سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61942
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خشم مسلمانان جهان از اظهارات مفتی های وهابی عربستان
Print This Post

مفتی های وهابی عربستان که از سوی دربار آل سعود تغذیه می شوند بارها با اظهار نظرهای خود موجب خشم مسلمانان جهان شده اند و اینبار “عادل الکلبانی” نیز اظهاراتی را به زبان آورده که تنفر خانواده های قربانیان حادثه بالا بر مکه از آنان را بهمراه داشته است.

سلام دلفان –“عادل الکلبانی” یکی از مفتی های سعودی در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر خود نوشت: باید بررسی کرد که چرا بقیه بالابر ها سجده نکردند، شاید آنها لیبرال هستند.

او مدعی شد که سقوط این بالابر نه یک حادثه بلکه سجده به مسجدالحرام بوده است.

این در حالی است  که فعالان سعودی در شبکه‌ های اجتماعی اعتراض های بسیاری را علیه الکلبانی مطرح کرده اند، زیرا این اظهارات وی درحالی مطرح شده است که بیشتر مسئولان سعودی دلیل این حادثه را قضا و قدر و خواست خدا، و همچنین بدی آب و هوا اعلام کردند.

پیشتر نیز مفتی های وهابی ادعا کرده بودند که فيلم “محمد رسول الله” (ص) به کارگردانی مجید مجیدی، اهانت به جايگاه نبوت است و از مسلمانان خواستند آن را تقبيح و از آن تبری جويند.

“خالد محمود” روزنامه نگار مصری پیش از این در مطلبی درباره واکنش مشابه الازهر به فیلم محمد رسول الله (ص) در روزنامه “الشروق” نوشته بود: ای کاش پیش از این که این جنجال به پا شود، حداقل علمای الازهر در نشستی خصوصی فیلم را می دیدند، آن گاه موضع ثابت خود را در قبال آن اعلام می کردند.

وی افزود: مجید مجیدی، کارگردان این فیلم تاکید کرده است که هدفِ این فیلم، زدودن این باور غلط درباره دین اسلام است که این دین، دین خشونت و خونریزی است، و اجازه نشان دادن چهره بازیگران را نمی دهد. مجیدی همچنین خاطر نشان کرده است که به باور برخی علما درباره حرمت نشان دادن چهره پیامبر احترام می گذارد.

نویسنده این مقاله در ادامه خاطر نشان کرد: کاش علمای الازهر، نه به خاطر رعایت این موضوع، بلکه فقط به دلیل اینکه مخالفتشان مستند به برهانی آشکار باشد، این فیلم را می دیدند.

خالد محمود تاکید کرد: جهان، این فیلم را خواهد دید و حرف و حدیث درباره آن ادامه خواهد یافت و در این میان، نکتۀ مثبتِ این فیلم آن است که باعث شد برخی از علمای الازهر، درباره موضوع به تصویر کشیدن چهره خلفا و صحابه (صرفنظر از پیامبران) تجدید نظر کنند، زیرا نشان دادن تصویر آن ها می تواند پیام هایی مثبت و تاثیرگذار برای بینندگان عرب و خارجی داشته باشد.

پیشتر نیز فتوای عجیب یکی از مفتی های برجسته وهابیت در عربستانی مبنی بر جواز همجنس گرایی در اسلام، خشم مسلمانان را برانگیخت.

‘عائض بن عبدالله القرنی’ از مفتی های برجسته وهابیت گفته بود :موضوع ازدواج در اسلام محصور به دو جنس مختلف یعنی زن و مرد نیست بلکه در برخی شرایط همجنس ها را نیز در برمی گیرد.

این اظهارات در رسانه های مختلف عراقی واکنش داشته و نوشته اند که ‘القرنی تشویق به فعل شنیع لواط می کند و مدعی است که برخی از ‘جنگجویان’ (جنگجویان وابسته به گروه های تروریستی القاعده و زیر شاخه های آن) در میادین جنگ و زندانها اقدام به این فعل کرده اند.’

عبدالله القرنی این اظهارات را در واکنش به حکم اخیر دادگاه عالی آمریکا مبنی بر قانونمند دانستن ازدواج همجنس گرایان در آمریکا عنوان و تصریح کرده است که ‘ازدواج همجنس گرایی دارای ریشه های دینی است.’

وی در توجیه اظهارات خود آورده است: شاید اگر ضرورت ایجاب کند در مواردی این گونه روابط جنسی واجب باشد همانطور که در زندانها و در میادین جنگ ‘جنگجویان’ (القاعده) آن را انجام داده اند.’

میزان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار