به بیمارستان سینا مراجعه نمیکنه؟ مثلا ،گفتم مثلا، مراقب باش گفتم مثلا ،ناراحت نشو گفتم مثلا ،ای بابا مثلا

 18. نویسنده دیدگاه: عباس
  دی ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۴

  سلام من توان مالی زیادی ندارم ولی جز دعا کار دیگری ازم ساخته نیست امیدوارم به حق ساقی کوثر تمام این مریضا هرچه زودتر شفا پیدا کنن به خصوص محمد متین و محمد برادرزاده من

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار